Skocz do zawartości

CB 500, ER-5, GS 500 czy JX 600N? - czyli mój pierwszy motor


Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz moto nie zarzniete , i niezdlawione z importu, to szukaj sprzetu z Ameryki- tam nie ma "kastrowania".

Jak masz rowno pod czupryna to i na duzym motorku mozesz jezdzic. Ja nauczylem jezdzic chlopaka na jego 1 motocyklu- Bandit 1200 :-)))). Pozdr. Janek.P.S. Ale dostal pare razy opie.... i k... i ch.... :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz moto nie zarzniete ' date=' i niezdlawione z importu, to szukaj sprzetu z Ameryki[/quote']
(szukam czegoś za około 8-10 tys. zł.)

 

Cze,

jak sie przymierzalem do kupna mojej xj-ty, to sie orientowalem za ile mozna sciagnac z USA. Same koszty przywiezienia wynosza 8000 PLN. Dla goscia, z ktorym rozmawialem sciaganie opalaclo sie dopiero od sumy ~15 tys.

pozdr,

Cifer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ja jestem użytkownikiem ER-5'ki i mogę się wypowiedzieć na jego temat.. dla początkującego motocyklisty jest to świetny motocykl, prowadzi się intuicyjnie.. prawie jak rower, pozycja za kierownicą jest wygodna, moc wystarczająca do wszystkiego (choć po dwóch sezonach zaczynam się rozglądać już za czymś mocniejszym), silnik elastyczny, chłodzony cieczą.. poza tym motocykl ma (wg mnie) ciekawszy wygląd od Gs-a i Hondy. Póki co nie miałem z nim na razie żadnych problemów ani awarii (moto jest stosunkowo nowy - 2003 r.) i chodzi mi jak żyleta... Tak że z mojej strony mogę ten model śmiało polecić.. i nie ma co wierzyć w stereotyowe opinie o Kawach że są niby awaryjne - tak piszą głównie ci którzy na nich nie jeżdzili..

Musisz sobie tylko odpowiedzić na jaki okres chcesz kupić moto, bo faktycznie po 2 latkach (albo szybciej) zaczniesz się rozglądaćź juz za czymś większym niż 500-tka. Ale jeśli ma to być sprzęt tylko wprowadzający do świata motocykli to własciwie każdy z nich będzie dla ciebie dobry.. Wybierz tylko taki jaki będzie ci się podobał i po prostu w dobrym stanie..

pozdrawiam i udanego zakupu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na XJ już raz po osiedlu jeździłem, bardzo wygodna.  

Tyle że XJ w wersji Naked cieżko znaleźć

Witam! Chyba mogę pomóc. Znajoma chce sprzedać Yamaha-e XJ 600 N . 2002 rok prod. Tylko jest mały problem moto jest ze Szczecina. Ala jak by co mogę dać namiary. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma chce sprzedać Yamaha-e XJ 600 N . 2002 rok prod. Tylko jest mały problem moto jest ze Szczecina. Ala jak by co mogę dać namiary. Pozdrawiam.

 

 

(szukam czegoś za około 8-10 tys. zł.)

 

 

Marek, myslisz ze zmiesci sie w budzecie? to moze byc wiekszy nieco problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz cb500  i się nie zastanawiaj najleprze moto z 500 :)tylko uważaj bo na alegro już widziałem 2 po dzwonie a niby bezwypadkowe  8O

 

Wielkie dzięki za wszystkie rady!

 

Wygląda na to, że na placu boju została CB 500 i XJ 600N.

 

Teraz ostateczny wybór zależy od ceny, stanu i koloru (tak tak, dla mnie odpowiedni kolor to podstawa. Najchętniej czarny, dopuszczam jeszcze srebrny i czerwony, inne sio) motocykli które będę oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xj ma 4 gary więc wszystkie sparwy serwisowe dwa razy droższe a honda jak to mówią to honda aby dbać o nią a ci się odwdzięczy ja zrobiłem puki co dopiero 1500Km ale ani razu nie zakaprysiła pali jakieś 5,5 l/100 przy róznej jeździe jak by się uwziąść może spalić troche mniej albo troche więcej :mrgreen: zależy doczego ma ci słuzyć moto jak chcesz jak do turystyki to raczej xj lepiej sięnada a jak do dynamicznej jazdy po mieście i troche szaleństw to bierz cb500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a honda jak to mówią to honda aby dbać o nią a ci się odwdzięczy ja zrobiłem puki co dopiero 1500Km ale ani razu nie zakaprysiła pali jakieś 5' date='5 l/100 przy róznej jeździe jak by się uwziąść może spalić troche mniej albo troche więcej [/quote']

 

 

Tak samo mówiłem o XJ 600, tylko że ja nastukałem ponad 30 tys. i tez nie zakaprysiła, dlatego wolę XJ :P Spalała tyle samo, co raczej przemawia na korzyśc czterech garów - wynika z tego, że cztery gary yamahay sa bardziej ekonomiczne niż dwa gary hondy :)

 

Bierz XJ i najlepiej taką od 98, chociaz ja miałem 92 i tez nie narzekałem :)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: stary wybur lezy w twoich rekach miedzy cb500 a xj600 ja bym ci polecil osobiscie cb500 wierna bestiaa da ci wiele przyjemnosci z jazdy :( mam takowo od roku i naprawde godna polecenia malo spala 5-5,5 do setki 4,8 na xj 600 nie mialem okazji jezdzic ale takze polecam z calym :) szacuneczkiem dla jej wiernych posiadaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...