Skocz do zawartości

Rusza mi sie tarcza hamulcowa na nitach-Bandit1200.Co robic?


SajGoN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Bandicie 1200 zauwazylem ze mi sie rusza prawa tarcza na boki i delikatnie wzdłóż osi kola. Czy jest to bardzo niebezpieczne i gdzie to robia??? Wiem ze pozniej trzeba nasmarowac sroby przed przykreceniem tarczy do felgi.

 

Prosze o porade!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tarcza mi sie poluzowala tylko nity sie wyrobiły. Z tego co sobie mysle to nalezaloby zanitowac tarcze jeszcze raz na nowych nitach, jak kupie nowa tarcze to tez trzeba ja nitowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co Wy pierdolicie o tych tarczach?

Nie na darmo pełna nazwa tarczy to TARCZA HAMULCOWA PŁYWAJĄCA.

Wystarczy pomyśleć , no chyba że myślenie u niektórych bardzo boli.

Po zakuciu taka tarcza będzie sztywna a zaciski w motocyklu tego typu są też sztywne to co się ma ułożyć podczas hamowania?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy hamowaniu nie wali w manetkę (nie ma uczucia ABS-u) to trzeba z tym żyć. I da się hamować. Jak porusza sie delikatnie tylko na boki, to w momencie hamowania i tak centruje się na klockach. No, chyba że to tarcza KEITO - taka zacznie zaraz "sama" sie obracać...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze lewa tarcza jest sztywna, tak samo sztywna jak w nowym motocyklu Bandit (sprawdzalem)

Po drugie zasiski sa na sforzniach gumowych. Sa to sroby w otoczce gumowej i one odpowiadaja chyba za plywanie przy hamowaniu.

tak mi sie wydaje. Argumentem jest punkt pierwszy i drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w CBR mam wymienione tarcze na jakies akcesoryjne.. i po wygladzie tarcz mniemam że mają ok 5000km nie wiecej.. (nie są zużywe prawe w ogóle) i mają luzy i to dość spore.. (dodam ze wygladaja an jakies sportowe znaczek podobny do znaczka brembo albo to i brembo?) czy to norma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...