Skocz do zawartości

Zmiana biegów bez sprzęgła (?)


bauer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sam spróbowałem jechać bez sprzęgła

oczywiście mam Jawe, ale odmontowałem ten automat od sprzęgła przy zmianie biegów.

 

jadąc wywarłem lekki nacisk na dzwognie zmiany biegów, i 2 bieg wskoczył bez zadnego stuku, szarpnięcia, oczywiście odpowiednio operowalem gazem. jak próbuje zmienic z 1 na 2 bieg ze sprzęgłem często bywa tak, że coś się blokuje i nie da rady zmienić... wiec teraz wiem jak bede jezdził :P

próbowałem podczas gwałtownego przyspieszania, ale wychodziło już z niemiłym stuknięciem, wiec wolałem normalnie zmieniać. ale myśleże jak się troche poucze to lewa łapa odpocznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary

Poprostu to wynika z konstrukcji skrzyni biegów!!!!!!!!!

Chciałem opisywać ale napisze krótko.

Jest taki moment w którym tryby skrzyni biegów kęcą sie z tą samą prędkością co ta zebatka która się styka z nimi

I jak wyczujesz ten moment to te trybiki sie ładnie zejdą ze sobą i po krzyku

Trza tylko operować gazem i prędkością umiejętknie

Pozdrawiam

P.S. Warto czasem zdobyć troche wiedzy teoretycznej otym czym się jeździ i jak to jest skonstruowane(np.książki, gazety,poradniki.itp., itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak miałem Kadeta to straciłem na torze wajche do zmiany biegów.Skrzynia została wiec zablokowana na 2-jce.Na niej tez musiałem ruszac spod swiateł ale romet miał na tym biegu taka przyspieche ze zanim w ogóle mozna było do konca puscic sprzegło, to za mna na zielone swiatło załapało sie 1 moze 2 auta :)

Bez sprzegła tez juz nim kiedys ruszałem ale tak samo-najpierw poodpychac sie trzeba nogami zeby rozpedzic troche moto i potem wbic 1-nke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...ghlight=szkodzi

 

Proszę ten temat przeczytać uważnie. Nie ma co powtarzać czegoś co już zostało rozwałkowane.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemy góra - dół, dół - góra ,start, na dobra sprawe moglbym klamke zdemontowac :evil: Oczywiscie przy strcie trzeba lekko nogami ruszyc co czasem wyglada komicznie na krzyzówkach .... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ćwiczeniu (czyt. katowaniu :-) ) sprzęta mam spostrzeżenie: zmiana biegów u mnie najlepiej wychodzi kiedy zmieniam tak jakbym miał to zrobić bez sprzęgła (patrz wyżej i inne tematy), ale klamkę wciskam, tylko że lekko (tak gdzieś do połowy). Jak się to wszystko zgra, to wchodzi samo, bez żadnych sensacji. Duuuużo lepiej niż kiedyś.

Konkluzja: technika jak przy zmianie bez sprzęgła, ale dla czystego sumienia z lekka tryknąć klamkę :evil: I wilk syty i skrzynia cała.

 

Co do redukcji, to proste pytanie - w którym momencie robimy przegazówkę? Jak to ma wyglądać w praktyce? Jak robię przegazówkę bez sprzęgła, to te kilkadziesiąt koni chce jechać szybciej, a ja przecież chcę wolniej... Trzeba znaleźć jakiś kompromis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robię przegazówkę bez sprzęgła' date=' to te kilkadziesiąt koni chce jechać szybciej, a ja przecież chcę wolniej... Trzeba znaleźć jakiś kompromis...[/quote']

 

Szarpie do przodu bo nie jest jeszcze zgrane (może przegazówka trwa za długo, może robisz za wcześnie, może..). Jeśli zrobisz na prawdę dobrze to nie szarpnie nawet bez sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • _Monter_ zmienił(a) tytuł na Zmiana biegów bez sprzęgła (?)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...