Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Małe pytanko co moze mi szlescic z lewje strony silnik w dt tzn od strony magneta jade i mi tak szlesci ??

jak rozpoznac ze kosz sprzęgłowy jest poluzowany ??

 

z góry dzienki za odp

u mnie tez niedawno tak robilo. W moim przypadku poluzowal sie zaplon i magneto tarlo o jedna z cewek zaplonowych. Musialem zdjac magneto i przykrecic zaplon. Cewka byla tak mocno juz obryta ze zmienilem zaplon. Obecnie mam zalozony zaplon od DT 50 i jest elegancko. Pozniej wstawie tez magneto od DT 50. Bedzie elegancko:) Tak bylo u mnie a u ciebie to moze byc cos innego.

Edytowane przez matidb1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy kręceniu baczków motocykl mi wyrwało z pod tyłka i poleciał na bok psując przy tym lusterko.. podniosłem go usiadłem odpaliłem i zacząłem jechać... jazda już nie byla taka jak z przed wypadku.. bieg stały sie krótsze o wiele szybciej trze je zmieniać...... Podjechałem do kumpla majacego tez Yamahę DT zrobiliśmy test ... No i jadac rownoczesnie przy najszybszej redukcji biegów on jechal na 3 a ja już muialem wrzucać 5 .. stracila tez v-max... co moglo sie stac .. ? CO jest wina tego ze mocy nie stracila a predkosc i szybciej trzeba skrzynia operowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker15 Napisano Wczoraj, 18:20

Marcin może jakiś kabel podłączyłeś za luźno i sie odłączył. Posprawdzaj

 

Witam

Kable są wszystkie ok iskra jest, paliwo dochodzi a nie pali i co wy na to?? jest mozliwe ze sie zapłon rozlegulował??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, Wie może ktoś z was jaki zimmering wchodzi na nóżkę od zminy biegów w dt 125?? może ktoś z was już wymieniał i zaoszczędzi mi trudu, a i jaki olej do przekładni lać??

siema

ja ostatnio wymieniałem simmeringi(DT 80) i przy nóżce zmiany biegów jest rozmiar 12 19 5. Może w DT 125 jest taki sam ale nie jestem pewien na 100%. Co do oleju do przekładni to polecam ELF 80W90. Ja ten olej kupiłem z allegro i jest bardzo dobry.

pozdro

Edytowane przez matidb1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje właśnie taki co napisałeś. niby tak instrukcja podaje.

 

a mam jeszcze pytanie. gdzie można kupić dobry tani tuningowy tłumik do dt 80? na kemocie? tyle ze tam nie ma opisu towaru. są jeszcze jakies inne strony z częściami tuningowymi do yamahy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy 80W90 nie jest za gęsty?

W serwisówce jest napisane, żeby lać olej 10W40, np. Motul Transoil.

Pozdrawiam.

80W90 to jest olej przekładniowy i myślę, że nie ma większej różnicy. 10W40 lałem do DT 50 i też było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że w dwusowach to specjalnie nie robi na jakim oleju sie jeździ, ale wiadomo zawsze lepiej lać ten zalecany albo jego odpowiedniki. Ja osobiscie jeżcze na full syntetyku lotosa bo taci od samochodu zostało to wlałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że w dwusowach to specjalnie nie robi na jakim oleju sie jeździ, ale wiadomo zawsze lepiej lać ten zalecany albo jego odpowiedniki. Ja osobiscie jeżcze na full syntetyku lotosa bo taci od samochodu zostało to wlałem.

Wez przeczytaj swojego posta przed dodaniem... Nie wiadomo o co ci chodzi.... POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że w dwusowach to specjalnie nie robi na jakim oleju sie jeździ, ale wiadomo zawsze lepiej lać ten zalecany albo jego odpowiedniki. Ja osobiscie jeżcze na full syntetyku lotosa bo taci od samochodu zostało to wlałem.

 

Czyżbyś zamiast oleju 2T do benzynki lał olej silnikowy 4T? :P :) :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...