Skocz do zawartości

Jak w wyczynówkach zmieniac biegi??


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wpinam bez sprzęgła. Trochę gazu ujmuję dlatego że CZ 380 jest cholernie mocna i nieco mnie przerażają wysokie obroty w tym motocyklu :) Dla mnie dużo wygodniej jest bez sprzęgła. Nie miałem problemów z przestawieniem się. Wcześniej zmieniałęm ze sprzęgłem ale miałem village ridera więc skrzynka nie wytrzymałaby na dłuższą metę zmian bez sprzęgła. Inna sprawa że nie jestem zbyt miarodajnym źródłem informacji o technikach jazdy na crosie bo moje doświadczenie jest prawie żadne i dopiero zaczynam. Po prostu nico mnie zdziwiła taka decyzja na tle wypowiedzi większość która mówiła że skrzyni to nie zaszkodzi. Nie sądzisz że i łatwiej i przyjemniej ( :D ) się wpina biegi bez sprzęgła? CZ tak szybko wchodzi na oborty że wręcz grzechem byłoby wciskanie sprzęgła co 2 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to wciskanie jakos nie przeszkadza a przerazal by mnie remont skrzyni :D wiadomo ze zaraz sie nie zniszczy ale jak juz np 3 wlascicel tak jezdzi to jakies znaczne skutki zuzycia sa i niech ci skrzynia j*b... to sie niezle wykosztujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielorz jak ma sie j*b... skrzynia to czy użyjesz sprzęgła czy nie to sie popsuje, pęknie tryb lub wytrze sie wodzik wiec wtedy zobaczysz że jednak to jest poprostu taka konstrukcja która pozwala a nawet wymusza zmiane biegów bez sprzęgła co sie nie wiąże ze skróceniem jej żywota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co gość mówi nie musi być odrazu prawdą. Można chociażby patrzeć na objawy. W CZ przy zmianie bez sprzęgła nawet nie jęknie. Żadnego niepokojącego odgłosu. Sama przyjemność w takiej zmianie biegów. Wpinasz wyższy bieg i otwierają się przed tobą wrota do lepszego świata :-) Jeśli zrobisz to ze sprzęgłem widzisz zaledwie nadzieję że dotrzesz do tych wrót :) Mówisz że zdania są podzielone ale zobacz co mówia ci co się na temacie znają. Jeśli konstrukcja skrzyni pozwala na taką zmiane bez uszerbku na trwałości to czemu tak nie robić.

Pisząc tego posta przeżyłem przemianę. Jeśli ktoś stworzył więź emocjonalną z przyzwyczajeniem do zimany biegów ze sprzęgłem to nie ma co na siłę tej więzi przerywać :D Rób jak robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...