Skocz do zawartości

Co ma wpływ na spalanie - Yamaha TDM 850 3VD


wojtyla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej, wróciłem swoim tdm z serwisu, i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Ponieważ mam w dwóch miejscach zagięte kolektory wylotowe, ponoć może mieć to wpływ na zwiększone spalanie, zły dobór mieszkanki. Druga sprawa króćce wychodzące z airbox'a straciły przez te kupę lat swoje właściwości, kolega doradził mi żeby wrzucić je do wrzątku, ponoć trochę zmiękną:) co o tym sądzicie? łapią lewe powietrze i skład mieszanki znowu źle dobrany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając takie tematy nie wiem czy śmiać się, czy płakać.

Chłopie, masz prawie czterdziestkę na karku (o ile dane w profilu są poprawne) a biadolisz i kombinujesz jak małolat, co to motocykl kupił za kieszonkowe i teraz na podstawowe "graty" pieniędzy brakuje.

Jeśli dolot jest sparciały, to kupujesz nowe części, regulujesz gaźniki i zapominasz o temacie.

Głębsze wgniecenia kolektora kwalifikują je do wymiany.

Przytarcia (np. od spodu) z minimalnym zagnieceniem nie będą negatywnie wpływać na pracę silnika.

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biadolisz i kombinujesz? coś mam wrażenie że z matką się pokłóciłeś...

jak chcesz komuś doradzić - o ile masz kompetencje - to zrób to a nie głupkowato komentuj coś co cię nie dotyczy.

Jeśli Twój portfel jest taki wypchany to mam propozycję: zasponsoruj wszystkim z tego forum, którzy nie mają wypchanego portfela nowe części, zobacz ilu będzie Cię chwalić.

Wtedy w sumie nie będziesz musiał nikomu odpisywać bo tym małym gestem rozwiążesz wszystkie problemy.

Jak chcesz komuś pomóc, doradzić, to bądź miły, bo nikt tu nie jest za karę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ma rację. Króćce nowe to około 4 stówki. Są jakies patenty typu powlekanie klejem ale to rzeźba w gównie. Te elementy muszą być giętkie bo widać jak pracuja na zapalonym silniku. Kolektory można od biedy wyklepać (po uprzednim wycięciu wgniotek) ale tam znowu jest cienka blacha i może sie nie udać przyspawac z powrotem. Jakby nie patrzeć kuń jest tylko początkiem wydatków, zwłaszcza stary.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak chcesz komuś doradzić - o ile masz kompetencje - to zrób to

 

Jasno Ci powiedziałem co powinieneś zrobić.

 

Nie s*am kasą, ale wyszedłem z założenia, że stać mnie na zakup takiego a nie innego motocykla, to i stać mnie na jego należyty serwis.

 

Wszelkie kombinacje to cerowanie kondonów.

 

Oj szkoda, że Piotra już z nami nie ma, bo by Ci to ładnie wytłumaczył ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że powinno się/należy/fajnie byłoby założyć nowe to wszyscy wiemy. A już najlepszym sposobem kupić nowe śmigadełko, i przez jakiś czas nie zastanawiać się nad tym czy wymieniać gumy czy cuś innego:). Przypomnę Wam, że moje pytanie brzmiało co sądzicie o wrzuceniu starej gumy do wrzątku a nie bynajmniej o to żeby kolega się nam tu nadmiernie rozemocjonował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że powinno się/należy/fajnie byłoby założyć nowe to wszyscy wiemy. A już najlepszym sposobem kupić nowe śmigadełko, i przez jakiś czas nie zastanawiać się nad tym czy wymieniać gumy czy cuś innego:). Przypomnę Wam, że moje pytanie brzmiało co sądzicie o wrzuceniu starej gumy do wrzątku a nie bynajmniej o to żeby kolega się nam tu nadmiernie rozemocjonował.

 

Myślę że to rzeźbienie w gównie, podobne do "uszczelniania" króćców silikonem. Sam sprawdzałem kilka razy, że to strata czasu, nerwów i często też pieniędzy.

W jednym przypadku nie mogłem znaleźć nawet używanego króćca do modelu który mam, bo jest bardzo rzadki w europie. Nawet sprowadzanie z USA wiązało się z kosztami około 100 funtów. Zacząłem więc kleić i sra* się z tym króćcem, aż w końcu okazało się że lokalny dealer hondy załatwia takie w 2 dni za 30 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...