Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na zakup nowego kasku. Padło na SHOEI XR-1000 model DIABOLIC.

Niestety ciężko jest zobaczy ten kask w sklepie -

Że co :) :buttrock: Jedź do Tadka na Wiertniczą i jeszcze będziesz się mógł w nim przejechać i ocenić czy poziom hałasu jest dla ciebie odpowiedni czy nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja równiez mam pytanie , niektórym wyda sie ono banalne ale słyszalem sprzeczne opinie.

 

Róznica w kasku szczękowym i pełnym (nie chodzi o to że w szczękowym podnosi się cała dolna szczęka itp. ) ale dlaczego szczękowe sa bezpieczniejsze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem trochę na ten temat, ale nie znalazłem wyczerpujących odpowiedzi.

 

Mam pytanie dotyczące kasku AGV z poziomu TI TECH. Proszę o Wasze zdania, opinie itd. Najlepiej osób, które użytkują tego kasku.

 

Nie chodzi mi o jakieś konkretnie malowanie (chociaż bardzo podoba mi się Barbera:))

Pytam, ponieważ w przypadku uznania moje reklamacji na mój obecny kask zakupie już coś z wyższej pólki żeby mieć spokój przez dłuższy czas, a nie zmirniać go co 2-3 sezony czy jeździć w rozsypującym się garnku :bigrazz:

 

Z góry dziekuję za odpowiedzi :icon_razz:

 

mily mk tu masz test Airoha SV55

http://www.sqtery.com/modules.php?name=Con...showpage&pid=66

Edytowane przez Kuba 89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie... otóz niedawno przymierzałem kask integralny (XL), firma nieważna i nie mogłem go wcisnąc na głowe...znaczy, głowa wchodizlą ale uszy zostawały(troche duze mam ;P), a jak przymierzyłem kask szczękowy XL to wszedł mi na głowe bez probelmu, ino troche ciasnawy był ;] czy to znaczy,ze kazdy kask integralny na głowe mi nie wejdzie(XL)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje ktm exc 250 2T i potrzebuje nowy kask do 700 zł

 

Jaki mi polecacie ..... bo nie wiem czy kupić typowo crossowy czy może uliczny ...

 

Jak myślicie ?? pomurzcie

Z tymi kaskami to masz wybor, co niemiara! A jesli chodzi o typ....... Zalezy czy bedziesz jezdzil tylko w terenie czy tez zamierzasz sporo smigac po ulicach.

Kask integralny bedzie mial to do siebie, ze bedziesz mial troche ciszej w srodku i zadne muchy, komary i bloto raczej sie nie dostanie do srodka. Taki kask jest idealny, jesli rzeczywiscie duzo smigasz (czytaj: jedziesz w trase np. 1000km :( ) i wiatr czy deszcz moze w takiej sytuacji byc Twoim utrapieniem.

Natomiast kask crossowy+gogle..... wygoda jest taka, ze np. nie musisz podnosic szybki, zeby uslyszec, co kto do Ciebie mowi :notworthy: Ja osobiscie, majac na glowie kask crossowy odczuwam jakby wieksza relacje z otoczeniem niz w szczelnie zamknietym kasku-to takie dosc dziwne i nietypowe uczucie :notworthy:

 

 

A ja mam pytanie... otóz niedawno przymierzałem kask integralny (XL), firma nieważna i nie mogłem go wcisnąc na głowe...znaczy, głowa wchodizlą ale uszy zostawały(troche duze mam ;P), a jak przymierzyłem kask szczękowy XL to wszedł mi na głowe bez probelmu, ino troche ciasnawy był ;] czy to znaczy,ze kazdy kask integralny na głowe mi nie wejdzie(XL)?

A ten szczekowiec tez byl tej samej firmy????

Kazda firma rozni sie od siebie czasami rozmiarami. A takze kaski w zaleznosci od rodzaju takze moga sie roznic. Wszystko zalezy od budowy takiego kasku, wprowadzanych coraz to nowszych technologii itp. Zalozysz na glowe np. Lazera XL, a moze sie okazac, ze np. z Shoei'a bedziesz musial wziac XXL. Jednyna rada jest poprostu MIERZYC! I nie ma sprecyzowanej odpowiedzi na Twoje pytanie czy kazdy integral w danym rozmiarze nie bedzie pasowal na Twoja glowe. Czasami trzeba naprawde sporo kaskow przymierzyc, dopoki nie trafisz na ten wlasciwy, ktory pod kazdym wzgledem bedzie pasowal. Kask przede wszystkim musi byc wygodny, aby w zadnym miejscu nie uwieral, nie moze byc takze za duzy ani zbyt maly i zwroc uwage czy spod kasku nie wystaje podbrodek

Edytowane przez adu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...