Skocz do zawartości

Zarejestrowanie wyrejestrowanego...


Empire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Dnia 18 grudnia 2008 w Dzienniku ustaw nr.223 poz.1462,ukazała się nowelizacja ustawy prawo oruchu drugowym,zezwalająca na rejestrację pojazdów wyrejestrowanych ,w przypadku nie posiadania lub zagubienia dowodu rejesracyjnego. :biggrin: :clap: :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ale wyrejestrowanych gdzie , tu w kraju czy np w niemczech ?

Pozatym mam taką kwstię: moto jest z niemcowni Intruz VS 800, zostało wyrejestrowane w sierpniu 2007 . Prolem w tym ze moto ma brif i abmeldung czyli stary komplet papierów który bodajże do końca 2007 roku wystarczał do rejestracji (pamietam bo mojego paździerza poprzedniego rejestrowałem i to starczyło).

Dzwoniłem do kilku wydziałów komunikacji i zawsze chcieli poza brifem i umową ten ebany dowód rejestracyjny. I teraz pytanie, czy niemiaszki bedą chetni wydac takowy w celu zarejestrowania , czy są jakies finansowo nieopłacalne przygody z tym zwiazane ?

 

Jak juz było to poprosze linki bo ja z tej szukajki nie umiem mimo wszystko korzystać.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jakieś szczególy tej ustawy ?? znaczy da sie zarejestrować coś co sobie przytargam ze złomu ?? mam motorower do którego dowód jest tak wyblakły że nic na nim nie widać a poprzedni właścieciel już wącha kwiatki od spodu od chyba 1 roku i chętnie bym to zarejestrował i dał koledze żeby mnie woził :D :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli blachy nie mają trzech otworów to raczej nie jest wyrejestrowany po za tym z tego co pamiętam stacja demontażu zabiera blache albo sam właściciel powinien taką odnieść do WK. Trzeba wziąć poprawkę na stare przepisy. Nie wiem jak to kiedyś się odbywało, ostatni raz wyrejestrowywałem samochód jakieś 5 lat temu.

Możesz próbować przez rzeczoznawce ponownej rejestracji (żółte blachy ?) jeśli to możliwe, lub ewentualnie SAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie on w ogóle nie powinien miec blach, byc moze po prostu kiedys przy wyrejestrowaniu podali ze zaginęły zeby je sobie zostawic dla picu, dzis zadzwonię do WK z zapytaniem, dzieki



dzis po 15stu telefonach, przełączeniach i długim czekaniu moj WK stwierdzil ze taki motocykl mogę zarejestrowac tylko na zabytek lub unikat, trochę lipa bo nie chce mi się bawic z rzeczoznawcami itd

 

co ciekawe WK z sąsiedniego powiatu moze taki pojazd zarejstrowac o ile był wyrejestowany przed 97r

 

i bądź tu mądry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie czytam Wasze wypociny i zastanawia mnie jakim sposobem zdołaliście wyrejestrować pojazd? Miałem niedawno skuter, który chciałem wyrejestrować by nie płacić opłat za niego aż do czasu gdyby ktoś z rodziny potrzebował takiego transportu ( obecnie jeżdżę motocyklem). Ludziska w wydziale komunikacji mówili że nie można wyrejestrować, chyba że został zezłomowany bądź sprzedany, lecz w sprzedaży rejestracja i opłaty przechodzą na kupującego. Doszło do tego że sprzedałem skutra.

Dziwie się jakim sposobem Wam się udało wyrejestrować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie,

Jeśli się powtarzam to przepraszam ale nie mogłem znaleźć.

Do rzeczy. W 1988 r. mój ojciec kupił sobie nową CZ350. Zarejestrował i pojeździł do 1995 kiedy to miał wypadek. Motocykl został wyrejestrowany i od tamtej pory nie miał tez oc. Jest sprawny. Oczywiście do przeglądu wymaga kilku poprawek ale to nic poważnego. Chciałbym go zarejestrować ale nie mamy żadnych papierów potwierdzających jego własność, jak również nic na potwierdzenie rejestracji oprócz wymalowanego na przednim błotniku numeru rejestracyjnego. Czy jest jakaś szansa na zarejestrowanie go? Czy z wydziału komunikacji można uzyskać jakieś dokumenty? Jeśli tak to jak to zrobić?

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

P.S.

Jeśli popełniłem jakieś gafy to wybaczcie, jestem nowy i nie do końca jeszcze zapoznałem się z regulaminem.

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl został wyrejestrowany i od tamtej pory nie miał tez oc.

 

Czy jest jakaś szansa na zarejestrowanie go?

 

Muszę Cię zmartwić-nic z tego.

Istnieje jeszcze możliwość rejestracji jako SAM-a

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jeśli się powtarzam to przepraszam ale nie mogłem znaleźć.

Do rzeczy. W 1988 r. mój ojciec kupił sobie nową CZ350. Zarejestrował i pojeździł do 1995 kiedy to miał wypadek. Motocykl został wyrejestrowany i od tamtej pory nie miał tez oc. Jest sprawny. Oczywiście do przeglądu wymaga kilku poprawek ale to nic poważnego. Chciałbym go zarejestrować ale nie mamy żadnych papierów potwierdzających jego własność, jak również nic na potwierdzenie rejestracji oprócz wymalowanego na przednim błotniku numeru rejestracyjnego. Czy jest jakaś szansa na zarejestrowanie go? Czy z wydziału komunikacji można uzyskać jakieś dokumenty? Jeśli tak to jak to zrobić?

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

P.S.

Jeśli popełniłem jakieś gafy to wybaczcie, jestem nowy i nie do końca jeszcze zapoznałem się z regulaminem.

Pozdrawiam

Kamil

JEzeli cokolwiek miałoby się udac zrobić to tylko z udziałem właściciela czyli ojca .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...