Skocz do zawartości

wjazd w teren - do lasu: legal czy nie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi ktos powie jak tu nie jejzdzic po lesie skoro:

A nie ma duzej ilosci torow

B a jak sa to:

B1 zryte przez terenowki (puszki)

B2 jadac przez las w strone toru trzeba przejechac przez zakopianke i jest sie na torze i niby spoko tylko ze na torze czekaja pieski i lapia kazdego kto podjedzie ( w niedziele 6 zlapali, a reszta, tak jak ja, wrocila do lasu). I tak sie zlozylo ze w niedziele przez wieksza czesc dnia na torze ktory jest w piz*u daleko od zabudowan (wymarzona sytuacja) nie bylo prawie nikogo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolegami co weekend smigamy po lesie a raczej po lesnych drogach - nie ma tam żadnej tabliczki zabraniającej wjazd wiec jest ok. Lasy są spore ale tak naprawde to my smigamy po drogach leśnych wiec full legal. w sumie to jazda pomiedzy drzewami nie jest jakaś fajowa więc nie jeździmy. Kiedys zajechaliśmy pod spore lasy i nagle zobaczyliśmy znaki zakazujące wjazdu oraz szlabany , ale i tak pośmigaliśmy troche bo zajefajne drogi tam były - na szczęście nikogo tam nie było, a nawet jak by ktoś był to i tak byśmy nie zatrzymywali sie.

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety przez ostatnią zimę i końcówke jesieni duzo sie w lasach zmieniło...droga główna taka co prowadzi przez las do jakiejś wioski jest dostępna dla ruchu, ale każda droga w bok po zimie jest zagrodzona szlabanem, a jesli nie ma szlabanu to jest znak zakazu ruchu z dopiskiem nie dotyczy A.L.P. - Administracji Lasów Państwowcyh. Więc troche kiepsko się porobiło ale jeździć dalej trzeba. :icon_twisted: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas straż leśna troche gania,ale ja mam swój las i pola więc mogą mi skoczyć :icon_twisted: Fajnie jak jeździmy na polach a po drugiej stronie rzeki pałownia stoi a my z nich łachy mamy bo nic nam nie zrobią :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas straż leśna troche gania,ale ja mam swój las i pola więc mogą mi skoczyć :icon_twisted: Fajnie jak jeździmy na polach a po drugiej stronie rzeki pałownia stoi a my z nich łachy mamy bo nic nam nie zrobią :icon_twisted:

A dla mnie szlaban lub zakaz to symbol zaproszenia na dany teren ostatnio zwiedziłem nawet rezerwat przyrody na moto niestety nie było innej drogi i szlak prowadził tamtedytak w ogóle to lubie czuć dreszcz emocji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

przepis na to jest prosty i zwarty :

1) zaginamy blache tak zeby byla nie widoczna

2) jesli chca nas dopasc to mykamy w taki teren gdzie nie wiada

3) zatrzymujemy sie w wygodnym dla nas miejscu

4) zapalamy papierosa i walimy beke z tych pedalow

 

Uzupełnij jeszcze profil o swój wiek - 13 i będzie pełen obraz małego dresika.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolegami co weekend smigamy po lesie a raczej po lesnych drogach - nie ma tam żadnej tabliczki zabraniającej wjazd wiec jest ok. Lasy są spore ale tak naprawde to my smigamy po drogach leśnych wiec full legal. (...)

 

 

wjazd do lasow panstwowych pojazdami silnikowymi jest zabroniony, wiec legalu raczej w tym nie ma :) wiem bo mnie kiedys jeden zielony zlapal i powiedzial ze jestem na terenie lasow panstwowych (na poligonie wjechalismy w las, droga dla terenowek) i chcial mi 500 wsadzic, ale ze nie wiedzielismy ze to juz nalezy do lasow panstwowych to nas puscil z ostrzezeniem,

jakis miesiac temu gonili tam kolo 10x600 typu XT, na sygnale i inne bajerki, ale nie dali rady :)

generalnie radze uwazac, ja raz wpadlem na czolowke z lesniczym bo oblawe robili na "palaczy trawy" bo sobie goscie BONGO-SZALAS zrobili :) ale szybki nawrot i mnie nie bylo, a ze matka kumpla wlasnie byla na spacerze i ich spotkala, dowiedziala sie co robia, a jak slychac bylo motocykl, to powiedzieli "nim sie zajmiemy pozniej" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4) zapalamy papierosa i walimy beke z tych pedalow

 

Witam.

