Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!!! Mam do was takie pytanko: Próbował ktos z was moze jechac na przednim kole ( na hamulcu) (stoppie) ??????? czy to nierealne przy tym zawieszeniu??? Bo stanąc to da rade:D ale o jazde mi chodzi.....

stanąć stanołem jechać jechałem ale strasznie krótko z 20cm ?? ?? ale to trzeba wyświczyć ;/ wyjeździc ;/ zawieszenie niema nic do gadania ważny jest hamper ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o simeringi to jak ja wymieniałem u siebie na wale korbowym to wymiary nie były mi potrzebne. i tak nigdzie nie mogłem go dostac. Nawt u kolegi w hurtowni. zadzwoniłem do serwisu podałem tylko do jakiego dokładnie motocykla i który simering. o wymiary nie pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoscnie odblokowania CDI to o czym gadacie to wszystko bzdura i ta strona www.dt-80-lc2.prv.pl gdzie ejst dział odblokowania cdi to tez bzdura

 

 

o powiem wam ze sprawa nie jest prosta, dobre odblokowanie CDI polega na zastąpieniu kondensatora innym, kondensator jest po to żeby do niego szedł nadmiar napięcia z cewki zapłonowej, modul zablokowany jest wtedy kiedy jest wstawiony wiekszy kondensator i przy wyzszych obrotach kiedy potrzeba wiecej napiecia z cewki jest ono przez niego zabierane i daje to efekt dlawienia ponieważ zanika iskra, odblokowanie go sposobem opisywanym praktycznie na kazdym forum czy stronie czyli usunięcie lub zmostkowanie kondensatora powoduje że przy mocnej cewce zapłonowej(bo różnie to bywa jedna dt ma mocniejszą druga słabszą) i kiedy jedziemy na wysokich obrotach produkowane jest za dużo prądu ale ponieważ nie ma kondensatora to ten prąd przepala inne elementy CDI co ogólnie prowadzi do jego całkowitego spalenia. Można to odblokowac na 2 sposoby: 1 bardziej domowy, bierzesz ten kondensator do elektronicznego sklepu i kupujesz kilka innych o coraz mniejszych wartościa tak i potem w domu probujesz kolejne aż do momentu kiedy przestanie ci dlawic dt na wysokich obrotach, powinna wtedy krecic do 11 tys. Można to zrobić tak że wlutujesz sobie w miejsce kondensatora gniazdo na 2 piny, takie że możesz do niego wsuwać kolejne kondensatory i je wyciągać bez lutowania bo jak będziesz każdy wlutowywał a potem go wylutowywał to ścieżki popsujesz na płytce CDI. I jak już dopasujesz odpowiedni to wtedy wylutujesz gniazdo i wlutujesz ten odpowiedni kondensator, dobrze jest też jeżeli nie rozebrałeś jeszcze modułu, rozebraćgo tak że silikon który wycinasz ze środka zostawiasz i potem jak już odblokujesz to do jakiegoś pudełka i ten silikon palnikiem rozpuszczasz i zalewasz moduł spowrotem żeby nie zawilgotniał potem przy jeździe ;].

2 sposób to już troche kosztuje, trzeba po prostu wybrać się do warsztatu motocyklowego, gdzie mają elektronika i on podłączy DT pod komputer, sprawdzi sobie moc wyjściową z cewki zapłonowej i wtedy dobierze ci najbardziej odpowiedni kondensator. Nie da się tak zrobić że np. jak w jednej dt jest tak odblokowany to w drugiej będzie tak samo, ponieważ rózne dt mają różne sygnały z cewki jedna mocniejszy druga słabszy więc np. w jednej może być do odblokowania jakiś typ kondesatora a w drugiej już całkiem inny.

 

 

Tak to powinno byc zrobione porządnie

MA KTOS NA SPRZEDAZ KOMPLETNY APARAT ZAPLONOWY DO DT 80 LC2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje. mi np. zlutowanie nic nie dało. dzieki za info.

 

mam pytanie co do przełozen w dt 80. ile moze miec zebow przełożenie na przyspieszenie a ile takie na v max? bo tak sie zastanawiam jakie mam. orientacyjnie chce wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanąć stanołem jechać jechałem ale strasznie krótko z 20cm ?? ?? ale to trzeba wyświczyć ;/ wyjeździc ;/ zawieszenie niema nic do gadania ważny jest hamper :)

 

 

 

Ostatnio próbowałem,ale nic z tego:/ Tylko stawał:/ chciałem spróbowac sie przejechac:D hehe Moze dlatego tak ciezko bo mam podwyzszaną???:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje. mi np. zlutowanie nic nie dało. dzieki za info.

 

mam pytanie co do przełozen w dt 80. ile moze miec zebow przełożenie na przyspieszenie a ile takie na v max? bo tak sie zastanawiam jakie mam. orientacyjnie chce wiedziec.

 

producent zakładał fabryczne 15/51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...