Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem SHARK'a S 500, co o tym sądzicie (cena 550 zł, 3 wloty powietrza, szybka nie rysująca się, szybkie i solidne zapięcie, kask z homologacją, lakierowany, system szebkiej wymiany wizjera- push one,wygląda solidnie i ok, ma nosek, wkładu nie można wyciągać do prania, nie jestem pewien czy ma antifoga ale raczej nie - jeszce nie sprawdziłem czy paruje na postoju) :?: Mam nadzieję, że nie był to tragiczny zakup :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 550 zł kosztuje w MotoStylu w Wawie kask Kiwi z wyjmowaną wkładką, możliwością uchylania szybki w kilku położeniach, z fajnym systemem nawiewów, z nierysującą i nieparującą szybką. Mi bardzo się spodobał. Barwiony w masie jest chyba tańszy, niż 500 zeta. Niestety nie testowałem nigdy produktów KIWi, więc nie potrafię powiedzieć o jakości, trwałości.

Jednak jakość wyściółki jest w tym kasku o wiele lepsza, niż np. w Nolanie N60, który też podobnie kosztuje, a ma parującą szybkę, niewyjmowaną wkładkę, kiepskie nawiewy.

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze czytam i czytam - nikt nic nie napisał o firmie UVEX

nie wiem jak teraz ale kilka lat temu to ona robiła najlepsze kaski

model daytona był topowy przez połowę lat osiemdziesiątych :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sam jeżdżę w stary otwartym Nolanie (chyba n01)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o Uvexie 2000BOSS. Moja Kobitka ma takiego od niedawna. Kask jest zajeeeebisty. Ma super szybę, w ogóle nie parującą, jest bardzo, ale to bardzo ładnie i starannie wykonany i kosztował (lakierowany na srebrno/czarno/szaro) 580 zeta, czyli w normie.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie jeżdzę w kasku HJC (chyba włoski) Całkiem przyzwoity kask za niewielkie pieniądze. Ładnie wykończony, cichy. Niestety dałem kumplowi do łapy i od tego czasu mam piękne rysy na szybie :) Jeździłem jeszcze w Nolanie N60; faktycznie szyba paruje ( hamowanie na bezdechu :D ) jak założy się kominiarkę jeszcze bardziej paruje. Po dłuższej jeżdzie w N60 uszy bolą. Ogólnie porównanie HJC vs N60 wygrywa HJC.

Jeżdziłem jeszcze w starym modelu SHOIA TF 280 super kask !!! bardzo cichy i wygodny szyba nie parowała, jak by niebył tak zniszczony to nadal bym w nim śmigał.

 

Wkrótce będę kupowal kask dla kobitki, więc jak ktoś ma info o jakiś promocjach to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce będę kupowal kask dla kobitki, więc jak ktoś ma info o jakiś promocjach to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Napewno oglądałeś w Poznaniu na bazarze Sharki bardzo fajne i w dobrej cenie bo za 350zł chciałem taki kupić mojej kobiecie nawet jej się bardzo podobał ale oczywiście nie mieli rozmiarów :) Myślałem że mnie szlak trafi jak już się zdecydowałe widomo jak kobieta to znowu pech :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże w kasku Lazera i jest naprawdę przyjemnie. Są to kaski dość przystępne cenowo i dobrze wykonane, niestety paruje szybka ,w chłodne dni to przekleńswo.Na głowie leży znakomicie,a i zapinanie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże w kasku Lazera i jest naprawdę przyjemnie. Są to kaski dość przystępne cenowo i dobrze wykonane, niestety paruje szybka ,w chłodne dni to przekleńswo.Na głowie leży znakomicie,a i zapinanie nie przeszkadza.

No ja też kożystam z takowego i niestety to parowanie denerwuje . . .ale kask jest cichy, nawet lekki i "dobrze leży" (mój model to LZ6 Spirit LX - niestety kupoiny przed obniżką i do tego w ciemno :) , ale nie załuje 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżdże w Cabergu Michel, mam go od 3 lat i zdążyłem poznać jego zalety i wady 8)

Ogulnie można powiedzieć, że jest to Nolan N60 by Caberg (jak wziołem te dwa kaski do ręki to były praktycznie takie same z prawie tymi samymi "bajerkami").