Na prawde nie rozumiem takich ludzi. Wygadują na Policje ... Wyzywają ciągle .... Piszą wykrzykują jakies odzywki w stlu "hwdp" i do czego to ma prowadzić ... Mojego kolegi brat jest policjantem i na prawde z niego spoko gość. :) Przymyka oczy na pewne sprawy, a co niektórzy pewnie by go nawyzywali od razu .... :)

Tak samo jest z politykami. Wszyscy sie z nich śmieją wygadują różne rzeczy. A połowa z tych osób nie wie o co chodzi w sejmie a zawsze mają najwięcej do powiedzenia ... Najezdzają na nich bez powodu ...

 

Pozdr. Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zime gdy odstawialem moto na wioske (przy granicy polsko - bialoruskiej) wjechjalem do lasu i zauwazylem lesniczego , cos krzyknol uslyszalem i sie zatrrzymalem , on mi mowi ze po lesie to nie bardzo mozna , pogadalem sobie z nim chwilke (o dziwo sie nie plul) i dalej w las... A drugi przypadek mialem to straz graniczna.. To chcial odemnie prawojazdy i papier na motor :) A ja mu nawijam ze to motor na tor itp, ze przyjechalem tylko odstawic i troche trudno sie rozstac :) spisal moje dane i mowil ze jak jeszcze raz mnie zobaczy on lub jego koledzy to bez mandatu sienie obejdzie... wiec na graniczniakow trzeba uwazac pzdr.

 

straz graniczna hondy xl ? 125 - 250 , quady 4x4 ale nie pamietam jakie , landrovery...

mielicja - daewoo corando :) i landrowery

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/off topic/

A połowa z tych osób nie wie o co chodzi w sejmie a zawsze mają najwięcej do powiedzenia

 

pokretne interesy leppera i jego kompanii, nawet jesli maja drugie dno nie odpowiadaja mi juz z zalozenia, patrzac na historie dokonan tych delikwentow nie uwazam zeby zamierzali zrobic dla swojego kraju cos pozytywnego, wiec twoje prawdy nie do konca sie sprawdzaja

 

co do policji - potwierdzam, zdarzaja sie normalni ludzie, najgorsze bagno wsrod mundurowych to zazwyczaj straz miejska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na prawde nie rozumiem takich ludzi. Wygadują na Policje ... Wyzywają ciągle .... Piszą wykrzykują jakies odzywki w stlu "hwdp" i do czego to ma prowadzić ... Mojego kolegi brat jest policjantem i na prawde z niego spoko gość. :) Przymyka oczy na pewne sprawy, a co niektórzy pewnie by go nawyzywali od razu .... :)

Tak samo jest z politykami. Wszyscy sie z nich śmieją wygadują różne rzeczy. A połowa z tych osób nie wie o co chodzi w sejmie a zawsze mają najwięcej do powiedzenia ... Najezdzają na nich bez powodu ...

 

Pozdr. Magik

Witam czego nie rozumiesz ze od górnie władza serwuje nam cały czas flustracje i g*wno a jesli policjant nie umie mnie złapać w lesie nie radzi sobie z tym dostatecznie to oznacza ze nienadaje się do tego typu słuzby wiec to jego wina że nie potrafi myslec wiec zawsze nabijam się z takiego kretyna. A jesli chodzi o gliniarzy mam połowe rodziny w policji wiec wiem wszystko od zaplecza i wiem jacy debile czasami sie tam zdarzaja

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dyskusja o politykach i policji jako takiej niesie za sobą jako takie informacje związane z jazdą w lesie.

 

rozmawiałem z leśniczymi i strażą leśną - są niestety przeciwnikami jazdy motorami w lesie, jedynie można wjechać do lasu tam gdzie znajduje się znak zakaz zatrzymywania i postoju, a reszta tam gdzie nie ma nawet znaku to zakaz wjazdu.

 

co do mandatów 5000zł dotyczy tylko sytuacji gdy ktoś nie posiada ubezpieczenia OC (niezarejestrowane moto, crossy).

 

warto zwalniać gdy widzi się ludzi aby nie dawać powodów do narzekania, bo gdy ilość narzekających się zwiększa to odpowiednie służby coś muszą z tym zrobić - za to im płacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HHeee ja jezdzac ma mojej sedzie boje sie ze lesniczy lub straz lesna wyskoczy mi na jakims kx 125 bo takie u nas straz lesna posiada:/ a lesniczy jepem lata i polcija zwyklym transporterem tez jezdzi ale to szczegol w lesie nie zwracaja tak na to uwagi gorzej rolnicy jak im pola ryja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...