Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tam trzeba coś chyba zostawić !! !! ma 2 dyfuzory będę kombinował :clap:

 

co może być po wymianie simmeringu dalej kopci jak smok niema siły nawet ruszyć jak puszcze sprzęgło i zacznę się odpychać to gaśnie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie mam taki problemik prawdopodobnie było juz na forum ale nie doczytałem. A mianowicie to mam dt 80 lc 2 i na jałowym biegu (luz) kiedy silnik się rozgrzeje lub gdy nacisne sprzęgło obroty sie podnoszą nawet do 5 tys obrotów i nie spadają :/ kiedy silnik jest zimny to wszystko jest ok! Co mam zrobić aby było normalnie? I drugi problemik to taki że odblokowałem cdi a tu nadal moto kreci sie tylko do 7 tys obrotów dlaczego? Wszystko jest dobrze zmostkowane itp cdi dziala ale tak jakby było zablokowane choć wydaje mi sie że szybciej przyspiesza ale zatrzymuje się na 7 tys obrotow.??...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to zwracam honor :)

ale czy napewno tak jest z tym dyfuzorem ? jak wywale wszystko to nie bedzie chodzil gorzej ?

Bo podobno tam sie sprezaja spaliny i chyba jak sie wywali wszystko to mozna pogorszyc sprawe

W każdym 2t jaki miałem, wybebeszałem dyfuzor. ZAWSZE chodził lepiej.

Zresztą nawet na www.dt125.de macie to opisane wraz z obrazkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglby ktos podac link do tego rozcinania dyfuzora na tej niemieckiej stronie ? bo ja po niemiecku malutko umiem ... jak by to bylo po angielsku to co innego ...

Wejdz na www.dt125.de na górze wybierz werkstatt, potem po prawej endtroselung i potem krumerblande.

Tak jest akurat pokazane na mało skastrowanej wersji ale jak widać trzeba wywalić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zablokowaną dt i wydaje mi sie że zaczyna dobrze ciągnąć od 4500-5000 obrotów i ciągnie tak odczuwalnie do max 6500 obrotów. a najbardziej ekonomicznie to chyba u mnie na 6 biegu tak 4500-5000 obrotów. wtedy już ma moc ciągnąć i sie nie muli nic.ciągnie równo na tym samym gazie. bo poniżej 4500 to tzreba dać sporo więcej gazu żeby zaczęła ciągnac. POZDRAWIAM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam tylko przeregulowany zawor wydechowy, i wycieta kryze z wydechu , dyfuzor seryjny (a szkoda) i idzie 112 km/h , a silnik kreci max 7000 obr / min , ale za to pali mi 4,0 litry.

 

Po tym zmodyfikowaniu dyfuzora nie bedzie przypadkiem palic z 6 litrow ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie dotyczące zaworu wydechowego DT125R ( `97 ), mianowicie

Jak powinna wyglądać ta 'końcówka zaworu' ( pod dekielkiem ) ? Powinna chyba wystawać z niej taka kostka, na której się całe sterowanie zaworu trzyma ? Bo u mnie wygląda to tak:

http://www.bikepics.com/pictures/746466/ ( jutro ewentualnie mogę zrobić lepszą fotkę )

I wydaje mi się, że ktoś bardzo inteligentnie po prostu ODCIĄŁ tą kostke, czy mam rację ?

Edytowane przez Baklazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam tylko przeregulowany zawor wydechowy, i wycieta kryze z wydechu , dyfuzor seryjny (a szkoda) i idzie 112 km/h , a silnik kreci max 7000 obr / min , ale za to pali mi 4,0 litry.

 

Po tym zmodyfikowaniu dyfuzora nie bedzie przypadkiem palic z 6 litrow ?

 

Pozdrawiam

 

Weź najpierw zastanów się czy chesz aby moto lepiej szło, czy aby mniej paliło. Bo jeżeli chcesz mocy to chyba normalne że więcej spali, na wodę i powietrze nie pojedzie. A jeżeli nie masz zamiaru więcej lać do baku to zostań przy tym co masz. Wszysto zależy od użytkownika, czyli od Ciebie:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Baklazan tak tam powinienen być taki kwadracik a uciebie jest uciety na tym kwadracie powinien być zamątowany taki plastik gdzie sie mocuje linki od zaworu.

Dzięki bardzo :) tak te wszystkie bajery mam już, silniczek mam. Czyli teraz jeszcze caly ten wałek muszę wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...