Skocz do zawartości

Smutne, ale prawdziwe. WYPADKI. wątek wyłącznie informacyjny, bez pogaduszek


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na codzień jeżdżę karetką. Różnych się wozi... Ale niedawno rozbroiła mnie swoją szczerośćią dziewczyna. Wsiadła na moto w bikini i do tego po kilku głębszych. Jechała niezbyt szybko, ale po wyjściu z zakrętu przyliczyła szlifa po asfalcie. Troszkę jej kostki na wierzch wywaliło i już na zawsze bedzie miała szkaradne blizny po zdartej skórze i mięśniach. Na szczęście była w kasku ,a wycięła głową w słupek betonowy z odblaskiem. Nawet nie zwróciłem uwagi czym śmigała, bo nie było czasu. Wszyscy wiemy, wsiadając na moto, że jesteśmy goli i to też nas łączy, ale niekiedy łapy opadają...

Edytowane przez MZ Maxi Perwers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzenie miało miejsce 31.08 okolo 22:00

 

http://www.biznes.pless.pl/wiecej.php?action=pokaz&id=10640

 

Prawdopodobnie Kierowca Seicento ściął zakręt i uderzył w jadące z naprzeciwka dwa moto, a siła uderzenia była tak duża, że z Seicento wyrwało koło. Motocykle biorące udział w wypadku to Yamaha R6 i Honda F4, tak dla ścisłości. Wiem to od kolegi który był świadkiem wypadku. Pogotowie przyjechało dopiero po 40 min. od wezwania. Zdarzenie miało miejsce w Piasku koło Pszczyny woj. Śląskie. Jak dowiem się więcej dam znać.

 

Pozdro!

 

małe sprostowanie: kierujący motocyklami byli pod wpływem alkoholu, poruszali się z nadmierną prędkością po za tym jeden z nich nie posiadał uprawnień do prowadzenia motocyklem. Nie utrzymali poprawnego toru jazdy na zakręcie i doprowadzili do zderzenia czołowego z fiatem seicento. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, większość poszkodowanych w wypadku została już wypisana ze szpitala.

Motocyklistom grozi kara więzienia.

 

We wcześniej podanym linku można zobaczyć zdjęcia przedstawiające skalę wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl leżał na boku, ale został podniesiony bo lało sie z chłodnicy na buty chłopakowi - leżał tuż przy motocyklu. Jeżeli dobrze zrozumiałem relacje świadków (ja nie widziałem samego momentu wypadku) to kierowca położył motocykl (pewnie złapał odruchowo za klamkę i reszta już sama się potoczyła) i ślizgiem wbił się w Skodę. To by mniej więcej odpowiadało uszkodzeniom motocykla (urwane lagi i koło, a bardziej zachowana góra) i samochodu (uszkodzony bok na dole i cała góra). Motocykl leżąc na boku mógł się już dowolnie obrócić przy uderzeniu w samochód.

 

Niby nie ma co dywagować, ale motocykl nie miał żadnych śladów szlifa na którejkolwiek ze stron. Albo tak lekkie że nie zauważyłem.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem w Trójce, trasa Gorzów Wlkp. - Poznań. Tir zjechał na lewy pas i zderzył się czołowo z motocyklistą. Na miejscu...

 

To było na drodze pomiedzy Kwilczem a Pniewami, w Orzeszkowie. Grupa 15 motocyklistów z Niemiec jechala na zlot do Sierakowa. Kierowca tira podczas wyprzedzania innej ciezarówki w ostatniej chwili zauważył motocyklistów. W efekcie ostrego hamowania zaczęło mu ściagać naczepe jeszcze bardziej na lewo. Kobieta która jechala jako ostatnia niestety nie miała szczescia jak jej koledzy i została dosłownie zmieciona... Jednym zdaniem smutne i przykre, bo czesto giną nawet ci co jezdzą bezpiecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadek dzis poznym wieczorem w warszawie w alejach jerozolimskich, sila uderzenia przewrocila na bok peugota 406 nie rozpoznałem motocykla, co kto??? piszcie, obawiam sie najgorszego :D

ps.juz wiem niestety [*] SMI AA45

Edytowane przez Hunter82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawasaki GPZ 500S wiśniowy, nr podał ktoś wyżej. Sprawca wypadku jechał białym Peugeotem 307 - pies go je*ał

Jeśli rzeczywiście motocyklista zszedł to jest tragedia, bo patrzac po motocyklu i kasku w jakim jeździł mam uzasadnione podejrzenia, że byl to jakis małolat.

