Skocz do zawartości

przypominacz włączonych kierunkowskazów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest dostępne jakieś urządzenie, które przypomina o włączonych kierunkowskazach? Zaczyna powiedzmy piszczeć po 20 sekundach od włączenia kierunku. Jeśli jest to gdzie to można kupić. Nie zbym tego jakoś mocno potrzebował ale ciekaw jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz w gs sygnalizacji kontrolkami ?? 20s to sporo jest.... moze lepiej podlaczyc na stale jakies piezo i niech wydaje dzwiek jak zaswieci sie zarowka...

a juz najlepiej wyrobic sobie odruch wciskania wylacznika ;)))

ps.

nie spotkalem sie z takim urzadzeniem... ale nie powinno byc wiekszego klopotu ze zrobieniem czegos takiego... jakis tranzystorek.. kondensatorek... moze scalaczek np ne555...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega w swoim moto zastosowal do kierunkowskazow zarowki takie jak do swiadla cofania czyli z piszczydelkiem ;) - fajny efekt w korkach jak ludzie sie ogladaja i nie wiedza co sie dzieje :P ale przynajmniej go widza 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jakby było gotowe do kupienia to chyba bym kumpla zmusił do zainstalowania tego piszczydełka do moto - potrafi jechać przez 5 minut (po mieście) z migającym kierunkiem.

 

a juz najlepiej wyrobic sobie odruch wciskania wylacznika ;)))
Mam taki odruch już od jakiegoś czasu, zaraz za krzyżówką wyłączam, nawet jadąc poza miastem co jakiś czas se wciskam wyłącznik 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mozna takie cuś kupic, ale widziałem/słyszalem zamontowane w czoperku. moze ten motocykjlista nawet słyszał ten sygnał bo wydechy nie były zbyt głosne ;) smieszny ten tjunink :P

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie są takie piszczałki i to jest jedna z opcji alarmu w motocyklu. Kupujesz alarm z opcja informowania o właczonym migaczu i ustawiasz sobie ze np po 10, 20, czy 30 sekundach bedziesz informowany o właczonym migaczu:)

No i od razu masz alarm w motocyklu dwa w jednym ;)

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy spotkałem się z charakterystycznym "pik pik" pod czas włączonego kierunkowskazu szczególnie u Yamahy. W Ewuni też coś takiego było i przestało działać, nie naprawiłem bo nie znalazłem tego cholernego brzęczyka.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak uwaliłęm egzamin na mieście na prawo jazdy - właśnie przez nie wyłączenie migacza - było ostre słońce i nic nie widziałem jak patrzyłem na kontrolki... Więc taki patent może nie jest zły. Można też pójść w drugą stronę i "wsadzić" silniejszą żarówkę w kontrolce :P

 

Z czasem wyrabia się nawyk mimowolnego przyciskania migacza w celu wyłączenia podczas jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mam alarm o nazwie Patrol Line w mojej R1 z funkcją piszczenia przy załączonych kierunkowskazach.Na skrzyżowaniu gdy go słychać jest wkurzający,na początku mnie straszył a ja nie wiedziałem czego to to chce :biggrin:,natomiast w czasie jazdy silnik i tak go zagłusza i nic to nie daje.Sam alarm kosztował ok 400 zeta w 2008 ale już go diabli biorą bo nie zawsze reaguje na pilot.

Edytowane przez marian65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patentów na to kilka.

Jak wcześniej ktoś wspomniał żarówki z piszczykiem lub "przekaźnik" (napisałem tak bo zobrazuje Wam to jak wygląda) informujący o niewyłączonych światłach podczas wysiadania z auta.

Te dwie opcje pozwolą słyszeć dźwięk cały czas, gdy będzie włączony migacz.

Mam jednak pomysł aby kiszki nie robić naokoło.

Kupcie diodę led mocy czerowną i przymocujcie ją tak aby Wam prosto w gały świeciła, napewno pomoże.

KLIK schemat podłączenia.

Wszystkie te elementy sa do kupienia w sklepie z elementami elektronicznymi.

Koszt to może 5 zł.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...