Skocz do zawartości

Jak przykręcać tarcze hamulcowe ?


SebJaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak swoją drogą nasz kolega nie chwali się z jakiego motocykla odkręcił te tarcze i czy przypadkiem nie był pod tarczą takich dziwnych podkładek papierowych?

 

Tarcze odkręciłem ze swojego Kawasaki GPZ 500. Podkładek pod tarczami nie było.

 

Dzięki za odpowiedzi.

;)

SebJaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że nawet stałej tarczy nie da sie właściwie przetoczyć na zwykłej tokarce .Nawet jak by zamiast noża założyc maszyne ( coś podobnego do szlifierki). Kilkakrotnie próbowałem . Tarcza motocyklowa nie jest żeliwna jak samochodowa czyli jest dużo twardsza a jednoczesnie przez to że jest cienka jest mało stabilna po włożeniu w uchwyt tokarski. Efekt jest taki że trzeba mocniej dcisnąć nóż a ona ,, ucieka "odchyla się.(robiłem to w bardzo profesionalnej firmie , tak że fachowcy i maszyny pewne i sprawdzone). Po przetoczeniu zawsze okazywało że jest nierówno gruba po swoim obwodzie , w bardzo minimalnych wartościach . Po założeniu na motocykl przy zacisku dwutłoczkowym podczas hamowania czuło sie jak pulsowała dzwignia

hamulca i motocykl podczas hamowania kicał.bo był nierówny nacisk klocków na tarczę

w różnych miejscach.

Po zagłębieniu się w temat okazało że nawet na magnesówce też było nie za bardzo.

I tu potwierdzam słowa Piotra D. , że tarcze motocyklowe niezależnie czy pływające czy stałe da się zrównać tylko na specjalnej maszynie ,która zbiera obie strony jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tatę jaki ma sposób na przetaczanie tarcz pływających.  

w sumie ojciec by pewnie nie wiedział jaka to jest tarcza pywająca ;) - zapomnialem dodac w tamtym poscie, że chodzi o tarcze takie zwykłe z aut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kawasaki Z550 ltd(takie jak na moim profilu) z lat 80-tych to jest tarcza stala nie?! bo juz teraz sam zwatpilem! i ewentualeni jaka musi byc (pozostac) minimalna grubosc tarczy po przetoczeniu?

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest grubość tarczy jaka powinna pozostać po przetoczeniu tylko grubość po osiagnięciu której tarczę należy wymienić, powodem może być to że warstwa utwoardzona została usunieta przez klocki a pod nią jest miękki "rdzeń"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyslalem to i przeczytalem jeszce raz wszystkiew posty i rezygnuje z przetoczenia tarczy po pierwsze nie jest az tak bardzo zjechana klocki mam miekkie takze sie uloża po 200-300 km a jest za duze prawdopodobienstwo ze moga mi jeszcve spiepszyc tarcze na tokarce a ja mam dwie i jak wszyscy wiedza nie jest to tania rzecz! Dzieki za wszystkie sugesteoi i odp! bardzo pomogliscie!

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

I drugie pytanko czy ktos moze ma namiar na jakis sklep interentowy z tym klejem Loctite.

dobre pytanie? wie ktos?:> bo sam bym chetnie takie cos kupil... ;) bo przy zakrecaniu tarczy nie dawalem zadnego kleju :/

pzdr

 

Po co Ci internet? Loctite kupisz w każdym porządnym sklepie ze śrubami, w sklepie z uszczelkami, w sklepie z simmeringami, uszczelniaczami itd.

Generalnie nie powinno byc z zakupem problemu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kleju Loctite nie może być powodem wkręcania śrub na sucho,

wystarczy pomyśleć i posmarować gwint butaprenem.

Nie zaszkodzi a śruba się nie wykręci od drgań.

Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego, takich patentów znam wiele więcej a niektóre to nawet z epoki wczesnego węgla.

I tak niektórzy wolą wąchać niż kręcić śrubki tym szlachetnym klejem. :lol:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak! Butapren zamiast Loctite' date=' a do zbiorniczka hamulcowego można nasikać :D i będzie jeździć. Patenty są różne, tylko czy są dziś na świecie odważni by je próbować?[/quote']

 

Nie przesadzaj ;) Akurat sposób z tym klejem, co ma super właściwości odurzajace jest sprawdzony, także możesz śrubki smiało nim smarować ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...