Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

tak teraz musisz wymienić ten wałek chyba że jakiś spec (tokaż) ci takie coś dorobi i musisz kupuc ten plastik do zamocowania linek.

Ok dziękuję bardzo :clap: zamówie w Yamasze ( 320pln nie tak źle :lalag: ), bo nigdzie 'używek' nie mogłem znaleźć .. tak chodliwy towar :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej pisalem, zawiozlem z tata 2 silniki od Dt do servisu YAMAHY ... jeden 50 a drugi 80

Postanowilem razem z mechanikiem ze nie bedzie regeneracji walu tylko zalozy od 50 wal do 80 .. identyczny wal ... a stan dobry w przeciwienstwie do tego od 80 ... za cala operacje (rozkladanie 2 silnikow, przelozenie walu, nowe lozyska, nowe simmeringi) bedzie kosztowala 300zl ... czy nie jest to za drogo ? Nowe czesci to tylko lozyska i simmeringi ... oplaca sie ? czy lep[iej cos kombinowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej pisalem, zawiozlem z tata 2 silniki od Dt do servisu YAMAHY ... jeden 50 a drugi 80

Postanowilem razem z mechanikiem ze nie bedzie regeneracji walu tylko zalozy od 50 wal do 80 .. identyczny wal ... a stan dobry w przeciwienstwie do tego od 80 ... za cala operacje (rozkladanie 2 silnikow, przelozenie walu, nowe lozyska, nowe simmeringi) bedzie kosztowala 300zl ... czy nie jest to za drogo ? Nowe czesci to tylko lozyska i simmeringi ... oplaca sie ? czy lep[iej cos kombinowac ?

 

Nie opłaca sie !! Stary ! zrobisz to sam w godzine.Za siemmeringi i łożyska dasz max 100 zł (ale nawet w 50 sie zmieścisz) do tego jeszcze uszczelki nie wiem ile kosztują, ale napewno nie wyjdzie 300 zł :lalag:

Edytowane przez miclaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale samemu nie rozpolowie silnika ... trzeba miec do tego specjalne klucze itp .. chyba tak mi sie wydaje ... staremu tez powiedzialem ze za drogo to sie na mnie wydarl i mowil ze tyle musi byc ... no coz ... tez mi sie wydaje ze powinno sie zmiescic w max 150zl ... gdzie mozna kupic lozyska i simmeringi na wał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na serwis yamahy to jest to wprost śmieszna cena.

Czasami za samą rozbiórkę silnika chcę 400zł.

Cena jak na serwis nie jest zła. Zapytaj sie tylko jakie łożyska i simmeringi chcą Ci tam wsadzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak mi kolega baro napisal ile chca za np simmering w firmie tommarg(jakos tak to jest) to oni chca np za 80 zl ... to jest chore moim zdaniem ... przeciez 300 zl to jest tyle co dalem na silnik ... gdzie mozna te lozyska kupic i simmeringi ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litrus tam nie trzeba specjalnych kluczy tylko srubokret, imbus, mlodek, deska wyciagasz na lawet silnik i po kolei wykrecasz wszystko ukladasz po kolei. Nic trudnego tylko trzeba spokojnie jak rozpolawiasz kartery

 

jak cos to zapraszam do mnie bo chory jestem i sie nudze:) Pomoge Ci:D

 

lozyska i simeringi dostaniesz np w jakims samochodowym lub motoryzacyjnym

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulica centralna u ciebie w krakowie największy sklep z simmeringami i łożyskami simemringi max 10zł oba !! !! łożyska max 30zl oba u nich kup tylko uszczelki :icon_evil: albo sam dorób :smile: mówiłem ci coś na temat tego serwisu miesiąc tam moja dt stała i oprucz pomiaru ciśnienia w cylindrze 80zl i stwierdzenia ze tłok do wymiany nic nie zrobili ;/ poprostu niedam im złamanego grosza zarobić !!!! jak by ci zrobili z tym silnikiem do wiosny to by był cud ! ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze powiedziec szczerze ze nawet nie mam sciagacza do kola zamachowego ... jak bym im podrzucil lożyska i simmeringi to by chyba to na tym zlozyli nie ? hmmm .. tylko zastanawiam sie ... hmm... zalozmy ze znam rozmiar lozyska ... podaje rozmiar i tyle ? czy to musi byc jakis specjalny na wał ? to samo z simmeringami ?

