Skocz do zawartości

wjazd w teren - do lasu: legal czy nie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Organizuj akcje! Przecież my też organizujemy jaieś tam. Ta twoja da pewnie tyle co nasze. No ale pomyśl rozsądnie. Wielką przyjemność sprawia ci oglądanie zwierzątek i przyrody, nikt ci tego nie zabrania. Nam wielką przyjemność sprawia jazda motocyklem terenowym, ale niestety ktos nam tego zabrania, a nie mamy jak jezdzic nie łamiąc prawa, bo torów i tras też nie mamy. Postaw się w naszej sytuacji, kiedy to oglądanie przyrody byłoby zabronione. Endurowców i crossowców jest mało i nie mamy głosu, więc nie wyegzekfujemy żadnych przywilejów ani zezwoleń. Pamiętają o nas tylko wtedy kiedy im przeszkadzamy.

Jeśli by stworzono takie trasy, to napewno bym po nich jezdził, ale nie stworzą.

P.s: Ciekawe czemu miałbyś dostać bana?

Edytowane przez Benek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje for ze jak bedziesz biegl po lesie (niszczac sciezki) wpdaniesz na drut zastawiony przez twojego kolege i obetniesz swoj pusty leb albo wpadniesz w wilczy dol :wink:

 

Rozumiem zeby lapac wandali na motocykla jeżdzących po parkach rezerwatach itp ale Ty obrazasz wszytkich endurowców i corsowców wyrabijąc przy tym zdanie o lesnikach.

 

qpo ja nie obrazam nikogo a do motokrosowcow ktorzy nie jezdza motorami po lesie nie mam nic.

a poza tym jak juz pisalem nigdy nie zastawialem linek. nie pochwalam metod walki z tym procederem jesli zagraza to bezpieczenstwu ludzi. to ty qpo obrazasz mnie w swoim poscie i wyrabiasz poglad moj na motokrosowców.

ja akurat jestem pracownikiem parku i z racji tego mam niejaki obowiazek scigac takich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj For For, a myślałem że takie z was milusie - a tu co u was czytam na forum - pianę toczycie i prześcigacie się w szukaniu coraz głupszych pomysłów na uszkodzenie ludzi. Nie przekonasz mnie że żabka w kałuży ważniejsza jest niż zdrowie człowieka. Wiem że zwierzaczki nie lubią hałasu w lesie i zadzam się z wami, ale sam musisz przyznać że wasze teksty z tematu o motokrosowcach są bardzo nieładne - nieźle was poniosło - chyba sami się przypadkiem nakręciliście i nie możecie ochłonąć. Ciekawe jak byście się czuli gdyby jakaś sarenka się w ten drucik zapląała, albo raciczką wdepnęła w kolczatkę, albo łoś wpadł do dołu zamaskowanego? Co?

pozdrawiam i szacunek - też jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem i jak wejdę komuś w drogę to naprawdę źle się czuję - ale prosze was wyhamujcie z tym nakręcaniem się bo nic dobrego z tego nie wyniknie. :icon_mrgreen:

 

ps.

pogadaj z ojcem albo dziadkiem jak mu się po lasach na wsk albo junaku w młodości śmigało - pewnie z sentymentem wspomina stare dobre czasy, a leśnicy i straż też na swoich enduro nie śmiga z przymusu tylko mają z tego przyjemność. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łodpisałem tym mordercą !!!!! :wink:

na forum przyroda nikt nie zastawil linki bubu...i niekogo nie zabił wiec czemu zwierz przyrodnikow mordercami?

teraz moze ja cos napisze: tych 10 z Mogielicy motokrosowcow zabiło kolonie legowa traszki gorskiej i karpackiej (b.rzadkie plazy) oraz rozjechali zaciązoną zmije. Nadmieniam iz wszystkie gady i plazy sa pod ochrona gatunkowa. Na prosbe zeby odjechali pobili mojego kolege, ktory o malo co nie stracilby wzroku.

