Jump to content
Masyw

Sportowy-turystyk powyżej 1000 ccm

Recommended Posts

JA to zawsze się zastanawiam, nad definicją motocykla "sportowo-turystycznego" i jakoś nie potrafię go/jej znaleźć.

Co do hajki i poruszania się nią w mieście, to tak jak wyżej. Ani mniej ani wiecej problemu nioe ma, niż np. każdym innym o podobnych gabarytach. Powiedziałbym, że nawet lepiej się nią jeżdzi niż porównywalnymi motongami.

Dzięki za odpowiedź.

Przekopałem cały wątek. Więęęcc....jeśli chodzi o Triumpha to poszukaj nie Sprint ST tylko GT, bardziej przystosowany do turystyki,ale jak z ceną to nie wiem. Haykę sobie odpuść, kiera w dole - dla mnie to nie są wygodne motocykle. FZ1 dobry, ale mały, wg mnie źle znosi pełne obciążenie drugą osobą i kuframi. FJR 5 biegów, wcale nie takie małe spalanie, dużo bajerów , elektryka w FJR jest taka sobie, w pierwszych rocznikach padały takie i owakie rzeczy. Droższa w serwisie. K1200? Pamiętaj,żeby lać 98, coś kojarzę że ma czujnik spalania stukowego, nie takie paliwo to się zapala i może być różnie. K1300 tego nie ma. Oba mają do dupy tylne siedzenia dla pasażera, chyba że mowa o GT. A może Pan European 1300? Szybki, wygodny, ciężki :) Pamiętaj,że komfortu potrzeba więcej i częściej niż atomowego przyspieszenia.

Dzięki za odpowiedź ;) Komfort wiadomo ważniejszy, ale to kwestia indywidualna, co kto może wytrzymać :D

JA to zawsze się zastanawiam, nad definicją motocykla "sportowo-turystycznego" i jakoś nie potrafię go/jej znaleźć.

No taki co wygląda jak przecinak ale jest dużo cięższy, dzięki czemu można nim pojechać do Chorwacji :biggrin:

Why... So... Serious

No taki co wygląda jak przecinak ale jest dużo cięższy, dzięki czemu można nim pojechać do Chorwacji :biggrin:

Dodałbym jeszcze, że da się do niego podczepić jakieś kufry :) Mniej więcej tak go można zdefiniować.

Pozdr.

F.

Kufry można podczepić do wszystkiego. Ale coś co wygląda jak przecinak przeczy samej idei podróżowania (ze względu na pozycję). Tyle że teraz taka moda.

Why... So... Serious

Witam!

Koniec końców kupiłem Fazera z 2008 roku w dobrym stanie. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie wypowiedzi w tym temacie i szerokości! ;)

Gratulacje! Dobrze, że wróciłeś z info co kupiłeś ;)

Pozdr.

F.

Chyba o to chodzi, żeby w takim temacie zakończyć swoim wyborem :D Sentyment i stan przekonał mnie akurat do FZ1, więc myślę, że spełni moje oczekiwania ;)

Cześć,

Pracując w kopalni kokosy leciały z niebios i myślę o innym motocyklu.

Główne założenia to sprzęt uniwersalny, którym można pojeździć dla przyjemności po zakrętach ale czasem też w dwie osoby zrobić 300km w jedną stronę, tak żeby pasażerka nie chciała mnie zabić.

Nie bardzo wiem w którą stronę patrzeć.

Miałem okazję jeździć B12 ale to zdecydowanie nie to.

Zastanawiam się nad:

FZS 1000

CBF 1000

TDM 900

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę zakładając, że budżet to 13 tysięcy?

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>SV650>FZS1000>Versys650

Triumph Sprint

Why... So... Serious

Jakąkolwiek TDM lub V-Storm

XJR 1300

BMW R 1150 GS.

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

A moglibyście o każdym napisać tak dwa słowa, jakie widzicie największe zalety w danym modelu?

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>SV650>FZS1000>Versys650

XJR-a to lokomotywa na kołach o bardzo przyjemnej charakterystyce silnika. Ogromny moment obrotowy, świetne zawieszenie ohlinsa, dobre hamulce. Nadaje się zarówno do jazdy w koło komina jak i do dalekich wypadów we dwoje. No i ten ponadczasowy wygląd!

To prawdopodobnie jedyny motocykl który godnie zastąpi mojego Bandita :biggrin:

Edited by tadeo