Skocz do zawartości

moje pierwsze jazdy na torze


Andrzej57
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako zupełny motocyklowy żółtodziób zapisałem się na szkolenie z jazdy na torze :) . Pogoda piękna, może nawet za piękna bo żar leje się z nieba, ja okutany w solidny strój czuję się jak bym siedział w piekarniku :cool: . Jest trochę kursantów, wszyscy wyglądają profesjonalnie, więc za dużo się nie odzywam. Po teorii czas na jazdy. Moja kolej. Nie chcę uchodzić za ostatnią łajzę tym bardziej, że jest kilka dziewczyn, więc od razu staruję ostro. 1, 2 i rura. Pierwszy zakręt łagodny, jakoś poszło, potem drugi, dalej bardzo ostry, kładę motocykl na bok, wydaje mi się że manetką dosięgnę asfaltu, szybkość duża, wynosi mnie na krawędź toru :blink: . Mój instruktor łapie się za głowę jak Tajner podczas pamiętnego skoku Małysza w Willingen :clap: . Potem prosta, dodaję więcej gazu, szybkość coraz większa, widzowie stojący z boku migają tak szybko że zlewają mi się w jedną masę. Zaczynam żałować że nie opuściłem szczęki bo pęd powietrza mało mi nie zerwie kasku razem z głową (głowa pusta to niewiele waży :biggrin: ). Zerkam ostatkiem sił na licznik.....30km/godz!!! O Matko! przecież mogę się zabić! :eek: Czym prędzej naciskam obydwa hamulce, motocykl staje w miejscu. Całe szczęście że mam ABS :happy: . Podjeżdżam cały mokry ze strachu do instruktora a on:

- chłopie, ty musisz jeździć dynamiczniej, na tym zakręcie myślałem że ci się motocykl wywróci...

Dynamiczniej? czy ja nie nie jechałem dynamicznie?

Ci instruktorzy są jacyś dziwni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhehehe to normalnie jak moje skoki z tego filmiku

 

stary ja na moto jak leciałem to czułem się jak w teledysku vanilla ninja liar - pincet metrów nad ziemią pod dupą 450 4T , moja blondi w kozaczkach patrzy , a oglądając ten filmik doszedłem do wniosku że kury wyżej podlatywały u babki na wsi jak je do kurnika ganiała :D

 

ale podejście masz dobry , dupy to i chłosta , tylko że nie wiem czy wiesz ale bez abs też się da zatrzymać.........

 

na motocyklu zawsze tak jest i szybko się nauczysz że jak słabo jeździsz to samoocena sprawia że robisz coś na maxa penisowato a czujesz się jakbyś świat miał u stóp , u mnie też tak jest , pamiętam jak mtxem wiozłem laskę i oboje się jaraliśmy jak zapie**alamy przez wiochę ( niesprawny prędkościomierz ) aż nas dziadek jadący na ryby ogarem 200 wyprzedził i oboje wybuchnęliśmy śmiechem

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam dokupić sobie cuś mniejszego, może jakiegoś horneta lub fazera za kilka tys zł co by na tym ćwiczyć bez większego strachu :icon_eek: . Chociaż najbardziej podoba mi się BMW F 800 ST ale tu już jest kilkanaście tys zł. Na razie myślę... :icon_question:

Dodam tylko, że miałem okazję przejechać się najnowszym modelem BMW 800 GT i byłem zachwycony łatwością prowadzenia. Mały GS czyli 800 już wymaga większej fatygi.

Edytowane przez Andrzej57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jaiegoś gixera 600 k1, w nakedach zawsze jest problem szybko przycierających podnóżków. Jak coś w stylu nakeda to po prostu ścig obrany z owiewek z szeroką kierownicą.

popadasz w skrajności, autor ma 58 lat, hornet to będzie prawdziwe piekło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie każdy ma swój typ na małe moto :). Ja nie boję się mocy czy pojemności mojego motocykla bo to akurat nie jest problemem, tylko masy - 260 kg. Słabo mi wychodzą manewry na zerowych prędkościach, ale robię postępy - już zawracam (nogi na podnóżkach) w obie strony na 7 metrowej jezdni :biggrin:. No, może nie za każdym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...