Skocz do zawartości

Zmiana biegów bez sprzęgła (?)


bauer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Ja jak chce się szybko rozpędzić, to do góry zmieniam bez sprzęgła, rozpędza się to o wiele szybciej, zastanawiam się tylko czy to szkodzi skrzynii, ale jak się na mechanice znam to wydaje mi się że nie, bo te biegi same wchodzą jak się na ułamek sekundy przymknie manetkę, w zasadzie to moje pierwsze moto nigdy nie jeździłem nigdy o tym nie czytałem a ten knif po prostu sam mi zaczął wychodzić jak raz czy dwa nie zdąrzyłem klamki wcisnąć a bieg już był zmieniony, teraz łatwiej mi się tak jeździ niż ze sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tifosi są pewnie jeszcze starsze wątki :biggrin:

 

No wiesz od kąd się nauczyłem zmieniać bez chciałem poczytać czy to bezpieczne dla skrzyni, po co zakładać nowy wątek jak tu już na ten temat jest z sześć. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A co myślicie o zianie biegów bez używania sprzęgła, czytałem taki post, na mój rozum niedorzeczne, ale z tego co wyczytałem to sporo ludzi tak jeździ. pozdro

http://www.scigacz.pl/Przegazowka,jak,zmie...cyklu,7686.html

Edytowane przez gajowy82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze tego gazu trzeba odjąć szybko, jakby strzał z nadgarstka, cholera wie jak to nazwać, tylko czasowo trzeba dobrze zgrać z nogą na wyczucie, a potem dodać, tylko dodać troszkę wolniej już.

 

Jak ci nie wychodzi to popróbuj najpierw ze sprzęgłem, ale naciskając je tylko troszke - do poślizgniecia - nie całe. przynajmniej ja sie tak nauczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim motocyklu idealna zmiana bez sprzęgła wychodzi przy łagodnej jeździe i bez obładowania klamotami. Wchodzi miękko jak automat. Przy wchodzeniu na wysokie obroty trudniej już jest zrobić to bez lekkiego szarpnięcia. W dół też się da ale nie jest już tak kolorowo. Dobrze jest się nauczyć bo jak linka od sprzęgła brzdęknie na bezludziu to można spokojnie dojechać bez zabijania skrzyni nie mówiąc już o oszczędzaniu sprzęgła przy zwykłej jeździe.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też traktuję to raczej jako zapasową umiejętność :) W czasie jazdy zwykle lekko naciskam sprzęgło, bo mam dziwną tendencję do systemu zero-jedynkowego i jaknie używam sprzęgła to nie używam. Przy redukcji to niestety męczy skrzynię :icon_mrgreen: Ćwiczyłem blipping czy jakoś tak ale sprawdza się tylko przy wysokich obrotach, poniżej 5000 już biegi nie chcą zejsć.

 

W ogóle to sama książka dołączona do motocykla mówi, żeby wszystkie redukcje robić poniżej 4000obr/min :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górę nie używam sprzęgła praktycznie. Jak się ma dobrze wyczuty gaz to prawie nie czuć kiedy bieg się zmienił. W dół nie umiem i nie próbuję. Lubię przegazówkę :)

I nie chodzi tu o jakieś sporty, bo uważam że Virago 535 w górę zdecydowanie lepiej, ciszej idzie bez sprzęgła.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • _Monter_ zmienił(a) tytuł na Zmiana biegów bez sprzęgła (?)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...