Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

No to powodzenia :P

Z powodzeniem praktycznie rzecz biorąc sprzedałem mojego za 13 tys. zł :crossy:

Chyba jednak jesteś upierdliwy :)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na mojego Faziego przesiadłem się z RR-ki to brakuje mi trochę stabilności w zakrętach i uważam, że dla mnie przednie zawieszenie jest za miękkie. Z powodu braku regulacji myślę o wymianie oleju na jakiś inny w lagach lub nawet wymianie sprężyn. Czy ktoś już to trenował i mógłby powiedzieć:

1/ jaki olej żeby zawieszenie było zdeczko twardsze

2/ jakie sprężyny i skąd

3/ inny sposób na utwardzenie zawieszenia

???

 

Z góry dzieki za wszelakie info

 

PS. FZ6 Fazer S2 z 2008 roku

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia . Occult, pochwal sie jak juz sprzedaz swojego fazera i ile czasu Ci to zajelo.

 

Nie pękaj :crossy: Jak się będę chwalił to tylko FZS 1000 :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam, pytanie może smieszne ale mnie to interesuje gdyz motocykl bedzie wykorzystywany nie do turystyki a w celu przemieszczania 1000km.

 

Ile spala fazer 600 przy dajmy 180-200km/h , w sensie litrów na 100km, albo ile można zrobić na jednym baku przy takich prędkościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam, pytanie może smieszne ale mnie to interesuje gdyz motocykl bedzie wykorzystywany nie do turystyki a w celu przemieszczania 1000km.

 

Ile spala fazer 600 przy dajmy 180-200km/h , w sensie litrów na 100km, albo ile można zrobić na jednym baku przy takich prędkościach?

 

Akurat takiej długiej trasy nie zrobiłem - ale spalanie wyszło mi trochę więcej niż 7-8 L - około 160-200 cały czas, załadowany cały, jak na liczniku masz przebieg 200km to warto rozglądać się za stacją i zawsze tankowałem około 15-16 litrów (a max jest 18).

 

 

 

 

P.S.

Taki dystans tym motorkiem to sama przyjemność - daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprzedałem moją Honde CB 500 i przesiadam się na Yamahę FZ6 S2. Motocykl jest sprowadzony z Anglii i słyszałem opinie na temat tego ze angielskie szybciej rdzewieją, moto jest z 2007 roku. Pytanko do użytkowników jak się moto sprawuje, na co zwrócić uwagę podczas kupna.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

 

Dzisiaj właśnie miałem porobić parę fotek mojego fazerka i pochwalić się na forum nowym nabytkiem, no ale jak wracałem z pracy złapała mnie taka ulewa, że moto chwilowo nie nadaje się do robienia zdjęć. Jak już go wyczyszcze to wtedy wrzucę pare fotek i krótki opis.

 

Ale ja nie o tym chciałem, otóż jak jechałem do domu wjechałem w taką dużą kałużę, dodam że predkość była mała. Zaraz po tym zapaliła się kontrolka oleju, oczywiście się zestresowałem, zjechałem błyskawicznie na bok i zgasiłem silnik. Odczekałem chwilkę zapliłem znowu i kontrolka zgasła i już do końca drogi do domu się nie zapaliła. Olej dopiero co wymieniony, poziom jest. Czy mam się jakoś strasznie martwić i do mechaniora zasuwać czy może TTTM??

 

Z góry dzięki za wszelkie informacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szybsze rdzewienie to pewnie chodzi o to, że niektórzy używają motoru do dojazdów do pracy (takich lepiej unikać). Zdarzy się czasem, że jakiś zapalony motocyklista pojedzie podczas małych opadów śniegu, kiedy posypują drogi sola. Przez to sól dostaje się w newralgiczne miejsca motocykla i zaczyna szybciej korodować. Zatem jeżeli sprzedawca nie napisał, że dojeżdża motorem do pracy to zapytaj się go o to najlepiej. Szczególnie jeżeli przebieg motocykla wskazuje na dość częstą jazdę.

Edytowane przez Prog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest różnica w spalaniu między wersją fz6 78 KM, a fz6 98 KM?

To zalezy czy jedziesz na ropie, czy na benzynie...

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie miałem przyjemność razem z małżowina jechać w tymże deszczu :banghead: na Bemowie dla odmiany

Jedyna kontrolka jak się zapaliła to moja małżowina :biggrin:

 

Sprawdź przewody, może masz przebicie, skoro na mokrym się pali.

zdroofko

Daszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...