Skocz do zawartości

yamaha bulldog bt 1100


Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie, nie chcę przynudzać ale ponieważ rozpocząłem temat to podam jeszcze garść odczuć po pierwszej dwuosobowej przejażdźce około 350 km-owej...

Potwierdziły się moje przypuszczenia - to wygodny pojazd do spokojnych wypraw turystycznych, nie odczułem dramatycznej różnicy czy jadę sam czy w dwie osoby - predkość podróżna do 150 km/h przyjemna i możliwa -chocxiaz wyższa szyba z pewnością podniosłaby komfort... idealny na kręte i o złej nawierzchni polskie (a przynajmniej kaszubskie) drogi, jest naprawdę elastyczny, po redukcji wyprzedza się szybko ale i na ostatnim biegu nie ma dramatu - pamietając ze to nie przecinak! - więc spełnia moje oczekiwania.

Nie będę oczywiście nikogo namawiał do kupna, ale mi odpowiada.

Zdecydowanie in minus - skrzynia biegów! To jednak silnik od choppera i przy szybkiej zmianie z jedynki na dwójkę- zazgrzyta... Skrzynia niestety niewiele ma wspólnego z nakedem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turystyka to szerokie pojęcie i poza tą autostradową' date=' gdzie rzeczywiście bulldog pasuje jak kwiatek do kożucha, są jeszcze malownicze, kręte leśne drogi i tam jej 65 km wystarczy, zwłaszcza gdy jedzie się w grupie. [/quote']

 

nie, no spoko, pojeździć można - ja nie mówię,że nie - tylko nie bardzo jest czym bo brakuje mocy.

pozycja wygodna, kanapa wygodna, fajne wibracje które na dłuższej turystcznej trasie mogą być uziążliwe, gdy dajesz gazu, słyszysz wibracje i czekasz aż się rozpędzi... możnaby po prostu spodziewać się więcej po 1000 V2, ale spoko.

Jeździ, prawie nowe - o co chodzi? Wlewać paliwo i nawijać kilometry. Tyle,że typowo do turystyki to też z pewnością wybrałbym coś innego - stąd komentarz: moto paradne - do przejażdzek, do parady, do spokojnego przemiedszczania się z pnktu A do punktu B. Bo z tymi osiągami to sorry, ale Yamaha nawet ze współczesnymi autami, gdy trzeba dynamiczniej zadziałać i wyprzedzić - nie powalczy, ot tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no bez przesady, jezeli MZ daje sobie rade z autami na skrzyzowaniu to Bulldog z 1000 ccm pojemnosci i 60 KM tez da, a ze nie bedzie mogl sie scigac na drodze od 120 km/h w gore to by mnie nie martwilo, bo takie wyscigi roznie sie moga dla motocyklisty skonczyc.

Poza tym nie bardzo rozumiem co to za przyjemnosc jechac jakakolwiek polska drogq powyzej 150 km/h, ale moze jakis dziwny jestem :D))

 

Adeam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie bardzo rozumiem co to za przyjemnosc jechac jakakolwiek polska drogq powyzej 150 km/h' date=' ale moze jakis dziwny jestem[/quote'] ... spoko, ja też rzadko widzę w tym przyjemność. Ale co do tego motocykla - z pewnością da sobie radę ze świateł, ale przy prędkościach 60-80km/h to już będzie problem ze współczesnym, sprawnym samochodem klasy średniej. Spokojnie, da radę pojechać ale ja pisałem o sprawnym poruszaniu się - tu jest problem w postaci pewnego deficytu mocy vs masa, przełożenia czy coś innego.

Nie róbmy akademickiego sporu udowadniając sobie na wzajem,że w pewnych przypadkach będzie inaczej, bo takie spieranie się nie ma sensu. Chodzi o ogólne wrażenia, wśród których są też pozytywy i o tym było wcześniej.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnością da sobie radę ze świateł' date=' ale przy prędkościach 60-80km/h to już będzie problem ze współczesnym, sprawnym samochodem klasy średniej. Spokojnie, da radę pojechać ale ja pisałem o sprawnym poruszaniu się - tu jest problem w postaci pewnego deficytu mocy vs masa, przełożenia czy coś innego.[/quote']

Na 100% nie masz racji. Zapewniam Cie, że żaden samochod klasy średniej nie ma nawet startu do tego moto niezależnie od prędkości czy to jest 60-80 czy 120-140 km/h. Wiem,że do 150 to moto rozpedza sie bardzo sprawnie nic nie można mu zarzucić. Niech tylko każdy będzie umiał w pełni wykorzystać te 60 koników z pojemnosci 1100 to bedzie ok....

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera...to może jak ja jeździłem Bulldogiem to inne silniki do nich wkładali ;) Na mnie sprawił wrażenie mułowatego i to po przesiadce z Monstera 800. Zaraz po Bulldogu jechałem Warriorem i w tym motocyklu było już czuć sporą moc i moment. Gorzej tylko z zakręcaniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, pozostaje mi tylko dodać, że na dwójce jedzie 100 km/h i wg mnie rozpędza sie dynamicznie... Wczoraj jechalem nim na drodze 195 km/h i - co mnie dość zszokowało, na ostatnim, piątym biegu odciął zapłon - doszedł do końca skali obrotomierza. Więc te 65 km jest dobrej krwi...