 

P.S. Oczywiście wg czytelnikow faktu i SE zgromadzonych licznie w miejscu wypadku jechal adekwatnie do pojemności - 500!!!!!

Obawiałem się, że Jacek zaraz komuś przysmaruje w ryj...

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, nie miałem planu się dopisywać w tym wątku. ale jakoś nie wypada przemilczeć...

 

trasa nr 28 tuż przed limanową, lekki deszcz. chwilę wcześniej przejazd przez gruszowiec, serpentyny, zjazd w dół raczej denerwujący, bo kończy się ostrymi zakrętami i skrzyżowaniami. chwilę później kawałek prostej, wychodzę z zakrętu szeeerokim łukiem (bo ślisko, to uważam), prędkość mniej niż spacerowa. po z górą 20km połatanej drogi (a już było i szybciej, i w złożeniach) wygląda na to, ze straciłem czujność na lepikowych łatach: ostatni zaliczony załatany kawałek jest wybrzuszony, przód poszedł sobie jakoś tak niezależnie od moich planów :/

no i poleciałem po czarnym niezależnie od sprzęta...

 

uważajcie na mokrym. JEST zdradliwe

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zginał mój kolega, jadąc do szkoły z drugim kolegą. Wszyscy razem sie trzymalismy. Jechali Audi A6, uderzyli w drzewo. Silnik wypadł z samochodu. Razem jechało ich czterech, z tylnego siedzienia w stanie stabilnym, pasażer poniósł śmierć, kierowca w stanie krytycznym pod respiratorami. Jest to dla nas wszytskich tragedia. Miejsce wypadku Kosowo koło Nakła nad Notecią, koło godziny 9.00. Ten chłopak miał dopiero 18 lat, jest w moim wieku, kierowca miał miesiąc prawo jazdy.....

 

[*][*][*] Niech Bóg ma Cie w opiece, a nad resztą czuwa....

 

Nie wiem czy to kogo kolwiek interesuje, ale pisze o tym jak zacząłem. Dziś o 11.20 zmarł kierowca samochodu w którym 3 wrześnie zginął nasz kolega Kacper. Dziś zmarł jego przyjaciel Łukasz, który był moim kolegą od podstawówki.... Jest to dla nas wielka tragedia... A wczoraj był pogrzeb Kacpra... To jest nie do opisania, że tak młodzi ludzie bo w moim wieku 18 lat giną na drogach, oni mieli tyle życia przed sobą, tyle planów. Łukasz był jak by to powiedzieć motocyklistą, jeździł komarem, poźńiej kupił sobie Mz 150, miesiąc temu zdał egzamin na A i B....

 

[*]Spoczywajcie w pokoju[*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o godzinie 10 we Wronkach pożegnamy Sławka Adamskiego "Adamsa" zginął w tragicznym wypadku na motocyklu 7.09 o godz 17. Panie świeć nad jego duszą. I niech to będzie przestrogą dla nas.

 

Właśnie wróciłem z pogrzebu "Adamsa". Zjechało się kilkudziesięciu motocyklistów (w tym 12 maszyn z naszego bractwa, były delegacje z "Bachusa" Zielona Góra i "Moto Magneto" Poznań), przejazd przez miasto był obstawiony przez Policję ( na przedzie osobiście Komendant Drogówki z Szamotuł ), na trumnie kask Sławka, koledzy z "Bachusa" przywieźli koszulkę zlotową ( Sławek zginął w drodze na zlot ), w trakcie pogrzebu było minutowe odkręcenie manetek. Po pogrzebie pojechaliśmy na miejsce tragedii i zapaliliśmy znicze. Nie bardzo kojarzyłem to miejsce, ale napisze coś do przemyślenia: nie zakręt, tylko lekki łuk w prawo, po lewej pole, żadnych drzew, po prawej chodnik (też bez drzew), a więc dobra widoczność i w dodatku skrzyżowanie z drogą podporządkowaną z lewej. Wypadek wydarzył się ok.17.00 w czasie wyprzedzania "Maluszka" nadział się na ciężarówkę. Nie chcę komentować takiego, a nie innego manewru motocyklisty, ale proszę o rozsądek!!! Lepiej jechać 10km/h za wolno niż 5 za szybko.

 

P.S. Pojawiały się posty, żeby nie drażnić rodziny motocyklami na pogrzebie. Zaproszenie na uroczystość wyszło właśnie od nich - Sławek powiedział kiedyś, że gdyby Mu się coś stało, to chce, aby motocykle towarzyszyły Mu w ostatniej drodze. Podziękowania dla Hadeckiego za piękną mowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...