Skocz do zawartości

LPG


HARPAGAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne auto z podtlenkiem jakie miałem to Honda CR-V 2.0

Benzyny paliła około 10l / 100 km. Instalacja założona w Łodzi w jednym z najlepszych warsztatów (Stefanowski NAGAZ), strojenie na hamowni z AFR, nie pamiętam dokładnie jakie to były podzespoły ale przedstawili mi 3 zestawy, wziąłem ten wg nich z górnej półki. Spalanie gazu wychodziło 12 do 13 litrów, przeważnie bliżej 12, zależy gdzie gaz tankowałem.

Jeśli auto by paliło o ponad 30% więcej gazu niż benzyny to chyba wypadało by podjechać na porządny przegląd i regulację albo może stacja ma trefny gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kuchenke na gaz też masz?

ale rzadko używam ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacjach drugiej generacji to było możliwe znacznie większe zużycie gazu. Ja mam starą Lagunę i w mieście bierze 10l benzyny a gazu 11. Mam nienajnowszą instalację sekwencyjną na tanich podzespołach. Niestety mało który warsztat robi trasę testową ze zbieraniem map i korektą. Bez tego będzie paliło jak smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Grand Vitare tylko 2,5 V6 silnik i instalka BRC śmiga jak złoto a spalanie cóż w mieście 15-17 litrów LPG trasa jak spokojnie to 11 jak tak 140-160 km/h to i 19 pali duża buda konstrukcja na ramie i opory powietrza jak w gdańskiej szafie ,ale w terenie cud miód i malinka reduktor i na low i wjedzie wszędzie czasem nie wyjedzie ale od czego są traktory :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Śmiało zakładaj gaz i śmigaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bierze 13 Litrów PB to LPG weźmie minimum 16-17 Literków .........

Klod, wartość energetyczna gazu jest mniejsza od benzyny o 10%. Mniej więcej o tyle wyższe spalanie powinno być na LPG w stosunku do benzyny.

Jeśli jest większe to kijowa instalka albo źle wyregulowana.

 

Jak ktoś z okolic Warszawy potrzebuje dobrego magika, to mogę załatwić nr. Chłopak nie siedzi w jednym sprzęcie, bo akurat takiego się naumiał i reklamuje jako dobry do każdego samochodu. On wie co w jakiej marce będzie hulało i dobiera pod tym kątem.

Założył mi gaz w moim Civicu już kilka lat temu i wszystko działa od tamtej pory bez żadnej regulacji. W sumie to wysłaliśmy do niego około 30-tu osób i wszyscy są wniebowzięci.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seicento przy 150km/h na autostradzie bierze 7,6l litra gazu i to jest spalanie:)

i to jeszcze z motórem na przyczepie? :P

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że "rządzący" chcą wprowadzać kolejne jakieś opłaty dla firm sprowadzających LPG i Cena może poszybować nawet do 3 zł

To chyba nie żadne opłaty, tylko depozyty na poczet ewentualnych oszustw podatkowych. Czyli na wypadek jakbyś kiedyś coś ukradł, to zapobiegawczo już dziś założą Ci kajdanki. Masz LPG u siebie na stacji? Z tego co słyszałem to ma być zabójcze głównie dla małych stacji z samym LPG, bo kwoty mają być kosmiczne.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny-paliw-lpg-gaz-autogaz,141,0,2127501.html

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

900 da sie ciagnac motora na lawecie? jak tak to montuje hak do swojego

 

wszystko kwestia czy legalnie czy praktycznie - jk legalnie to zależy co ma w dowodzie przyczepka.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyga, ustawa o tzw. odwrotnym Vacie juz obowiązuje, rok temu wprowadzili przepisy ze firmy handlujące LPG maja trzymać jaką tam rezerwe LPG a teraz mają dojść kolejne opłaty

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...