Skocz do zawartości

Jak w wyczynówkach zmieniac biegi??


Rekomendowane odpowiedzi

A np w jakies yamaszce dt 80 to jest stuk i szarpniecie przejedz sie jak masz mozliwosc i sie przekonasz!

Nie prawda... W Suzuki TS (podobna klasa) spokojnie sie wbija biegi bez stukania a w silniku nie ma takiego wynalazku.

Juz wyjasniam w momencie kiedy wbijasz bieg np wyzszy to ten automat lekko podsprzegla! jak jedziesz i puscisz gaz i wtedy wbijesz np wyzszy bieg to niema zadnego szarpania ani chrupania tylko plynnie sie wpina.

A skad automat wie ze zamierzasz wbic bieg?? Przeciez jak zacznie dzialac w momencie nacisniecia dzwigni to bedzie ze sie tak wyraze za pozno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W zwyklych endurakach nie mozna zmieniac biegow bez sprzegla bo tam trzeba wciskac sprzeglo' date=' a w crossowkach w silniku jest specjalny polautomat ktory w momencie zmiany biegu podsprzegla i dlatego mozna bez sprzegla! (dziala podobie jak w jawach ts) ;)[/quote']

 

jaki półautomat człowieku chyba coś ci sie pomyliło, ja w fulu nie widziałem takiego magicznego urządzenia, w sarych CZ cross też nic takiego nie ma , poprostu to jest konstrukcja skrzyni

 

w endurakach można wpinać bez sprzęgła i też nie zawsze musisz zamknac gaz ( na podstawie XL 350, MTX, DR 125, DR 600, XL 500), nawet w MZ mozesz wpinac bez sprzęgła jak to robisz z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie- po co ? juz na tyle macie opanowane swoje wyczynowki i jezdzicie zawodowo ze kazda setna sekundy sie dla was liczy? na zawodach to jeszcze rozumiem-faktycznie niektorzy nie uzywaja sprzegla ale powtarzam - NIEKTORZY, na ogol wszyscy jezdza ze sprzeglem, najczesciej wciskaja do polowy dwoma palcami...

a ten półautomat :arrow: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASZUKI:

NIe dosc ze odswierzyles temat z przed 1,5 miesiaca waznym postem"

 

;)

Ostatnio zmieniony przez aszuki dnia 18-09-2005' date=' 13:57, w całości zmieniany 1 raz[/quote']

 

To gadasz cos o swym wynalazku.

 

Zawodnik nie wciska klamki sprzegla gdy zmienia bieg na wyzszy. Dla niego te sekudy sa b.wazne. Lecz on ma fundusze zeby co zawody wsadzac nowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konstrukcja skrzyni jest taka że nie ma żadnej różnicy to pytanie brzmi czemu nie. Zresztą wpinanie biegów bez sprzęgła to sama przyjemność.

No ale sprzeglo przeciez po cos tam jest :P . Pozatym kazdy sie chyba zgodzi ze wbijanie w mx biegow bez sprzegla powoduje szybsze zuzycie trybow skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam bez sprzęgła, odpuszczam gaz przy zmianie biegu. Tak robią też moi kumple, podobno na treningach mojego automobilklubu trener też mówił żeby wrzucać bez sprzęgła (osobiście nie słyszałem tego bo ostatni trening był jakieś 2 lata temu, a wtedy marzyłem żeby skończyć remont swojej jawki :P ) Ale w kazdym razie też uważam że takie coś nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana bez sprzegla na wyzszy bieg ok, ale wydaje mi sie ze dla swietego spokoju lepiej ujac troche gazu. Dajcie troche pozyc tej biednej skrzyni :P

Ale redukcja bez sprzegla ? :? Moze ktos jasno wytlumaczyc dlaczego redukcja bez sprzegla nie szkodzi moto ? przecież przy kazdej redukcji bez wysprzeglenia skrzynia napewno dostaje po dup% :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież przy kazdej redukcji bez wysprzeglenia skrzynia napewno dostaje po dup% :?

 

teraz latam na CZ 250 cross z 72 roku i w ogóle nie mam sprzęgła i latam, latam, latam wpinam do góry, redukuje i jakos skrzynia nawet nie zazgrzytała jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...