Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam DeTekowiczów !

Mam problem. Otoz posmigałem dzisiaj po blocie i wodzie, dosc hardcoreowo. Po tej kapieli DT jakby stala sie slaba i "nie chciala jechać". Wrocilem do domu, rozrecilem gaznik, przeczyscilem, itp. Zlozylem, a ona cos nie bardzo. Na 1. i 2. nie miala sily jechac. Jak juz sie choc troche wkrecila to strzelala z wydechu co sekunde. Co moze byc nie tak? Gaznik? Czy moze miec jakis wplyw, ze do magneta dostala sie woda (peknieta kapa) i bloto? Mam nadzieje, ze to nie tlok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam DeTekowiczów !

Mam problem. Otoz posmigałem dzisiaj po blocie i wodzie, dosc hardcoreowo. Po tej kapieli DT jakby stala sie slaba i "nie chciala jechać". Wrocilem do domu, rozrecilem gaznik, przeczyscilem, itp. Zlozylem, a ona cos nie bardzo. Na 1. i 2. nie miala sily jechac. Jak juz sie choc troche wkrecila to strzelala z wydechu co sekunde. Co moze byc nie tak? Gaznik? Czy moze miec jakis wplyw, ze do magneta dostala sie woda (peknieta kapa) i bloto? Mam nadzieje, ze to nie tlok....

 

Wyglada na to iż w gaźniku znajduje sie woda i przez to tak słabo chodzi i strzela w tłumik,sprawdz jeszcze jaka jest iskra i załóż inną swiece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym sie róznik tłok od dt80lc2 (ciecz) od tłoka do dt 80mx (powietrze) czy jak załoze tlok od dt80lc2 do cylka od dt80lc2 nie bedzie jakiejś zwały ???

tłok od lc ma nad otworami na sworzen takie wgłebienie a powietrznak takiego nie ma jest cały.a nie sprawdzałem jak bedzie chodził na tym od MXa ale reszta (kształt) jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłok od lc ma nad otworami na sworzen takie wgłebienie a powietrznak takiego nie ma jest cały.a nie sprawdzałem jak bedzie chodził na tym od MXa ale reszta (kształt) jest taka sama.

mi chodzi w 2ga stronę :) czy tłok od lc nadaje sie do mx :) bo tłoki do lc są bardziej dostępne i lepszej jakości można dostać jak na razie nie spotkałem jeszcze dobrego tłoka do mx jak ktoś ma stronkę chętnie przyjmę schemat kostki podwyższającej też mile widziany jakieś ileś stron wstecz ktoś coś o tym huczał ale teraz znajść nie mogę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma stronkę chętnie przyjmę schemat kostki podwyższającej też mile widziany jakieś ileś stron wstecz ktoś coś o tym huczał ale teraz znajść nie mogę ;/

 

Wystarczy poszukac, strona 94

 

Kostka podwyższająca - http://www.tomy.webd.pl/yamaha_enduro/DT125.html

 

jak ktoś ma stronkę chętnie przyjmę schemat kostki podwyższającej też mile widziany jakieś ileś stron wstecz ktoś coś o tym huczał ale teraz znajść nie mogę ;/

 

Wystarczy poszukac, strona 94

 

Kostka podwyższająca - http://www.tomy.webd.pl/yamaha_enduro/DT125.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio nalalem sobie paliwa 98 oktan i na mocnym podjezdzie zmlalem zebatke :icon_mrgreen: ta mala pzednia co napedza lancuch i kolo. Musze teraz kupic calu komplet zebatke mala, wielka i lancuch bo sa juz zurzyte. Ile kosztuje taki komplet, co polecacie, i czy da sie to dopasowac z czegos innego??

pzdr :buttrock:

 

Witam, ostatnio nalalem sobie paliwa 98 oktan i na mocnym podjezdzie zmlalem zebatke :icon_razz: ta mala pzednia co napedza lancuch i kolo. Musze teraz kupic calu komplet zebatke mala, wielka i lancuch bo sa juz zurzyte. Ile kosztuje taki komplet, co polecacie, i czy da sie to dopasowac z czegos innego??

pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam DeTekowiczów !

