Skocz do zawartości

Jak w wyczynówkach zmieniac biegi??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Honde Cr 125 i jak powinno zmieniac sie biegi, tzn.Wyzszy bieg - ze sprzeglem??redukcja bez sprzegla? bo roznie mi mowila,jedni mowia ze wogole bez sprzegla(tylko przy ruszaniu).Ale jak jezdze amatorsko , to czy bezpieczniej jest ze sprzeglem zmieniac biegi?. Kolejne pyt: jezeli tylna zebatka juz nadaje sie do wymiany to wymienic tylko tylna zebatke czy przednia tez( jest jeszcze w dobrym stanie ) i lancuch?? Przejezdzilem tym motorem juz ok. 30 litrow benzyny i nie wiem w jakim stanie jest tlok, czy jest nikasil ,radzicie mi wymienic tlok, czy jezdzic (narazie dobrze ciagnie itp.) ?? Ewetualnie jakies uwagi o Hondach Cr 125 piszcie tutaj (wiem ze juz byly takie tematy o tym motorze) .Pozdrawiam Wszystkim motocrossowcow i endurakow:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wyższy bez sprzęgła ale musisz puścić gaz. redukcja ze sprzęgłem, chociaz przy redukcji w powietrzu nie używam sprzęgła.

Napęd raczej wymienia się cały ale jeśli rzeczywiście przednia zębatka i łańcuch są w dobrym stanie to wystarczy zmienić tylną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduras:wlasnie nie wiem ile godzin przejechalem i nie wiem czy wymieniac tlok czy nie(bo tak jak mowilem dobrze jezdzi ,rowno ciagnie).A jezeli juz sie przyzwyczailem do zmieniania biegow ze sprzeglem(nawyk po mz-tkach i wsk-ach ;) ) ,to czy to nie szkodzi wniczym dla silnika?? .

Mam jeszcze jedno pyt.: CZy wyczynowka(w moim przypadku Honda Cr 125) mozna czasami zrobic lekkie enduro( las ,bloto) i czy wyczynówki sa przystosowane jako tako do glebszej wody i duzego blota??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CZ 125-full cross-wyczynówka tyle, że z lat 80. Tak samo jest przystosowana do wrzucania biegów bez sprzęgła. Z początku wciskalem sprzęgło tak samo jak ty- z przyzwyczajenia, ale jednak lepiej jezdzi sie bez, ponieważ motor nie traci mocy na sprzęgło, tylko zawsze trzeba ujać gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ktorego roku masz ta crke. Sorry za braki znakow ale nie mam polskich :? ja mam 97 i ostatnio zmienile tlok jezdze na nim moze 1h maks i ogolne moto fajne narazie zadnych awari wiec spoko . biegi zmieniam ze sprzeglem z przyzwyczajenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz cross : ale czy wrzucanie biegow bez sprzegla szybciej nie rozwali skrzyni niz ze sprzeglem??Bo Moj kumpel ma Tm 125 wyczynowke i on mowi ze jak amatorsko jezdzic to ze sprzeglem zmieniac przynajmniej masz 100% pewnosci ze tak szybko nie dorzniesz skrzyni...No i nie wiem wkoncu jak zmieniac,w sumie mi lepiej ze sprzeglem bo moge sobie przycisnac ostro gazu bez puszczania jako tako manetki...

 

zielorz :ja mam cr-ke z 95r. i też jak narazie nie mam problemów z nią,czasami zdarzalo mi się że świece zalewalo ale to pikuś;] .No i Ja też z przyzwyczajenia zmieniam biegi ze sprzęgłem (tylko czy to dobre przyzwyczajenie??)A na jakiej jeździsz świecy - NGK -BR9EG(standardowej) -bo ona przepala sie przy bardzo wysokim kręceniu ,a mi nie zawsze tak wychodzi i kilka razy mi już padłą ale przepalilem ją palnikiem do czerwoności ,drucianka przeczyścilem i jak narazie dobrze się sprawuje(tak mi kumpel doradzil).

 

A jak juz sie rozpisalem to mozecie mi doradzic gdzie najtaniej można kupowac części do Cr-ki typu tłok,łancuch ,zębatki itp. ( jestem z Bialego i tutaj za bardzo w okolicy nie ma części -jest tylko serwis hondy ale tam chyba dość drogo, bo za tylne klocki hamulcowe zaplacilem 82 zl ) ??a i jeszcze jedno gdy zdejmuje sie glowice to każdo razowo trzeba wymieniac uszczelke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle wyczynowe są zazwyczaj przeznaczone na tory motocrossowe, free style itp., tam nie ma miejsca na sprzęgło no chyba, ze wymaga tego sytuacja, bo jak wysprzęglaż to sprzęgło zabiera moc a potem oddanie wiąże się z umknieciem gazu, czasem na to i nabranie obrotów na biegu. Te motocykle są do tego przystosowane, poprostu maja taka konstrukcję. Ale jak zmieniasz ze sprzegłem to nie jest żle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje narazie u jaromina (tlok uszczelki i jakies tam plyny) swiece kupilem oryginalna NGK BR9eg chyba musial bym sprawdzic i wszystko bylo ok jak ruszylem w pola nagle moto zgaslo i koniec zalewalo ja i spowrotem wsadzilem iskre od polka ale bede dalej probowal z ta NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle wyczynowe są zazwyczaj przeznaczone na tory motocrossowe, free style itp., tam nie ma miejsca na sprzęgło no chyba, ze wymaga tego sytuacja, bo jak wysprzęglaż to sprzęgło zabiera moc a potem oddanie wiąże się z umknieciem gazu,

W crosówkach nie umyaksz gazu jak zmnieasz bieg.

Te motocykle są do tego przystosowane, poprostu maja taka konstrukcję. Ale jak zmieniasz ze sprzegłem to nie jest żle.

To właśnie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...