Skocz do zawartości

Junak Huntera


HunterM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, HunterM napisał:

To miał być wyjątkowy topic. 

Nie spierdolcie tego. 🤣

Błagam. 

Dobra, nie będę kutasem, wypierdalam stąd.

To już nie mogę nic tu pisać?

Żadnych motocyklowych historii z młodości? Bo trochę ich jeszcze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junak
Zie omschrijving
http://link.marktplaats.nl/m1509759292?utm_source=android_social&utm_content=vip&utm_medium=android_social&utm_campaign=socialbuttons

W Holandzie pierwszy raz widze Janka na sprzedaż. Fakt że w stanie nie zbyt ciekawym ale jest.

Edytowane przez Kazik1340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurwa, w końcu jakiś normalny temat na forum. Witam po przerwie tym niezbyt eleganckim "kurwa" , no ale takie mamy czasy na forum, że nic innego z powodu lekkiego zniechęcenia obecnym poziomem wpisów nie chce mi spod klawiatury wyjść.

Hunter - szczere gratulacje, po prostu motocykl-marzenie!

Miałem w "szczenięcych" latach epizod z Junakiem M10 ojca (czarny, piękny), jeździłem jako pasażer siedząc na baku na tym bagażniku (moje najwcześniejsze wspomnienia związane z motocyklem). Potem po latach zakupiłem własnego (gdzieś między wueską z silnikiem "wiatra" a EMW "osiołkiem", z koszem, nawet nawet był niezły tylko ojciec ciągle regulował mi zawory no i ten kapryśny prąd... ale jeździł nad jezioro do Otomina w trzy osoby i dawał radę na "Kowalskiej" górze zostawiając w pobitym polu "fumy" (czyli wszelkiej maści wueski 125, wuefemki i pochodne).

A ojciec za młodu w klubie jeździł jakimś Junakiem crossowym (tego egzemplarza nie pamiętam, bo musiałem w tym czasie być mały albo jeszcze mnie nie było 🙂 ), pokazywał mi miejsca w oruńskim parku gdzie czasami trenował, naprawdę strome podjazdy, które udało mi się pokonać dopiero na typowej crossowej cezetce.  Przerobione na crossy wueski 125, nawet z ogromną zębatką nie dawały tam rady.

Reasumując: piękny ten Twój motocykl i bardzo chciałbym takiego posiadać.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Staszek. 

Piękny coming out. 

Junaki crossowe, mega rzadka sprawa to było chyba M07C. 

To macie materiał exclusive. 

Tak brzmi 56 letni POLSKI motocykl Junak. A jak odpala to widać. 

 

Edytowane przez HunterM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kiler napisał:

to musisz je spisać . Bo wiesz - w tym wieku z pamięcią coraz gorzej 😀

zazwyczaj historie niespisane są duuuużooo ciekawsze 😄 a dla tych w temacie śmieszniejsze 😛

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ich zostawić w spokoju, ZNACZY SFM, to byśmy mieli dziś Junaka Duke z mocą po 70 kuni, albo lepiej. 

Kiler, mamy takich rzemieślników co wstawiają przednie bębny wentylowane i robią z tymi maszynami niezłe cuda. Jakoś to hamuje, właściciele żyją. 

W tym Janku jest grubsza rzeźba, i średnica i skok tłoka zwiększone. Dłubnięte krzywki, chyba ma też filtr oleju taki jaki znamy obecnie i kilka jeszcze usprawnień. To są generalnie psychofani Junaka. Podziwiam ich. 

Ale fundamenty jak widać marnej jakości z PRLu. Znafcy. Hehe. Podziwiać, że to takie moce znosi. 

 

 

Edytowane przez HunterM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoję. Super, że są ludzie, którzy Junaki odrestaurowują i dłubią z nich fajne rzeczy. Natomiast co byśmy mieli gdyby fabryka dalej funkcjonowała to raczej opowieść na zasadzie gdyby babcia miała wąsy... To był PRL głęboki. Zadecydowano, że „przyrządy optyczne” dla wojska mają priorytet i nic się nie dało zrobić. Podobnie w Świdniku, a przecież zamknięcie produkcji w tych zakładach dzieliło od siebie 20 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...