Skocz do zawartości

LPG


HARPAGAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto kupione, ale okazało się małym smokiem. Przez głowę przechodzi myśl o instalacji LPG, a co za tym idzie rozmyślnie czy nie będzie problemów z tym ustrojstwem i jak to silnik zniesie.

Suzuki Grand Vitara 3.2 V6, jeśli zakładać to co i gdzie? Jak już zakładać to coś dobrego i bezproblemowego i przez profesjonalistów, a nie druciarzy. Doradzajcie proszę.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lpg-forum.pl/

 

Tam masz dział "Polecane warsztaty". Od siebie dodam, że jak instalacja dobrze założona i poprawnie wyregulowana to nie ma się czego obawiać. Sam bym od razu wrzucił gaz gdybym wiedział, że danym autem zamierzam zrobić więcej niż ~30 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własciwie we wszystkim bym widział LPG i nie widzę innej sensownej opcji

mam i miałem w różnych autach, mam w motocyklu, teraz jeszcze myślę nad jakimś skuterem klasy 200-300ccm i założeniem instalacji LPG

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do LPG nic nie mam bo przy obecnych cenach paliw i spalaniu takiej Vitary będzie oszczędność rzędu 30 zł na każde 100 km (zakładając, że pali 13l benzyny a gazu weźmie 15l). Minusem w przypadku tego Suzuki może być zbiornik gazu bo zabierze sporo bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG. mojej oceny to nie spali tyle, chyba że noga jak cegła. A zbiornik montują w miejscu koła zapasowego, ja dokupiłem sprężarkę i klej w płynie- jeden raz użyłem przez 6 lat. Branie oleju to też mit, moje auto ( daewoo nubira) nie jest z górnej półki technologicznej - ale na dojazdy np. do pracy to nie chcę nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 Pb, 15 LPG takie spalanie można przyjąć. Na forum LPG pytałem, ale jakoś nikt nie potrafi doradzi jeśli chodzi o ten silnik. Rzadkość w takim samochodzie i nie ma ich po prostu.

W miejscu koła w Grand Vitarze? Na klapie ? :ohmy:

Edytowane przez HARPAGAN

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...