Skocz do zawartości

Elektrolityczny paradoks


Arecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że skończył mi się akumulator w vt1100 c3 a wydatków na moje maleństwo już trochę poniosłem w tym roku postanowiłem zaoszczędzić trochę kasy i kupić aku firmy EXIDE (HEB 16A-A), Yuasa to wydatek rzędu 450 zł. Oczywiście w 3-mieście nigdzie tego modelu nie dostanę - pozostają sklepy internetowe. Znalazłem takowy nawet tani 106zł, ale chłopaki nie wysyłają elektrolitu w zestawie, bo poczta i firmy kurierskie się przed tym bronią. Zacząłem, więc robić dochodzenie, gdzie w moim kochanym mieście można kupić elektrolit. Okazało się, że NIGDZIE. Po wejściu Polski do UE ze sprzedaży ogólnodostępnej wycofano elektrolit. W specjalistycznych sklepach chemicznych można go kupić pod warunkiem, że ktoś prowadzi działalność gospodarczą ze specjalnym pozwoleniem do obrotu niebezpiecznymi chemikaliami. Podobno trzeba mieć nawet do tego celu odpowiednio przystosowane środki transportu:).

CO ZA ABSURD, SKLEPY WYSYŁKOWE SPRZEDAJĄ SUCHOŁADOWANE AKUMULATORY BEZ ELEKTROLITU, KTÓREGO PÓŹNIEJ NIGDZIE NIE MOŻNA KUPIĆ.

POPROSTU POLSKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe te swinie z Ue jeszcze tam widocznie nie dotarły... Arecki dzięki za info, chłopaki jutro z rana lecimy do sklepu i trza nakupic elektrolitu na zapas jakies 20 litrów ;)

 

P.S. Ja mam aku Exide`a kosztował mnie 70 zł na bazarze we Wrocku, mam go juz rok i sobie chwale wiec po co przeplacac za Yuase bede mial z 7 takich akumulatorów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dziwne -to już niestety norma

nie wiem jak w sklepach chemicznych ale tak jak kiedyś nie było problemu z kupnem elektrolitu na stacji benzynowej, to teraz raczej na żadnej elektrolitu nie dostaniesz

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dziwne -to już niestety norma

nie wiem jak w sklepach chemicznych ale tak jak kiedyś nie było problemu z kupnem elektrolitu na stacji benzynowej, to teraz raczej na żadnej elektrolitu nie dostaniesz

 

Hmm - akurat dzisiaj zwróciłem uwagę na butelkę elektrolitu na stacji rafinerii gdańskiej w Warszawie, stało ich tam całkiem sporo obok butelek z wodą destylowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół trojmiasta wczoraj objeździłem (chyba ze 30 stacji i sklepów motoryzacyjnych) i dupa, a w sklepie z odczynnikami chemicznymi zarządali ode mnie specjalnego pozwolenia... może to tylko 3-miasto oszalało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motocykle.pl/cgi-bin/easyshop.c...fxip&com=PT/164

moze tu daja do aka tez elektrolit?

Ja tydzień temu kupiłem z InterCarsu ako bezobsługowe.Było puste ale przesłali w komplecie elektrolit.Zalalem i juz było ok. :banghead:

Tak na marginesie-jak jego nazwa wskazuje -bezobsługowe.Hmm-czyli nie dolewa sie wody destylowanej?Ale w koncu elektrolit troche wyparuje i potem co???????Nie uzupelniać niczym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie-jak jego nazwa wskazuje -bezobsługowe.Hmm-czyli nie dolewa sie wody destylowanej?Ale w koncu elektrolit troche wyparuje i potem co???????Nie uzupelniać niczym??

 

Ja tez kupiłem bezobsługowy z elektrolitem w kpl. Zrywa sie tasmę zabezpieczającą, wlewa elektrolit i zamyka szczelnie aku lpłytką z korkami.Otworzyc ponownie teoretycznie sie nie da. Taki juz urok aku motocyklowych. samochodowe maja gwarancje nawet na pieć lat (np. Delphi) i moga troche postać w magazynie, poza tym sprzedaje sie ich znacznie więcej niz motocyklowych. Motocyklowy zalany elektrolitem nie mógł by stać długo w magazynie więc dlatego "bezobsługowe" trzeba zalać i uruchomic samemu.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu kupiłem z InterCarsu ako bezobsługowe.Było puste ale przesłali w komplecie elektrolit.Zalalem i juz było ok. :banghead:

 

Bo do bezobsługowych dołączają elektrolit w pakiecie - w takich specjalnych pojemniczkach podzielony na komory. nie dbasz wtedy o odpowiedni poziom tylko przekłuwasz folię i po kłopocie.

 

 

Tam też dzwoniłem i nie przesyłają elektrolitu do tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno miałem podobny problem (szukałem elektrolitu) podjechałem na stacje orlen w P-ń Na górczynie i pytam czy mają elektrolit nato dwóch facetów z obsługi spojrzało na siebie pytająco 8O :x i jeden zapytał mnie dokładnie tak "A co to jest elektrolit" opadły mi ręce bo jak powiedziałem że "taki płyn do nowego akumulatora " to gościu sie ozywił i pokazał mi wode "demineralizowaną" nawet nie chciało mi sie tłumaczyć różnicy . ciekawe jak tacy ludzie sie uchowali i jeszcze pracują na stacji benzynowej 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...