swietne zachowanie przyznajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żenada sami wszyscy dobrze wiemy że łamiemy prawo a jeszce sie kucicie bezsensownie przeciez taki lesnik jak for ma calkowita racje las jest dla zwierzat nie dla motocykli.. Przeczytałem na forum przyrodników co onas myśla i niestety to jest prawda bo niech tutaj znajdzie sie choć jeden co nigdy nie wjechał do lasu lub innych zakazanyych miejsc. Wina jest po naszej stronie ale każdy dobrze wie że będziemy jezdzci więc róbmy to tak żeby było jak naajmniej strat a hamstwo eliminujmy u siebie jak i u znajomych którzy jezdza z nami . Sam jeżdze po lesie ale po drogach bo ponich tez mozna ciekawie poszaleć ,, Musimy zacząc szanować lasy i inne bo wkoncu kiedyś naprawde zrobią nam taką nagonke że z garażu nie wyjedziemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum przyroda nikt nie zastawil linki bubu...i niekogo nie zabił wiec czemu zwierz przyrodnikow mordercami?

teraz moze ja cos napisze: tych 10 z Mogielicy motokrosowcow zabiło kolonie legowa traszki gorskiej i karpackiej (b.rzadkie plazy) oraz rozjechali zaciązoną zmije. Nadmieniam iz wszystkie gady i plazy sa pod ochrona gatunkowa. Na prosbe zeby odjechali pobili mojego kolege, ktory o malo co nie stracilby wzroku.

swietne zachowanie przyznajesz?

 

bardzo brzydkie i ja takiego nie pochwalam, ale to nie znaczy że przyrodnicy mają próbować dorównać w głupocie tym matołom na maszynach - a do tego dyskusja na waszym forum zmierza.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

For, czy ty nie czytasz co pisze? Przecież w każdej grupie/kulturze są matoły, którzy psują opinie o całej grupie, zarówno u nas tacy co pobili twojego kolege, jak i u was tacy narażają nas na utrate zdrowia/życia, przez takie linki i inne świnstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo brzydkie i ja takiego nie pochwalam, ale to nie znaczy że przyrodnicy mają próbować dorównać w głupocie tym matołom na maszynach - a do tego dyskusja na waszym forum zmierza.

pozdro

nie pochwalam generalizowania ze kazdy motokrosowiec to zly czlowiek...

a coz dyskusja na forum rzadzi sie swoimi prawami...na forum przyroda nie ma cenzury jak i tutaj - w tym poscie wielokrotnie obrazano lesnikow i innych mundurowych...wiec dyskusja tutaj jest podobna jak i tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie powiedziałem ze jeżdząc po lesie nie wyrządzamy szkód....

 

Jezeli spotkam na drodze kogos i powie tak: Przepraszam prubuje tu obserwowac to czy tamto moglbys stad odjechac ? - Zawracam i jade w drugą strone bo lasu mam koło siebie dość dużo i starczy go dla każdego....

Ale jeżeli on bez słowa rozkłada linki,kolczatki i kopie doły to nie miał bym oporów przed pobiciem takiego człowieka o ile mozna go tak nazwac ?! :)

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie odpowiedziałes. Gdzie my mamy jeździć?

nie znam sie na tym...

przeciez sa trasy rowerowe, konne...czy jakis szlakow motokrosowych nie ma w polsce?

moze trza to zmienic. ale to pytanie prosze postawic osobom ktorzy ksztaltuja przestrzen w gminach a nie mi. ja jestem tylko prostym lesnikiem - a nadlesnictwo chrzanow jest na moim terenie. wiec prosze cie nie jezdzij na lipowcu i bukowicy - jak juz co to masz fajny teren w puszczy dulowskiej - przynajmniej tam sa normalne drogi...nie zachecam cie zreszta do tego bo znam chlopakow ze strazy lesnej w chrzanowie.

 

Ja wcale nie powiedziałem ze jeżdząc po lesie nie wyrządzamy szkód....

 

Jezeli spotkam na drodze kogos i powie tak: Przepraszam prubuje tu obserwowac to czy tamto moglbys stad odjechac ? - Zawracam i jade w drugą strone bo lasu mam koło siebie dość dużo i starczy go dla każdego....

Ale jeżeli on bez słowa rozkłada linki,kolczatki i kopie doły to nie miał bym oporów przed pobiciem takiego człowieka o ile mozna go tak nazwac ?! :)

bubu to tylko teoretyzowanie...nikt takich rzeczy nie robil...a pobity zostal bo bylo 10 na jednego - fajnie co nie. Poza tym on naprawde grzecznie prosil...ja zachowalbym sie zupelnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...