Skocz do zawartości

Zmiana biegów bez sprzęgła (?)


bauer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie powali biegami, huku nie narobi, to się nie nauczy. Tylko wnioski trzeba wyciągać, żeby za długo nie walić, bo skrzynia tego nie lubi.

Jeżeli nie stuka, nie wali, nie zgrzyta - jest okej.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wiecej - wczoraj przejechalem przez pol miasta caly czas piszac SMSa lewa lapa (z zatrzymaniami na skrzyzowaniach wlacznie)

 

Ruszałeś ze stopu bez sprzęgła? jak to możliwe (zmiana biegow podczas jazdy-o.k. ale z luzu na jedynke? ze stopu? musialo niezle szarpac, chyba ze z piachu ruszałeś...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszałeś ze stopu bez sprzęgła?

Tak

jak to możliwe (zmiana biegow podczas jazdy-o.k. ale z luzu na jedynke? ze stopu? musialo niezle szarpac' date=' chyba ze z piachu ruszałeś...)[/quote']

Normalnie z betonu - ruszanie jest rownie plynne jak kazde inne - zero szarpania :D

Kumpel mi nie wierzyl, ze tak sie da i teraz jestem bogatszy o szesciopak :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna nawet w innych sprzetach. może wyglada śmiesznie ale wiecie już mówię jak to sobie widze. czekamy na światłach na luzie. Kiedy zapali się żółte to rozpędzamy się nogami ( w przypadku cięzkich i wysokich sprzętów będzie trudno) i kiedy osiągniemy zadowalającą prędkośćm wbijamy jedynke i moto powinno pociągnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zapali się żółte to rozpędzamy się nogami ( w przypadku cięzkich i wysokich sprzętów będzie trudno) i kiedy osiągniemy zadowalającą prędkośćm wbijamy jedynke i moto powinno pociągnąć

 

U mnie na jedynce idzie do setki więc mógłbym długo pchać te ćwierć tony (tyle bydle waży...)... :mrgreen:

 

A tak bardziej serio... To nauczyłem się tego patentu zmiany biegów bez sprzęgła, dość szybko i to jako świerzy kierowca... Po dosłownie paru próbach wychodziło już całkiem dobrze... Teraz w czasie jazdy biegi w górę zmieniam bez sprzęgła... Przy redukcjach używam sprzęgła, choć potrafię i bez, ale jakoś bez sprzęgła to brzydziej wychodzi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumplowi sie zablokowalo sprzeglo odsrodkowe w skuterze, tak ze mial ciagle "na biegu" :-D Fajnie wygladalo jak co swiatla pchal zeby ruszyc ;) Cale szczescie ze skutery sa lekkie i nie bylo problemow z odpaleniem na pych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie nauczcie wciskać sprzęgło bo za cholere nie moge sie tego nauczyc. Od początku jeździłam na scigaczach bez sprzęgła a teraz robie prawko i instruktor kazał mi ze sprzegłem ale ja nie moge tak. Dobrze ze tego nie widzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • _Monter_ zmienił(a) tytuł na Zmiana biegów bez sprzęgła (?)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...