Skocz do zawartości

Manewry na ciężkich sprzętach


rzemol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie pewnie swoje wyczyny na egzaminie/ach. Jeden z nich dotyczy nieśmiertelnej ósemki. Z tamtymi sprzętami jakoś się udało, lekkie, nie za duże. Ale czy na tym samym placu i na tej samej ósemce próbowaliście powtórzyć ten manewr swoimi dużo większymi sprzętami? Ja mam np. Drag Stara 650 i myślę, że raczej prędzej zrobię k..ę, niż ósemkę. A jak Wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy sprzęt się zmieści w 8 ;) przeważnie sporty mają większy promień skrętu od SRki a taki autobus jak np VS1400 to chyba długość ma większą niż średnica 8 więc za żadne skarby nie wlezie w 8 miedzy linie ;)

Podejżewan, że SVka także miała by poważne kłopoty aby zmieścić się miedzy liniami 8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autobusem o którym piszesz da sie zrobić ósemkę ;) fakt' date=' że tylko po zewnątrznej krawędzi, ale da się... Sprawdziłem.[/quote']

Hmmm :roll: może ta narysowana u nas na placu jest mniejsza :? XS'ą kumpla bez problemu, ale moja 535 za Chiny Ludowe nie chciała się zmieścić :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Banditem nauczyłem się kręcić ósemki chyba dopiero w trzecim sezonie. Na początku za cholerę się nie mieściłem, winę chciałem zrzucić na karb promienia skrętu, ale sprawdziło się powiedzenie, że dla upartego nie ma nic trudnego, i dziś wyrabiam się w egzaminacyjnej ósemce (trenowałem na placu na Stegnach). SR-ką pokonuję ósemkę prawie wyprostowany do pionu, natomiast Bandziora muszę mocno nachylać w kierunku zakrętu, a się odchylać w przeciwną, żeby nie przeciążyło.

Polecam wszystkim poćwiczenie wolnych manewrów przed rozpoczęciem sezonu.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ósemka :?: Jak miałem RD 250 to próbowałem raz ;) i chyba ze dwie zrobiłem ;) Na obecnym jeszcze nie miałem okazji wjechać na placyk, ale VF ma skręt jak autobus ;) i chyba się nie wyrobię, szczególnie, ze nie mam zamiaru czegoś uszkodzić. No ale wszystko się da :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na eFZecie to sobie mogę, na tunelowej w 3 rzutach zawracać. Kiedyś podjechalem z Olsenem na tą 8 na stegnach, kierownica skręcona do oporu, przechył wręcz nie zdrowy a plac okazuje się za mały na mój promień skrętu. Na GSX 750E dało by radę zrobić 8 tak jak na bandicie, kwestja poćwiczenia, niestety na plastixsie potrzebna jes ósemeczka o dwukrotnie większych wymiarach.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na eFZecie to sobie mogę' date=' na tunelowej w 3 rzutach zawracać. Kiedyś podjechalem z Olsenem na tą 8 na stegnach, kierownica skręcona do oporu, przechył wręcz nie zdrowy a plac okazuje się za mały na mój promień skrętu.

[/quote']

 

Fakt, na eFZecie nie wyobrażam sobie wykręcenia egzaminacyjnej ósemki. W ogóle okiełznanie tej maszyny zajęłoby mi chyba z 5 lat. :)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starej CB 750 mi się udało. Wjechałem między linie bez nadziei, że jest to wykonalne więc "urosłem" troszki kiedy pokonałem to g...:). Według mnie cała sprawa polega na odpowiednio dużym pochyleniu w stronę łuku. Jest to trochę ryzykowne bo łatwo można przecholować i położyć sprzęta. Jednak czym więcej zdecydowania i opanowania tym lepszy efekt :).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cała sprawa polega na odpowiednio dużym pochyleniu w stronę łuku. Jest to trochę ryzykowne bo łatwo można przecholować i położyć sprzęta.

 

Dlatego motocykl nachylam w stronę zakrętu, a tułów odchylam na zewnątrz.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...