Mam problem. Otoz posmigałem dzisiaj po blocie i wodzie, dosc hardcoreowo. Po tej kapieli DT jakby stala sie slaba i "nie chciala jechać". Wrocilem do domu, rozrecilem gaznik, przeczyscilem, itp. Zlozylem, a ona cos nie bardzo. Na 1. i 2. nie miala sily jechac. Jak juz sie choc troche wkrecila to strzelala z wydechu co sekunde. Co moze byc nie tak? Gaznik? Czy moze miec jakis wplyw, ze do magneta dostala sie woda (peknieta kapa) i bloto? Mam nadzieje, ze to nie tlok....

 

Ja też mam nieraz taki problem ze przerywa. To przez nieszczelną osłonę magneta. Czasami tylko odkręce oslone i wysusze dobrze(wystarczy ze silnik pracuje i jest ok.

 

Witam, ostatnio nalalem sobie paliwa 98 oktan i na mocnym podjezdzie zmlalem zebatke :crossy: ta mala pzednia co napedza lancuch i kolo. Musze teraz kupic calu komplet zebatke mala, wielka i lancuch bo sa juz zurzyte. Ile kosztuje taki komplet, co polecacie, i czy da sie to dopasowac z czegos innego??

pzdr :biggrin:

 

 

Komplet zebatek wyniesie coś koło 70 zł. Łańcuch to już inna sprawa możesz kupic za 80zł albo z oringami za ponad 200zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wie ktoś może czy w dt 80 lc2 był przedni zawias firmy showa oryginalnie?

 

 

Tak.

 

 

 

A co do zębatek, to do wyboru, do koloru :crossy:

Zębatki i łańcuchy 1

Zębatki na Larssonie

Łańcuchy na Larssonie (z tych tańszych)

Edytowane przez kszyhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po wymianie oleju w zawieszeniu wystąpiły pewne problemy, otóż po pierwsze skok zawieszenia zmniejszył sie gdzieś o połowę i nie wiem czego to jest powód( czy możliwe jest że nalałem za dużo nowego oleju?? ), a po pewnym czasie puścił jeden uszczelniacz ale już zamówiłem i będe miał po weekendzie:) i w najbliższym czsie sie zrobi:). Ale co może być przyczyną zmniejszonego skoku zawieszenia?? bo teraz przy jeździe w terenie częściej dobija niz dobijało:/ chociaż teraz zawieszenie jest twardsze na szczęście:) ale jednak w terenie dobija i to mnie strasznie denerwuje:(

 

Z góry dzieki za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po wymianie oleju w zawieszeniu wystąpiły pewne problemy, otóż po pierwsze skok zawieszenia zmniejszył sie gdzieś o połowę i nie wiem czego to jest powód( czy możliwe jest że nalałem za dużo nowego oleju?? ), a po pewnym czasie puścił jeden uszczelniacz ale już zamówiłem i będe miał po weekendzie:) i w najbliższym czsie sie zrobi:). Ale co może być przyczyną zmniejszonego skoku zawieszenia?? bo teraz przy jeździe w terenie częściej dobija niz dobijało:/ chociaż teraz zawieszenie jest twardsze na szczęście:) ale jednak w terenie dobija i to mnie strasznie denerwuje:(

 

Z góry dzieki za pomoc

 

Pozdrawiam

 

Moze wlałęś nieodpowiedni olej (za gesty) olej do przedniego zawieszenia,albo za dużo i przez to może teraz zmniejszył ci sie skok lag.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś na sprzedanie zaworel iglicowy do yamaha dt80lc2? albo miał z nim problem i jakoś to zrobił albo wstawił od innego moto?

bo za oryginał w sklepie chcą koło 150-200zł:/ bez przesady za takie małe gówno..

 

przypomne sie bo bardzo zalezy mi na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...