Skocz do zawartości

Pierwsze enduro, ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem pierwszego motocykla 125ccm najlepiej typu enduro. Chciałbym tym motocyklem dojeżdżać np do pracy ale też chciałbym wyskoczyć weekendowo w teren czy z żona na przejażdżkę nad jezioro itp. Prosiłbym o poradę co najlepiej kupić i jak najtańszym kosztem( to będzie mój pierwszy moto). Cena maksymalna to 7tyś zł a motocykle mogą być nowe tak jak i używane z poradami na co zwracać uwagę przy zakupie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem pierwszego motocykla 125ccm najlepiej typu enduro. Chciałbym tym motocyklem dojeżdżać np do pracy ale też chciałbym wyskoczyć weekendowo w teren czy z żona na przejażdżkę nad jezioro itp. Prosiłbym o poradę co najlepiej kupić i jak najtańszym kosztem( to będzie mój pierwszy moto). Cena maksymalna to 7tyś zł a motocykle mogą być nowe tak jak i używane z poradami na co zwracać uwagę przy zakupie.

 

Gwarancje dostaniesz jak pojdziesz do salonu i kupisz produkt ktory wlasnie zjechal z tasmy a i tu moze te 100% moze byc wadliwe ;)

a z kwota jaka podales to raczej do salonu bym sie nie pchala, bo w tym przedziale to tylko chinszczyzna - ja bym nie ryzykowala.

Poszperaj w tematach zeby troszke wiedzy liznac. co do motocykla to jak wielu forumowiczow podpowiada to DT zdaje sie byc dobrym wyborem.

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym jednak zdecydował się przyoszdzędzić więcej i kupić nówke z salonu to na co najlepiej się nastawić i jak to wygląda cenowo? Ewentualnie jaki chińczyk gdybym chciał zaryzykować?

Edytowane przez KameSawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyki nie robią enduro, co najwyżej ten sam ryż co w nakedzie, tyko go owiewkami ubiorą. Najtańsze nowe enduro to ok 20 tys. firmy AJP ew. honda ma CRF250l

 

Motocykl który opisałeś nie istnieje, enduro które nadaje się na dojazdy do pracy i jeszcze we dwójkę tym na wycieczki jeździć, do tego w 125 to nierealne. Najbliżej widziałbym tu dt125, a jeżeli ma spełniać wymogi a1 (czyli, żeby na b dało się tym jeździć) to dr125, xr 125, ale mocy w nich nie uświadczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec i jak napisal przedmowca - w dwojke na takiej 125 to sie nie bardzo bedzie odpychac, a jeszcze jak chcesz sie wbijac w chinszczyzne to cienko to widze ;) - polecam jednak troszke pobuszowac po tematach :)

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Serio widzisz się na takim motocyklu z pasażerem? :) Widzisz tam gdzieś podnóżki dla pasażera albo chociaż w miarę normalne miejsce siedzące dla 2 osoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym sie bala na to wsiasc - powaznie.

Strach tym zaliczyc glebe, rama sie zlamie wpol i przebije pluco, dai spokoj ;)

 

Pozatym zorientuj sie jak wyglada kwestia dostepnosci czesci/ ceny etc.

Osobiscie wole uzywke (od razu na stol, poskladac co trzeba i w dluga), ale jakiejs firmy ktora sie widuje, a nie nowke 'no name'

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Serio widzisz się na takim motocyklu z pasażerem? :) Widzisz tam gdzieś podnóżki dla pasażera albo chociaż w miarę normalne miejsce siedzące dla 2 osoby?

Z wcześniejszych komentarzy już ustalone ze 125 na dwie osoby nie bardzo a ja sam mam 110kg więc z tego juz zrezygnowałem. Zastanawiam się jezcze nad zipp vz-5 (benyco tekken) ale sam nie wiem. To nie musi być cos poważnego w teren zwłaszcza że dopiero zaczynam swoja przygode i na początek chcialbym po lesie pośmigać a w późniejszych latach kto wie a używki boje się brać bo totalnie się nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Serio widzisz się na takim motocyklu z pasażerem? :) Widzisz tam gdzieś podnóżki dla pasażera albo chociaż w miarę normalne miejsce siedzące dla 2 osoby?

Podnóżki są, gorzej z siedziskiem.

Rieju to Hiszpański producent, więc z jakością nie powinno być najgorzej, przynajmniej w teorii.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najbliżej widziałbym tu dt125, a jeżeli ma spełniać wymogi a1 (czyli, żeby na b dało się tym jeździć)

 

patrzeć co jest w dowodzie, 90% była sprowadzona blokowana i w dowodzie są moce przepisane z niemieckich briefów i jest 7 czy 8kW , więc można jeździć.....

 

akurat chinole w 90% są lepsze używane niż nowe -odwrotnie do firmówek :D

bashana kupujesz używanego to 90% ma już wyeliminowane wiele wad fabryki , pospawany jest z 3 razy już i to często lepiej niż fabryka , ma założone wiele rzeczy które fabryka spierdoliła....

 

nowy chinol to mina na maxa - przeglądy gwarancyjne drogie , robione na odpierdol ( jak olej zmienią to już dużo a cena przeglądu oscyluje koło 100 zł , nie wymagaj więcej bo się serwisant zdenerwuje, ich zasada jak działa to nie ruszać bo będzie gorzej ) samemu nic ci nie wolno ruszyć bo stracisz gwarancję , rozkręca się to niesamowicie , traci na wartości tak samo........

 

chinole sprawdzają się jako kible bo o ile silnik jest słaby ale trwały i części za darmo, tak ich ramy i osprzęt są tragiczne , pękają ramy , łamią się amortyzatory , wypadają szprychy , więc jak ganiasz spokojnie od A do B to się sprawdzi ale w terenie w życiu.........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam nad różnymi moto tylko boje się brać taka używke jako laik żeby nie okazało sie że za chwile drugie tyle dołoże w naprawy itd. Kiedyś rozmawiałem z jednym kolesiem to polecił mi w lekki teren zipp tracker jako że będe jeździł głównie po ścieżkach leśnych ale czy jeżeli miałbym już coś takiego brac to nie ma nic lepszego z nowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz dwie opcje:

- nowy chinol który straci 90% wartości po wyjeździe od dealera i sprzedasz go za grosze

- używana japonia, którą sprzedasz z małą stratą (poszukaj komisów które dają gwarancję rozruchową)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...