Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

To może zależy od rocznika. A gdzie sprawdzacie, że brasil?

temat juz raz zostal wyjasniony, poszukajcie na poczatku watku.

W kazdym razie wszystkie DT 80 jakie mialem (3) mialy w instrukcji 'Yamaha do Brasil' czy na zawiesze z przodu Showa do brasil. Niezaleznie od wersji (a mialem i te biale na brazylie z dwiema oslonami i te na europe

czyli czarne, choc szly tez niebieskie czy biale) A i nie ma tak ze dt porzez konktretny rok bylo robione w tym kolorze a potem w innym. Wypuszczano kilka wersji malowania jednoczesnie, choc najwiecej jest czarno fioletowych. temat jest na 4um.

jak ktos nie wierzy zapraszam na moje bikepics :icon_twisted:

jest tu tez moja czarna DT z dorobiona druga oslona :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzkie. tenz mi sie tak wydaje ze na dotarcie lozysk i ullozenie pierdcieni wystarczy 200km. ok dzkie pozdr

ja bym ci radził docierać ok 500km wtedy napewno pierscienie dobrze sie ułożą do gładzi cylindra.A ja to przeważnie docieram motorki tak z 1tys km mam pretekst aby wyrwać sie motorkiem na cały dzień. :icon_twisted:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci radził docierać ok 500km wtedy napewno pierscienie dobrze sie ułożą do gładzi cylindra.A ja to przeważnie docieram motorki tak z 1tys km mam pretekst aby wyrwać sie motorkiem na cały dzień. :icon_twisted:

Pozdro

hehe ale ile to czasu zaviera. Mysle ze 500 napewno wystarzfy a zrobie tak z 300-350km bo wiesz, kusi zeby juz pojezdzic:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat juz raz zostal wyjasniony, poszukajcie na poczatku watku.

W kazdym razie wszystkie DT 80 jakie mialem (3) mialy w instrukcji 'Yamaha do Brasil' czy na zawiesze z przodu Showa do brasil. Niezaleznie od wersji (a mialem i te biale na brazylie z dwiema oslonami i te na europe

czyli czarne, choc szly tez niebieskie czy biale) A i nie ma tak ze dt porzez konktretny rok bylo robione w tym kolorze a potem w innym. Wypuszczano kilka wersji malowania jednoczesnie, choc najwiecej jest czarno fioletowych. temat jest na 4um.

jak ktos nie wierzy zapraszam na moje bikepics :icon_razz:

jest tu tez moja czarna DT z dorobiona druga oslona :icon_razz:

 

Chodziło mi o to, że brasil (ta prawdziwa z dwoma owiewkami) mogla być wypuszczan w danych latach.

Niezła robota pawela, już kiedyś oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a tak z innej beczki co sądzicie o DT 80 żeby ją wystylizować na SM? Błotniki itp. to nie kłopot ale nie mam pomysłu jak zamontować ,,Skrzydła" te co są przy baku. DT 80 niema tych otworów a do baku tego nie wkrece. Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a tak z innej beczki co sądzicie o DT 80 żeby ją wystylizować na SM? Błotniki itp. to nie kłopot ale nie mam pomysłu jak zamontować ,,Skrzydła" te co są przy baku. DT 80 niema tych otworów a do baku tego nie wkrece. Macie jakiś pomysł?

ja zamontowalem do drutu przy glowce ramo ktory 'prowadzi' kable, oraz do uchwytu po klaksonie. Calosc napialem drutem i robiac odwiert w oslonie tlumika. efekt na bikepics. wiercenie baku z oczywistych wzgledow odpada :icon_eek: miej tez na wzgledzie ze jak zalozysz na przod kolo 17' tp predkoscieomierz bedzie porzadnie zawyzal. nie wiem czy to oplacalne, tez chcialem to swego czasu robic ale finansowo nie bylo sensu...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka podczas wczorajszej przejazdzki na mojej dt 50 zerwał mi sie łńcuch mam pytanko gdzie moge kupic zestaw napedowy(łańcuch+zębatki) pasujacy do mojej dt

 

siemka podczas wczorajszej przejazdzki na mojej dt 50 zerwał mi sie łńcuch mam pytanko gdzie moge kupic zestaw napedowy(łańcuch+zębatki) pasujacy do mojej dt zalezy mi na kupnie calego napedu iz boje sie ze gdy kupie odzielnie lancuch i zebatki moga one ze soba nie współpracowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklepmotocyklowy.pl/

 

Tutaj napewno znajdziesz ...

 

Ja mam takie pytanko.

Kupilem nowy naped (zebatki i lancuch) i nurtuje mnie jedna rzecz.

Chce znowu zaczac skakac... nie boje sie juz o amortyzator.

Czy od takiego doginania tylu, napina sie lancuch ? Tzn tak jakby sobie siadlo z 4 osoby zeby amor sie zamknal to czy wtedy zmienia sie naprezenie lancucha ? niby wahacz powinien temu zapobiegac ale tego nie jestem pewien ...

Z gory dzieki za odp :notworthy:

Pozdrawiam :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam takie pytanko.

Kupilem nowy naped (zebatki i lancuch) i nurtuje mnie jedna rzecz.

Chce znowu zaczac skakac... nie boje sie juz o amortyzator.

Czy od takiego doginania tylu, napina sie lancuch ? Tzn tak jakby sobie siadlo z 4 osoby zeby amor sie zamknal to czy wtedy zmienia sie naprezenie lancucha ? niby wahacz powinien temu zapobiegac ale tego nie jestem pewien ...

Z gory dzieki za odp :notworthy:

Pozdrawiam :notworthy:

Oczywiście że pod obciążeniem łańcuch się napina. Zwróc uwagę na FMX jak mają luźne łancuchy. Nigdy w motocyklu enduro/cross łańcuch nie może być mocno naciągnięty bo pęka. No oczywiście luźny być również nie może:) Jeżeli chcesz skakać to nie napinaj łanucha na mocno. Tak z wyczuciem i lekkim luzem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oczywiście że pod obciążeniem łańcuch się napina. Zwróc uwagę na FMX jak mają luźne łancuchy. Nigdy w motocyklu enduro/cross łańcuch nie może być mocno naciągnięty bo pęka. No oczywiście luźny być również nie może:) Jeżeli chcesz skakać to nie napinaj łanucha na mocno. Tak z wyczuciem i lekkim luzem:)

 

pekac to moze nie peka ale w bardzo szybkim tempie rozciagnie sie lancuch i zebatki sie zjada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak wsadze tłok od dt 80 lc2 do dt 80 mx to sie coś zrabie czym one sie doklądnie różnią chodzi mi o tłok na ostatni szlif ile to jest mm w Lc2 a ile w mx ?? ?? i czy w dt na magnecie jest gwint lewy czy prawy i czy ma ktoś ściągacz do sprzedania ?? ?? czy ma ktoś link do jakiegoś uniwersalnego sciagacza na allegro ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...