Skocz do zawartości

Jaki ubiór dla kobiety na egzamin ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Niedługo podchodzą do egzaminu na kat A.

Z racji zawodowej (liczne kontakty handlowe) wiem , iz ubiór , a szczególnie jego kolor, ma ogromne znaczenie na wynik spotkania. Oczywiście wszysko zależy od okoliczności rozmowy, płci i rangi osoby, z która przyszło nam rozmawiać.

 

Zastanawiałam sie , czy podobnie jest na egzaminie praktycznym. Egzaminujący, to mężczyżni... ale jak sie ubrać , aby sie nie ośmieszyć, a jednocześnie zapewnic sobie przychylne oko egzaminatora.

Skóry jeszcze nie mam, ani innych atrybutów motocyklistki. Nie będę udawała kogoś, kim dopiero sie stanę.

Jestem ciekawa waszych rad i doświadczeń.

 

Pozdro,

Kobieta w Czerwonych Kozakach (Ko-Cze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% pomocne bedą czerwone kozaki :) a tak na poważnie to strój na egzaminie nie ma jednak większego znaczenia. dla własnego dobra warto jednak ubrac sie tak aby w razie ewentualnej wywrotki (np na 8 ) nie poobcierać się zanadto. Z tego wzgledu ja byłem na egzaminie w swoim kombinezonie. Zdałem. Za mną jechali inni np w zwykłych dżinsach. I kilku wysypało sie juz na placyku. Wnioski były proste zdałem bo miałem juz za sobą około 22000km na 2 kołach (co prawda tylko na 50ccm ale zawsze).

Ty także jak umiesz jeżdzić to zdasz a jak nie umiesz to nie zdasz choćbyś przyszła na egzamin topless.

:mrgreen: PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, strój jest wazny dla zrobienia tzw. dobrego wrazenia ale tu chyba przychylam sie do zdania hiszpana - ubierz sie tak abys miała maksymalną wygode i swobodę ruchów, aby nic ci się nie wkreciło czy nie zahaczyło o jakiś wystający element motocykla. To najważniejsze - im mniejh potencjalnych przeszkód tym lepiej dla egzaminowanej. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na egzamin idź nawet w dresie ze stadionu iluś tam lecia - jak masz pojęcie o czymkolwiek zdasz....jak Ci sie nie powiedzie, będziesz zdawała do bólu. Myslisz, że jak facet zobaczy panne w mini to ją puści szybko ? :-D :-D :-D

 

 

 

 

z pozdrowieniami BORSUK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini jest dobre, ale do zdawania kat B, bo jest szansa, że się facet zagapi i nie zobaczy twojego błędu. :) Co do kat A, to nie polecam, co najwyzej ci wysmieje. Ubierz to, w czym ci będzie wygodnie i tyle. Żebyś mogła się skupić na jeździe, a nie zastanawiała się, czy ci gdzieś coś nie wystaje/ubranie się nie ubrudzi/itp. Zresztą jeśli jesteś już po kursie i masz trochę do czynienia z motocyklami, to sama powinnaś wiedzieć najlepiej

Od Panów na forum uzyskasz poradę zdawania topless albo w samych stringach, przy okazji każdy będzie chciał się dowiedzieć gdzie i kiedy zdajesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za profesjonalne rady.

 

Całkiem fajnie daję sobie radę na moto i kręcenie 8-ek nie jest dla mnie wyzwaniem.

Próbowałam kilka sprzętów, tak aby wiedzieć, czego sie spodziewać na egzaminie.

 

Rzeczywistość nauczyła mnię, iz czasami, nawet mały szczegół może znacznie zwiększyć szanse powodzenia.... lub spowodować śmierć pod gruzami.

 

Pozdro dla Wszyskich,

Ko-Cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wynik egzaminu nie wpływa ubiór, tylko błędy popełnione podczas jazdy. Pojedziesz dobrze, to zdasz, jak źle, to nie zdasz. Chyba, że zakładasz, że pojedziesz źle i chcesz negocjować przymknięcie oka na błędy, ale czy w takiej sytuacji nie lepiej kupić prawko na targu?

Do jazdy na motocyklu zalecany jest ubiór motocyklowy. Po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Pani Kobieta ma troche racji. Egzamajnerzy zazwyczaj jakoś nastawiają się do zdającego, a ubiór moze w tym pomóc lub przeszkodzić. Ja specjalnie na A ubrałem sie "stadionowo" tyle ze nie w dresy i zdałem za 1 8)

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wynik egzaminu nie wpływa ubiór
Zgadzam sie z przedmowca choc nie do konca bo znam przypadki gdy egzaminator wyprosil z egzaminu na kat A z powodu nieodpowiedniego ubioru(krotka spudniczka iszpilki) proponuje cos wytrzymalego na tarcie i w stonowanych kolorach Powodzenia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...