Skocz do zawartości

yamaha bulldog bt 1100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich.

Czy ktos z szacownych użytkowników forum jest posiadaczem Bulldoga lub ktoś jeździł na nim i może przekazać jakieś pozytywne lub negatywne opinie o tej Yamaszce?

Czy nie ma problemów z zamontowaniem bocznych kufrów?

Czy taki motocykl nadaje się na podróż dwutygodniową na zachód Europy?

 

Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedź ;) .

 

POZDRAWIAM :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik kiedyś podobno miał okazję pośmigać takim cackiem - z tego co móił pozycja trochę jak na enduraku czyli wysoko. Mi to moto się bardzo podoba, mam tylko wątpliwość, czy nie ma za mało mocy, bo momentu obrotowego z pewnością nie brakuje (wszak to V2 o słusznej pojamności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Tak jeździłem. Kolega z Sokoła kupił nawet. To co można powiedziec o tym motocyklu to to, że jest esktrawagancki i niepowtarzalny, ale jednocześnie za mało esktrawaqancki i niepowtarzalny jak na tę cenę. O co chodzi. Chodzi o to, że aby cena była na takim poziomie jak jest, powinna być włoska stylistyka i oryginalność. Niestety, jak dla mnie brakuje w Bulldopu południowoeurpejskiej krwi a całość zalatuje japońskim sposobem na zrobienie motocykla a'la południowoeurpejski.

Co do właściwości moto:

1063 ccm w układzie widlastym, duży moment obrotowy od samego dołu. Świetnie wyważona jest pozycja. Stalowa podwójna rama. Napęd wałem Kardana. Dwie tarcze hamulcowe z przodu wzięte wprost z wyścigowej serii R. Silnik 2-cylindrowy, 4-suwowy, 4-zaworowy, SOHC, chłodzony powietrzem, elektryczny starter, moc 65 KM, skrzynia 5 biegów, pojemność zbiornika 20 litrów, waga 229,5 kg.

Czyli - cos w stylu mieszanki cruisera i nakeda. Niekonwencjonalne połącznie.

Mi tym motocyklem jeździło się fajnie jakieś 2-3 godziny. Potem zaczynało mnie męczyć brak mocy i ciągłe redukcje żeby złapać moc.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Yamaha Bulldog to mój pomysł na drugie moto (nie finalny, aczkolwiek jeden z faworytów): V-twin (lubię twiny, jeżdzę twinem, ładnie grają i jakieś takie przyjazne dla ludzi są), niezła ekonomika, spory moment, piękna stylistyka, kardan i niezgorsza żwawość. Może trochę ciężkawy... jeszcze myślę.

 

Ale zapytać chciałbym umnych i rozumnych, czy na Bulldogu da się powiesić jakoś normalnie boczne kufry gabarytu ok 30-40l każdy i zabrać do kompletu pasażera(kę :D) -dziwny kształt zadupka sprawia, że można sprawę uznać za dyskusyjną, a nigdzie nie widziałem Bulldoga z bocznymi kuframi.

 

Proszę o pomoc!

pozdrawiam i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na Bulldogu da się powiesić jakoś normalnie boczne kufry gabarytu ok 30-40l każdy i zabrać do kompletu pasażera(kę :D) -dziwny kształt zadupka sprawia' date=' że można sprawę uznać za dyskusyjną, a nigdzie nie widziałem Bulldoga z bocznymi kuframi.[/quote']

Ja też nie widziałem, ale według mnie cały urok Bulldoga polega na jego "czystej sylwetce". Zamontowanie na takim sprzęcie "Toy-Toy" jest dla mnie nieporozumieniem, ale oczywiście mozna to zrobić - to tylko kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeżdżę taką yamahą . niedawno czytałem gdzieś że yamaha po sukcesie sprzedaży bulldoga, w tym roku wprowadza drugi moto w tym stylu czyli

Yamahe MT-01. Zastanawiam się jaki sukces w sprzedaży Bulldogów osiągneła w Polsce , bo nie wydaje mi się że u nas jest wielu posiadaczy tego moto? Osobiście widziałem na ulicy jeszcze tylko jednego. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jeżdżę taką yamahą . niedawno czytałem gdzieś że yamaha po sukcesie sprzedaży bulldoga, w tym roku wprowadza drugi moto w tym stylu czyli  

Yamahe MT-01. Zastanawiam się jaki sukces w sprzedaży Bulldogów osiągneła w Polsce , bo nie wydaje mi się że u nas jest wielu posiadaczy tego moto? Osobiście widziałem na ulicy jeszcze tylko jednego.  :?:

 

ooo-widze ze na allegro jest bulldog na sprzedaz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mialem okazje pojechac krotka trase tym motocyklem. dla mnie jest bardzo ladny - ksztalt zbiornika, kanapa - tworza linie niezlego drapieznika. kardan - czyli czystosc felgi i swiety spokoj. moto z sylwetki bardzo ladne, a do ceny sie nie odnosze. Tak jak napisal Pawel - pozycja wygodna. Wygodna, wyprostowana pozycja (pomimo ze jestem wysoki, podnozki nie byly dla mnie zbyt wysoko) i wygodna kanapa. Kierownica na odpowiedniej wysokosci. Dobrze sie siedzi i kieruje. Tak jak napisal Dominik - niestety frustrujaca jest koniecznosc ciaglego redukowania w celu poszukiwania mocy, ktorej brak. Z wygladu muskularny drapieznik - w rzeczywistosci walach - kastrat. Niestety nie polecalbym jako moto podroznego na dalsza trase z powodu takiego, ze w 2 osoby i jeszcze z bagazem - nie ma mowy o szybszej, plynnej jezdzie. To moto raczej paradne, do jazdy powoli lub po okolicy. Nawet moja pasazerka, ktora nizbyt znala sie na motocyklach dostrzegla i poczula brak mocy, koniecznosc krecenia na obroty (wibracje) i ciagle redukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...