Zalety:

Cena ( gdy kupowałem ) 450zł. Całkiem wygodny ( przynajmniej dla mnie :D ). Masa ok. 1350g. Łatwo można wyciągnąć wkład ( by wyprać brudasa :D ). Wygodne ( w porównaniu do Nolana i bez dopłaty) wywietrzniki na głowe oraz na twarz, są na tyle duże, że nawet w grubej rękawiczce nie ma problemu z ich przestawianiem. Bardzo fajny sposób zapinania - na zatrzask, z przyciskiem którzym łatwo można poluzować zapięcie i dźwigienką, którą można szybko i łatwo naciągnąć zbytni poluzowane zapięcie pod szyją. Szybka, która faktycznie przeciwdziała zaparowaniu ( zapawowała w lecie podczas nagłego oberwania chmury, gdy stałem w korku, a temperatura była ok 35-40'C - musiałem ją poprostu otworzyć, choć i tak nic nie widziałem bo tak napierd**** desz :D . Druga sytuacja w której paruje to temperatura w okolicach 0'C i niżej). Faktycznie prawie nie rysująca sie szyba - sprawdziłem podczas szpifowania na odcinku kilku metrów po asfalcie :D :D :D

Wady:

Powyżej 100 zaczyna wiać od spodu, a powyżej 120 szczeliną od góry szybki :) Słaba jakość "poskładania elementów do kupy" oraz średnia jakość niektórych materiałow ( w drugim dniu wypad mi nosek, na niektórych [czarnych] częściach widać ślady białego kleju, mojej dziwczynie pękł -sam z siebie - dekielek zabezpieczający maskujący mocowanie szyby). Długość samego paska którym opina sie szyje można regulować ale nie ma czym przypiąć do kupy tego " nadmiaru" paska - w efakcie napierdala on o skorupe powodująć bardzo denerwujące stukanie - można to conajwyrzej obciąć. Za mały nosek. Spora powieżchnia czołowa kasku - teraz mam nieżle spakowany kark :D :D

... no to więcej grzechów nie pamiętam :roll:

 

Pozdrawiam

Wiktor

PS

Myśle, że stosunek ceny do jakości i funkcjonalności kasku jest dobry i gdybym kupował kask ( w sklepie anie nagiełdzie) w tej cenie to też bym go wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Airoh SE 500 szczękowy - polecam okularnikom - za ok. 700 - 800 PLN całkowicie demontowalny, da się wytrzymać jadąc 140 - 160.

W czasie jazdy nie paruje, nawet gdy pada, gorzej jest w czasie postoju na światłach - ale to przy jeżdzie w okularach i tak nie ma znaczenia, bo nawet najlepsza szybka i najlepszy system wentylacyjny nie zapobiegają zaparowaniu okularów w czasie postaoju (przy dużej wilgotności powietrza oczywiście.

Przejeżdżałem w tym kasku odcinki po 300 km relatywnie szybko i nie umarłem po jego zdjęciu z powodu bólu karku.

Co ciekawe przymierzałem również Uvexa i Nolana i okazały się w porównaniu z Airoh Trzeszczącymi plastikami - takie subiektywne odczucie - a kosztowały powyżej 1000 PLN.

Aha, szybka jest średnio twarda, ale kosztuje ok. 60 PLN, a do Nolana czy Uvexa ok. 100 - 120.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się: Nolanowa szybka kosztuje od 100 do 120 złotych. Nolan N100 (szczękowiec) kosztuje od około 950 zeta i wygląda gorzej, niż Airoh.

Jednak temat kasków szczękowych, a kasków integralnych trzeba rozgraniczyć, bo różnie bywa z różnymi modelami.

Słyszałem z ust autorytatywnej osoby, że Airoh jest w tej chwili jedynym konkurentem Shoei'a w segmencie najlepszych kompozytowych kasków szczękowych.

 

Airoh jeszcze dwa lata temu był ... taki sobie, teraz są to garnki na prawdę warte uwagi.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...