Skocz do zawartości

Uniwersalny motocykl do 10-12tyś


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje ekonomicznego motocykla, który będzie w miarę uniwersalny. Chciałbym czasem wybrać się w trasę powiedzmy 200-300km łącznie, raczej rzadko. Ale też nie bać się zboczyć z drogi asfaltowej na jakieś szutry czy leśną drogę i poznać nowe miejsca, w takie które niekoniecznie chciało by mi się jechać osobówką. Najlepiej bym chciał zmieścić się w 10k, ale można to trochę przekroczyć. Raczej nie podobają mi się turystyki typowo drogowe. Dużym problemem jest ograniczenie do mocy A2. Mógłby być to singiel typu F650GS ale nadal mi się nie mieści na A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

w okolicy podkarpacia prawie nie ma xtz660 tenere, cb500x w okolicy same drogie, a aprilla chyba bardzo dużo spala w porównaniu do reszty?

Edytowane przez Slynqq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Slynqq napisał:

a aprilla chyba bardzo dużo spala w porównaniu do reszty?

Czemu ma dużo spalać? Silnik na wtrysku, 1 cylinder, bardzo oszczędnie się obchodzi z paliwem. Nie ma problemu tym wykręcić spalanie poniżej 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qadrat Nie wiem, czytając o f650gs było napisane, że on jest mega oszczędny, a aprilla (może przez zastosowanie dodatkowego zaworu?) spalała i po 7litrów. Nie wiem, może to różne modele, o który Tobie dokładnie chodzi? z jakich lat? mógłbyś podesłać link albo zdjęcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Slynqq napisał:

@Qadrat Nie wiem, czytając o f650gs było napisane, że on jest mega oszczędny, a aprilla (może przez zastosowanie dodatkowego zaworu?) spalała i po 7litrów. Nie wiem, może to różne modele, o który Tobie dokładnie chodzi? z jakich lat? mógłbyś podesłać link albo zdjęcie? 

Prawdopodobnie masz na myśli dużo starsze modele gaźnikowe, stary F650 na Rotaxie i Pegaso 650 z Rotaxem ale 5 zaworowym. 
Aprilia Pegaso Strada była tylko jedna, robiona w latach 2005 - 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sprzedajemy.pl/cagiva-elefant-m600-dakar-replica-klasyk-jedyny-taki-lomza-4-6bea9f-nr68135293

 

Taki znalazłem...

350 ccm, i 27kW, czyli podpada, pod A2 , a to duży motocykl jest ma 89 cm w siedzeniu 😉

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie a jesteście mi wstanie powiedzieć czy lepiej było by wybrać Suzuki XF650 Freewind czy Kawasaki KLE500? Głównie asfalty, czasem zboczyć coś zobaczyć poza drogą, chciałbym jeździć z żoną. 

xf650 1997 rok 8tys zł

kle500  2007 11tys zł

Edytowane przez Slynqq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Slynqq napisał:

Panowie a jesteście mi wstanie powiedzieć czy lepiej było by wybrać Suzuki XF650 Freewind czy Kawasaki KLE500? Głównie asfalty, czasem zboczyć coś zobaczyć poza drogą, chciałbym jeździć z żoną. 

xf650 1997 rok 8tys zł

kle500  2007 11tys zł

Jeśli idziesz w tym kierunku to obczaj Hondę Dominator 650/SLR650/FX650

Ogólnie to proponowałbym kupić co się Tobie podoba. W brew powielanym opiniom, bez problemu można pojechać nakedem w długą trasę, czopperem przez las itd.

Jedyna sugestia z mojej strony to taka, że jak chcesz zjeżdżać z czarnego to warto kupić jakiś popularny sprzęt, bo będą gleby i straty w sprzęcie. To oznacza zakupy używanych rzeczy.

Powodzenia. 🙂 

Edytowane przez Judas

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jonaszko żaden bo? dlaczego nie warto?

 

@Judas staram się coś co istnieje w okolicy na aukcjach, a większość jest niedostępna, i żeby się mieściło na A2, niby mogę dorobić za nie wiele ponad tysiąc A ale nie chce mi się z tym bawić, dominatory nie istnieją w mojej okolicy 😕

chciałem cruisera ale nikt mi nie doradzi nic na mój wzrost... a gdybym nie podał żadnych informacji na temat tego gdzie chce jeździć, czyli nawet sam asfalt, to co Ci pierwsze przychodzi do głowy do 11tys?

Edytowane przez Slynqq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...