Skocz do zawartości

yamaha bulldog bt 1100


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam, właśnie zakupiłem nowe moto - jamahę bulldog 1100. Ciekawią mnie opinie użytkowników. Wg mnie - wygodny, dobry do relaksacyjnych przejażdżek, z charakteru bliżej choppera niż nakeda. Minus - już przy 180 km/h obrotomierz jest na czerwonym polu, więc nie ma chyba sensu zabawa ze zwiększaniem mocy (chociaż ma jej nie za wiele...), itp. - bo i po co, skoro v-max jest ograniczona przełożeniem... I pytanie - jakieś doświadczenia z głośnymi - ale bez przesady tłumikami? Jakie można polecić do tego moto?

Pozdrawiam Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz coświecej o wrażeniach z jazdy tym moto bo to ciekawy pojazd według mnie. Duży silnik a starasznie mało mocy jak na taką pojemność ale za to pewnie moment obrotowy ok i ciągnie od dołu. Ile to ci pali ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Staszek - czy to na pewno dobry wybór? Moto coprawda wygodne ale osiągami nawet się nie zbliża do Monsterów, które miałeś przypuszczam że do bandziora tym bardziej. Ja tym moto śmigałem tylko jazdę próbną i o ile zawieszenie sprawiło na mnie jak najlepsze wrażenie to o tyle z osiągami była już tragedia. Chociaż do lokalnej turystyki pewnie się nadaje wyśmienicie.

 

PS. Może mi doradzisz jakim sposobem pozbyć się twojego byłego Monstera za odpowiednią kasę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulldog to super maszyna :-) Gratuluję zakupu i życzę duuużo satysfakcji. Sam chorowałem na Bulldoga coćby dlatego, że tak sympatycznie ciągnie z dołu, jest b.wygodny i oszczędny. A i w zaketach potrafi pokazać więcej niż nie jeden pseudo-sport :D

 

Koleś ma czarnego z tłumikami LeoVince ale trudno powiedzieć czy dało to jakiś szczególnie pozytywny efekt dźwiękowy w porównaniu do tłumików oryginalnych. Tyle wiem, tyle osobiście wysłuchałem przyglądając się dwóch takim maszynom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie i odpowiadam po kolei.

1. bulldog w kolorze czarnym

2. osiągi - tak jak pisałem po pierwszej jeździe, jest to motocykl do relaksacyjnych przejażdżek (we dwoje -podobno bardzo wygodny dla Pasażera/ki!!!), dość dobrze jedzie sie do 150 km/h - potem przydałaby się owiewka większa... Ale to jest alternatywa dla choppera i chopperowego stylu jazdy, nie ma nic wspólnego z dynamiczną, sportową! W każdym bądź razie rozpędziłem bez większych sensacji do 190 km/h - ale obrotomierz doszedł do końca skali, a już przy 170 wchodzi na czerwone... więc prędkość podróżna to max 160 km/h, więc sami widzicie, bez szaleństw

3. wg mnie jest elastyczny, rusza z wolnych onrotów i na takowych jedzie w korku, nie szarpie z dołu w przeciwieństwie do ducati - ma bardzo przyjemną charakterystykę silnika - typowa fałka z jej "dobrymi" wibracjami

4. drobiazg który mnie irytuje -kierownica wzorem chopperów umieszczona jest elastycznie na gumowych tulejach - mam wrażenie troche jakbym taczkę prowadził, wyczuwam luz przy skrecie i wygina mi się raz w lewo raz w prawo na tle górnej pólki zawieszenia- jest to raczej przeżycie estetyczne ale mnie irytuje!

5. zawieszenie okej -przód za miękki ale to kwestia regulacji -jest możliwość utwardzenia poprzez napięcie wstępne sprężyn, w zakrętach prowadzi się dobrze i jest mega wygodny na dziurawych drogach

 

P.S. temat sprzedaży ducati - truuudny, ja w zasadzie zawsze wymieniałem na inny i zostawiałem w rozliczeniu. Chyba większa szansa dać ogłoszenie na ogólnoeuropejskiej giełdzie, tam monstery mają lepsze notowania wśróbd bikersów..

 

Reasumując -świetny motor dla lubiących spokojną turystykę, wg mnie bez pazura dla lubiących poszaleć. Ponieważ podoba mi się wizualnie, odpowiada mi praca silnika i nadaje sie do turystyki we dwoje, wg mnie okej ale postaram się, jak podreperuję finanse, aby w garażu stał obok jakiś inny, dający szansę poczuć zastrzyk emocji...

3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha jeszcze jeden moto.... mały salon sie robi :) Moze masz racje Stasiu :idea: jak motocykl ma być do wszystkiego to znaczy, że naprawde nie nadaje się do niczego :!: Wypada mieć jeden do turystyki drugi do fisiowania a trzeci do wożenia pasażerki :D

A serio to sprawdzimy w weekend jak ta psinka się sprawuje na trasie... hał hał wrrr :!: UWAGA ZŁY PIES :!: ;)

5. zawieszenie okej -przód za miękki ale to kwestia regulacji -jest możliwość utwardzenia poprzez napięcie wstępne sprężyn, w zakrętach prowadzi się dobrze i jest mega wygodny na dziurawych drogach

W kwesti utwardzania to z doświadczenia wiem, że ta regulacja za dużo nie daje przynajmiej w moim SV, zmany po utwardzeniu tylko lekko odczuwalne.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za link do wcześniejszych opinii, przestudiowałem je: taaa, moto paradne... cóż, wszystkie uwagi krytyczne i ironiczne!!! przyjmuję z pokorą, nieśmiało stwierdzę tylko, iż turystyka to szerokie pojęcie i poza tą autostradową, gdzie rzeczywiście bulldog pasuje jak kwiatek do kożucha, są jeszcze malownicze, kręte leśne drogi i tam jej 65 km wystarczy, zwłaszcza gdy jedzie się w grupie.

P.S. do MotoRadzia - nie wiem czy regulacja napięcia sprężyn zmieni coś w jeździe, ale w wyglądzie na pewno - ta piękna niebieska farba na "cypkach" do regulacji sciera się w oczach! - czuć "ducha" ducati, przynajmniej w jakości malowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pozdro, oczywiście że nie przejmuję się opiniami w sensie, iż mogą mi popsuć własne odczucia, ale chętnie ich słucham, wiesz, opinie innych o ile są rzeczowe zawsze są cenne! I w zasadzie sie pokrywają, moto do spokojnej jazdy, chcesz poszaleć - poszukaj innego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...