Skocz do zawartości

Walenie w CBR 1000F rok 91


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mało nie dostałem zawału po przeczytaniu tekstu o uruchamianiu silnika.

Teraz sprawa się wyjaśniła. Problem tkwi w gaźnikach a właściwie z 3 cylindrem. Z opisu wynika że gaźnik 3 cykindra zalewa silnik i ten głośny dzwięk pochodził z eksplozji mieszanki w układzie wydechowym.

Może po kilkakrotnym uruchomieniu mu przejdzie a jak nie to czyszczenie gaźniorów.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada sprawa zrzucenia miski olejowej ??

Wystarczy odkrecic te drubki i ja zdjac, czy moze cos w srodku bedzie potem utrudnialo skrecenie tego spowrotem ??

Powod , po jezdzi ok 1h ( Tak dzis jezdzilem :banghead: ) uszczelki ciekna ... niejest to pocenie , cos wiecej, po 10min poporstu w garazy byly plamy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! By dowiedziec sie skad olej leci , trzeba zdjac najpierw owiewki , wyczyscic caly syf z silnika, a potem zapalic go i nagrzac, potem obserwowc skad cholerstwo sie wydostaje. Bo moze olej plynie po owiewce i zbiera sie na misce?? Jak leci spod miski, to proponuje pod okiem Piotra D. samemu zdjac miche(po uprzednim spuszczeniu oleju), dorobic uszczelke z odpowiedniego materialu(Piotr D. bedzie wiedzial z czego), wytrzec wszystko do sucha , "posmarkac" delikatnie uszczelniaczem silnik , i miske i skrecac wszystko delikatnie i rownomiernie.Powinno pomoc. Pozdr. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od swiec (prosze zerkac po koleji)

na 1 linku sa swice nieponumerowane , jest tam ta jedna ktora wyglada inaczej http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p....php?pic_id=102

odp. swiece z 3 cylidtra do oznaczona liczba x , gdzie x = 5-3

Teraz przechodzImy do ciekniecia oleju :

http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p....php?pic_id=103

 

rozumiem ze to ro pompa wody? tak ??

kapalo ze sruby nr2 po odkreceniu okazala sie sucha

nr 1 to cieknie woda - naprawione

i nr 3 co to jest ?? doklanie z tamtad to leci(olej)

widok z innej perspektywy (oznaczeni to samo) :

http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p....php?pic_id=105

z czego to cieknie i co to jest ta3

i jak dziala ta pompa ze olej tam musi leciec, ew jak naprawic te uszkodzenia.

To niejest wina Piotrka D. tam gdzie byly nowe uszsczelki - niecieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pompa wody zamocowana jest do bloku m.in. zaznaczoną srubą nr 2 i nie ma prawa tam byc woda.Srubka na imbus jest od spuszczania plynu, na gorze jest kolejna srubka do mocowania pompy , pozostale srubki to od pokrywy pompy- nie wolno ich ruszac. Tam gdzie jest nr 3 to trzeba uszczelnic. Spusc plyn z chlodnicy, przechyl moto mocno na prawa strone i zdemontuj pompe odkrecajac tylko sruby mocujace pompe do bloku nic wiecej- dodatkowo pompa siedzi w bloku na o-ringu, wiec trzeba delikatnie z wyczuciem ja wyciagnac , potem oczyscic z syfu gniazdo w bloku, z zewnatrz pompe, wymienic o-ring na nowy(ja dodatkowo delikatnie uszczelniam miekkim loktitem), z powrotem montuje wszystko , uwazajac by oring siedzial na miejscu, nie przekrzywiial sie przykrec pompe do bloku, uwazajac by nie przeciągnąc gwintu. Pompa wody napedzana jest chyba z pompy oleju, na trzpieniu m wyciecie i trzeba trafic w srodku by nic nie rozp..., zamontuj wszystkie przewody i zalej plyn. Do proby trzeba troche odczekac by loktit zadzialal, potem zagrzej moto i sprawdz czy cieknie , jak nie cieknie sukces, jak nie to niestety trzeba to podpicowac, ale o tym na priva.Pozdr.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam to ja rozumu :crossy:

...

 

Pipcyk qurna Ty wiesz ze mnie trafia , a jak jeszcze znalazlem takie cós to juz ino wszystko widze na czarno :evil:

Ale walic to , trz pouszczelniac , wyregulowac i pojezdzic :D

A martwic zaczne sie ew. potem

Za mlody jestem na takie problemu hehe :evil:

 

 

p.s A tak dla urozmaicenie to wrzuce wkoncu te fotki , uszczelki zababranej silikonem i reszte zwlok z sekcji :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...