 

chce sie jeszcze zabrac do wybebeszania dyfuzora ... ciąć go wzdluz czy wszerz ? slyszalem ze trzeba powywalac wszystko oprocz scianek (komór)? kto robil to juz w dt ... niech zabierze glos ... jesli mozna oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagacz nie jestem pewny ale chyba pasuje od simsona a jak nie to daj 10zl tokarzowi on Ci dorobi tylko podskocz do niego z silnikem i wymierzy dorobi przestan bedziesz dawal komus do roboty jak sam zrobisz to wtedy bedziesz pewny co masz pod dupa takie jest moje zdanie i wole sam zrobic jak juz czego nie umiem to na forum sie dopytam i zrobie stam a nie do mechanika ktory zdziera kase jak moze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca sie !! Stary ! zrobisz to sam w godzine.Za siemmeringi i łożyska dasz max 100 zł (ale nawet w 50 sie zmieścisz) do tego jeszcze uszczelki nie wiem ile kosztują, ale napewno nie wyjdzie 300 zł :)

 

Dlaczego tak mówisz. Po to sa warsztaty specjalistyczne i serwisy aby naprawiać motocykle, z tego oni żyją. A tym bardziej kolega nie ma doświadczenia. Ja na Twoim miejscu Litrus dał bym do tego serwisu aby Ci to zrobili i będzie jak należy. A tak sam coś popsujesz itp. No nie koniecznie ale róznie bywwa, a 300zł to nie jest wygórowana cena.

 

A co do Ciebie miclaw to nie mów tak więcej, bo jeżeli miałbyś taki serwis Yamahy chciałbyś aby ten silnik został zrobiony u Ciebie. Nie chce nikogo poczuczać ale takie jest moje zdanie. Te słowa kieruję również do innych uczestniczących w tej dyskusji. A ty pikus91 troszke głupoty opowiadasz, ze kase zdzieraja. :buttrock:

 

Pozdrawiam

urbam

Edytowane przez urban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz no niby nie wygorowana cena ale dopiero silnik kupilem za 300zl i teraz z tym wałem za 300zl ... to juz 600zl a to dla mnie nie malo ... a jeszcze trzeba wahacz podspawac, kolanko od wydechu, no i dyfuzor bo bede wybebeszal go ... troche mnie ten motor pochlonal i jeszcze pochlonie ... trzeba bedzie zebatki kupic jeszcze ... wszystkie uszczelki, troche tego jest ... ale mam nadzieje ze za te ciezkie pieniadze (jak dla mnie ciezkie, i to jeszcze wczesniej inwestowalem)ktore w niego wlozylem odwdzieczy mi sie bez awaryjna jazda ...

Mam jeszcze amorka od RD 80 MX ... jest krotszy od mojego starego Marzocchi o jakis 1 cm ... ten moj stary jest rozzwalony i raczej nie byl fabrycznie, wiec chyba amorek o 1cm krotszy nie powinien robic problemow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było mówione o wałku kopki ale nie było odpowiedzi. więc jak przechylam moto na prawo to kopka łapie jak stoi prosto to nieraz w lewo praktycznie wcale. Czy to mogła jakaś tulejka sie zsunąc czy coś takiego i czy trzeba silnik na pół rozebrac.

jeszcze jedno rozebrałem dzisiaj pompe wodną itp. i nie ma nigdzie termostatu czy w dt 80 lcII zaznaczam z 86r nie było ich? jedyne gdzi mógłby byc to w głowicy albo na weżu ale to bez sensu

może ktoś mi dac link z schematem silnika właśnie z tego roku z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...