Skocz do zawartości

Jaki motocykl kupic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 18lat 186/187 90kg.

Podobają mi się nakedy/streetfightery.

Mam zamiar 75%czasu jezdzic z pasażerką.

Jazda głównie w mieście, ewentualnie wypady do maks 100km w jedną stronę.

Jakie motocykle z poniższych będą znośne jeżeli chodzi o wygodę pasażera.(mogę kupić poduszkę żelowa na siedzenie).

Które z tych motocykli będą w miarę bezawaryjne(nie będę nimi szaleć i będę o nie dbał serwisował itp itd)

Niektóre z tych motocykli mają dopuszczalne obciążenie do 150kg. Stąd moje pytanie czy nic w motocyklu się nie zepsuje(ja 90kg, pasażerką 50kg plus ciuchy może jakiś plecak.)

Od razu mowie że brak mocy albo prędkości mnie nie boli.(nie raz robiliśmy trasy kilkadziesiąt kilometrów motorowerem 50cc i nam taką prędkość 60-70 nie przeszkadzała).

Motocykle:

Honda cb125f

Junak rsx125

Barton travel

Junak 125 racer

Honda cb500f

Yamaha mt125

Jakieś inne propozycje? Motocykle na a2 kilka modeli tanich i kilka drogich bo za niedługo dopiero będę widział czy mój budżet to 8tysiecy czy 20 tysięcy.

I moje pytanie czy do jazdy w mieście 1h i dwa razy w miesiącu trasa 150km będzie dobra nakedem? Czy moje marzenia muszę odpuścić i w tym wieku kupić niepodobającego mi się turystyka albo cruisera.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "powiem" tak:
Za strony praktyczno-wygodnej 😁 zawsze najlepszy bedzie turystyk,zwlaszcza dla dwojga (wygodna pozycja siedzaca dla obu,ochrona przed wiatrem , nie zawsze slonce swieci) albo np. enduro turystyczne ( nie wszedzie sa super jezdnie).
Najlepiej przed jakim kolwiek zakupem obowiazkowa probna jazda na wybranych przez ciebie motorkach:

Ps.Ja tez swego czasu kupilem oczami 🤩 motocykl nowy z salonu.Pomyslalem sobie.Ten motocykl to jest strzal w dziesiatke 😎.Po okolo pol roku okazalo sie ze to byl strzal w kolano 😖.Po roku poszedl do ludzi.Tak to czasami z marzeniami bywa.Na wszystko trzeba obiektywnie patrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla dwojga to celuj w max. moc/moment dostępny na A2, druga osoba robi różnicę. Polecam spojrzeć też na Benelli Leoncino 500 (jest wymaksowany akurat pod maks. dopuszczalną moc na A2), czy podejdzie Tobie wizualnie (naked w stylistyce neo-retro). Jest też wersja Trail ciut wyższa i na szprychowych kołach (wersja "lekko w teren" vs standardowy drogowy). Sam sprzęt dobry stosunek cena/jakość, u mnie osobiście 4. rok i zero awarii (chyba, że pęknięcie sprężyny przy stopce uznamy za awarię ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, artu3131 said:

Nie będę pisał w każdym temacie zachwalający Benelli (...)

dobrze, bo zaczynało to wyglądać, jakbyś miał za reklamowanie chińczyków brał kasę  😎 

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Benelli 26500zl a używane trzyletnie Benelli można kupić za 9000zl.
Za taką kwotę można kupić np mało używaną Electre. Ile taki Harley straci na wartości po kolejnych 3 latach?

No i tutaj właśnie widać ile to jest warte pieniędzy. Max 15 tys. nowe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stefan Kowalski napisał:

Nowe Benelli 26500zl a używane trzyletnie Benelli można kupić za 9000zl.

Za taką kwotę można kupić np mało używaną Electre. Ile taki Harley straci na wartości po kolejnych 3 latach?

No Elektra za 26 tyś. to świetny pomysł na wydrenowanie kieszeni przez te trzy lata.

Z małych popierdółek najlepiej się prowadzą KTM'y. Mają porządne ramy i świetne zawieszenia. Nie wiem tylko czy każdy noob umie to docenić.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupil uzywana ale dobrze utrzymana Honde CB500, z kilku powodow:

 - nizszy koszt niz nowego Benelli, 

 - b. wysoki poziom niezawodnosci ( jeszcze raz pisze o motocyklu w dobrym stanie technicznym ), 

 - moc i moment daja o wiele wiekszy komfort jazdy niz motocykle malych pojemnosci

 - nie kupowalbym nowego motocykla bo to wyrzucanie pieniedzy w bloto, motocykl 3 letni bedzie o wiele tanszy ale dalej powinien nie zepsuc sie przez nastepne kilka lat.

Przy zakupie wzialbym ze soba kogos kto zna, ma ten typ Hondy i na niej jezdzil / jezdzi. Jesli chodzi o KTM to do ich zalet na pewno trzeba dorosnac, poza tym jesli chodzi o komfort dla pasazera to sa takie sobie. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2022 o 08:51, Tommo napisał:

 

Z małych popierdółek najlepiej się prowadzą KTM'y. Mają porządne ramy i świetne zawieszenia. Nie wiem tylko czy każdy noob umie to docenić.

na czym polega "świetność" tych ram? świetnie (w sensie bardzo skutecznie) to się one gną w okolicach główki

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, konrad1f napisał:

na czym polega "świetność" tych ram? świetnie (w sensie bardzo skutecznie) to się one gną w okolicach główki

Świetność ram nie wiem na czym polega. Ja pisałem że są porządne.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. przepraszam. to zmienia postać rzeczy. czyli gną się nie świetnie a porządnie 😉

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...