Skocz do zawartości

Wasze opinie na temat różnych marek olejów


bart_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

e, do dupy takie gadanie

wszystko i tak rozbija się o _konkretny_ olej. tzn. dzisiaj zalałem do pszczółki arala basic 20w50, bo takiego doradził mi mechanik: nie rozpuszcza nagaru, reszta parametrów w normie

jeśli już piszecie tutaj ludzie o olejach, to może właśnie w ten sposób: konkretny olej, z podaniem parametrów. bo jakby tak po producentach to... yamaha jest najlepsza!

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co podawać parametry ?? :D Większość z nich do wglądu na etykiecie butelki, ewentualnie na stronie producenta :D

ARALA mogę polecić, bo zalewałem takiego przez trzy sezony do Diversion 600 i jak już wpsomniałem kilka postów wyzej silnik się nie zatarł :D

 

Taa...w ilosci spalanego oleju  

 

To prawda, ale nie pisz tak więcej, bo Moja miłość do XJ 900 S wygaśnie całkowicie :clap:

Ranisz mnie :D

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co podawać parametry ??

 

po to, żeby ludziom doradzić _konkretny_ olej, albo do _konkretnego_ zniechęcić

zaczynam tracić wiarę w sens czytania tego wątku. ogranicza się on bowiem do dyskusji "czy honda jest lepsza od suzuki"

jakby ktoś nie załapał: to jak zakup... bo ja wiem, samochodu: wszystko zależy, do czego ma służyć - transportu towaru, kilkaset kilogramów czy kilka ton, jak szybko i na jakie odległości, a może tylko do czerpania przyjemności z jazdy. więc: wszystko zależy _do_czego_ i w tym tylko kontekście warto w tej dyskusji uczestniczyć

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pszczółki arala basic 20w50

 

 

Może do bączka i to który się wybiera na pustynie kwiatki zapylać z tak gęstym olejem! Musisz mieć sporo tego nagaru, lub bardzo mocno grzejesz sprzęta, że zalewasz tak gęstego minerała! Pozdrów mechanika!

 

 

Ps. Nie rozpuszcza nagaru-dodaje warstwe nowego, uszczelnia, smaruje, zalepia dziury, słowem pszczółka wsród olejów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pytanko do osob w temacie... Czy do hondy CB750 SevenFifty (RC42), ktora ma hydrauliczne popychacze, lepiej lac 10W50 czy 5W40? Oba to syntetyki. Jezdze caly rok i glownie w dlugie trasy. Silnik w bdb stanie takze nie widze sensu lac polsyntetyki i mineralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -15 nie, ale -3 juz praktykowalem o ile tylko sniegu nie bylo, ani deszczu ktory by lodowisko powodowal. Chyba faktycznie pozostane przy 15W50. Zapytalem bo chyba Idaho pisal cos o silnikach z popychaczami i tym, ze zbyt gesty olej moze miec na nie zgubny wplyw :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tenery używałem Arala Superenergy a potem Castrola R4, oba syntetyki 10W50. A jeździłem w różnych temperaturach, również po śniegu. A najgoręcej to we wściekły upał kopałem sie przez wydmy w okolicach Wiązownej. Praktycznie cały czas na jedynce z włączonym wentylatorem chłodnicy. Żadnych problemów z silnikiem.

 

A sprzedawca w "sklepiku" pod szyldem Yamaha w Michałowicach dosłownie nawrzeszczał na mnie że tylko 20W40 i każdy inny olej zniszczy silnik. Sęk w tym że taki olej nie jest wyminiony w instrukcji obsługi. Albo 10W40, albo 20W50. Takich to mamy "autoryzowanych" sprzedawców.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio Heniu Wróblewski reklamuje markę Bel Ray. Co to za wynalazek??

pzdr

znam paru handlarzy co go bardzo polecaja.malo ludzi mialo z nim stycznosc' date=' niestety wsrod nich byl moj mechanik i mowil ze nie poleca bo jak go wlal do swojej dr800big (wczesniej jezdzil na mobilu) i po dwoch tygodniach jazdy(w jakos na poczatku listopada) rozbieral silnik, to z 3l zostalo 1 i zatarl mu sie walek rozrzadu.motocykl mial raczej w dobrym stanie bo mam do niego zaufanie w tych sprawach.jak ktos chce jakies bardziej konkretne info to moge go zapytac co i jak.pozdro

 

[ [i']Dopisane: 28-12-2005, 20:01[/i] ]

ale podobno smary do lancucha sa spoko.duzo smaru w tubie plus taka fajna rurka do smarowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co stwierdziłeś po oględiznach organoleptycznych ??

Wuczułeś smakowo, że ten a nie inny olej ma lepsze właściowości myjące ?

Jakie to różnice ?

 

 

Aj Wicher Wicher ale ty jesteś złośliwy i przemądrzały... Ktoś zadaje pytanie bo zależy mu na rzeczowej odpowiedzi ale od Ciebie nie można na taką liczyć. Niemal w każdym temacie nie powstrzymujesz się od złośliwości i ironii a nie każdy jest mechanikiem i ma prawo do niewiedzy. Jeśli nie masz zamiaru pomóc to chociaż nie przeszkadzaj. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...