A co do monstera 800 - jest szybszy i zrywniejszy, ot i tyle

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chyba jest ktoś na forum kto ma takie moto tylko nie mogę skojarzyć. Jest chyba nawet do sprzedania. Poszukaj po avatarach. Pozdr Adam

 

dzięki za info, jestem tutaj nowy więc muszę trochę poszperać, tym bardziej jestem wdzięczny za każdą wiadomośc. Pozdrawiam

 

Gość o nicku Staszek_s ma taki motocykl.

Pozdrawiam.

hikor

 

Witam dzięki za info, troszeczkę pobuszowałem po forum i już mam troszeczke więcej wiadomości. Spotkałem sie z wieloma opiniami i wydaje mi sie, ze jest to motocykl o niezbyt wielkiej mocy ale o niezłym momencie obrotowym, zapomniałem jeszcze dodac, ze ma to być moje pierwsze moto więc chyba dobrze, ze nie ma on ogromnej mocy. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje zrobić rundę tym motocyklem w ramach jazd testowych.

Wrażenia: dla mnie nieco za mały, kierownica tuż przed kolanami. Na drodze co pewien czas usiłowałem wrzucić "6"-kę , ma krótkie przełożenia.

A co do turystyki to sprawdź wśród akcesoriów jak z kuframi i szybą. Zaleta do turystyki będzie wałek kardana.

 

http://www.givi.it/per_la_tua_moto.asp?co_id=1306&lang=en

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje zrobić rundę tym motocyklem w ramach jazd testowych.

Wrażenia: dla mnie nieco za mały, kierownica tuż przed kolanami. Na drodze co pewien czas usiłowałem wrzucić "6"-kę , ma krótkie przełożenia.

A co do turystyki to sprawdź wśród akcesoriów jak z kuframi i szybą. Zaleta do turystyki będzie wałek kardana.

 

http://www.givi.it/per_la_tua_moto.asp?co_id=1306&lang=en

 

Dzięki za info.

Jeśli chodzi o mnie to, ze jest mały moze byc atutem bo myslałem o czymś poręcznym, jesli oczywiscie można tak mówić, ze jeśli jest mały to i poręczny. Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa czy dla mało wprawnego motocykisty będzie on dobrym nabytkiem bo takim własnie jestem. Napisałem, ze szukałeś 6- biegu, moze się myle, ale wydje mi się, że oznacza to duża elastyczność i jesli zamierzam jeździć raczej spokojnie to moze to byc zaletą. Jeśli miałbyś jakieś spostrzeżenia co do mojej interpretacji to proszę napisz jeszcze raz dzięki i pozdrawiam ceramic.

 

Hikor . hehe ma i chce sprzedać jeżli już nie sprzedał

 

Dzięki musze z nim porozmawiać może akurat przypasi mi.

Pozdrawiam ceramic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Jeśli chodzi o mnie to, ze jest mały moze byc atutem bo myslałem o czymś poręcznym, jesli oczywiscie można tak mówić, ze jeśli jest mały to i poręczny. Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa czy dla mało wprawnego motocykisty będzie on dobrym nabytkiem bo takim własnie jestem. Napisałem, ze szukałeś 6- biegu, moze się myle, ale wydje mi się, że oznacza to duża elastyczność i jesli zamierzam jeździć raczej spokojnie to moze to byc zaletą. Jeśli miałbyś jakieś spostrzeżenia co do mojej interpretacji to proszę napisz jeszcze raz dzięki i pozdrawiam ceramic.

Dzięki musze z nim porozmawiać może akurat przypasi mi.

Pozdrawiam ceramic.

Już tylko pogadać bo ja go wczoraj nabyłem :clap: nawinołem więc jakieś 150 km do tego momentu i moje wrażenia na pewno nie będą obiektywne

to moje 2 moto po virówie tak więc

1 uwielbiam v kę i kardanika

2. jest piękny

3. moc jak to moc na moje umiejętności wystarczy z tuningową większą szybą 140 -150 to norma - po co i gdzie więcej ??( wiem wiem już to słyszę że pier..... ale dlatego właśnie mi wystarczy jakby było więcej to człowiek by kręcił na maxa ;) )

4. na pierwsze moto hmmm ja jeżdziłem virówą 700 i na pewno była mniej zwrotna miała gorsze heble ale była wolniejsza i o wiele niższa myślę że jeżeli przeszedłeś dobry kurs i masz trochę rozumu to da radę ale to ty musisz się zastanowić na pierwszą maszynę polecam jednak jakieś starsze moto pojeździsz i zobaczysz w którą stronę chcesz zmierzać a tańszy motocykl szybciej sprzedasz i z mniejszą stratą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...