Skocz do zawartości

Hamowanie motocyklem przy dużej prędkości


TymbaRRk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie macie ABS-u to do Afryki. Tutaj Komisja Europejska bedzie ustalac kto co ma miec lacznie z torebka na klucze. ABS wkrotce bedzie obowiakowy w motorynkach I rowerach , a jak ktos chce jezdzic bez to przynasjmniej licencja kaskaderska . Nikt nie bedzie tracil czasu na uczenie bez ABS-u tudziez ryzykowal przed ubezpieczeniem i innymi prawnikami. Powoli poziom debilizmu w EU przekracza wszelkie granice . A jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie o $ -dlatego towarzystwo na gorze wie lepiej co jest niezbedne niz przecietny jezdziec, bo przeciez statystyki , badania itp. I tak to wszystko wciskaja , ze niektorzy nawet uwierzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stać mnie na nowy motocykl z ABS-em (nawet gdyby tak było to i tak bym nie kupił bo wolałbym mieć kilka starszych niekoniecznie a ABS-em) a w vfr-ce będę świadomie psuł duala

 

Konrad

 

TAk z ciekawosci, rozmawiamy na temat szkolenia kursantow - obecnym / terazniejszym, -> ja nie rozumie dlaczego Wy wracacie czy Ty wracasz do przeszlosci i porownujesz siebie do kursanta ?

 

Konrad, w Twoim przypadku cza pruypadku innych jestz to bez znaczenia czy Ciebie stac czy nie, bo wychodze z zalozenia, ze potrafisz chamowac bez ABS'u inni sa przekonani, ze potrafia i im ten ABS do szczescia nie jest potrzebny ( wypa´dek rewiduje te poglady - najechanie komus w doope czy strzal w pok po wymuszeniu pierszenstwa ).

 

Ci ktorzy obecnie nauczyli sie ´hamowac z ABS'em mysla nieco inaczej niz Wy. Bo oni staraja sie od razu miec Budget na moto z ABS'em ( z regoly ). Jak wiadomo chciec, to moc !

 

A co gdy kiedyś ABS zawiedzie? ABS to jest tylko dodatek który ma ułatwiać życie, a nie wykonywać za nas wszystko.

 

mort3m

 

No co Ty nie powiesz ! Zaczely sie bajki z mchu i paproci :icon_mrgreen:

 

Zansz Jakis Taki przypadek ? Ja jakos o takim jak do tej pory nie slyszalem, slyszalem natomiast Historie o przestraszeiu sie dzialania ABS'u gdzien rider spanikowal

 

Nawet nie chce mi sie analizowac, ale zawsze mozesz wejsc tutaj , poczytac a co wazniejsze zastanowic sie, ilu by zylo gdyby na pokladzie mieli wlasnie ABS.

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/31364-smutne-ale-prawdziwe-wypadki-watek-wylacznie-informacyjny-bez-pogaduszek/

 

Oczywiscie teafia sie tylko innym, nigdy samamu !

 

 

 

:crossy:

 

 

Bardzo pięknie. Można też spojrzeć na to z innej strony. Tworzysz kaleki. ABS nie wszędzie jest pożądany ani nawet potrzebny. Stworzysz osobnika który zawsze będzie przyzwyczajony do duszenia klamki/dźwigni bez zastanowienia. Później wsiądzie taki trochę mniej ogarnięty na motocykl klasy adventure albo i bardziej off i w czarnym scenariuszu pozamiatane, w mniej czarnym tylko urażona duma.

 

 

PS.Miałem motocykl z ABSem i go sprzedałem ;) Jakoś mnie ta magia nie urzekła ;)

A zdanie jakoby nie stać Cię na początku na motocykl z absem to nie kupuj wcale, przejdzie do kanonu :D

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS - trochę przesadził ale wiem o co miał na myśli.

Myślę, że chodziło mu o to, że warto kupić nowszy motocykl z ABS-em, niż kupować starszy motocykl bez ABS-u i pakować do niego sportowy tłumik, power commander, filtr KN itd, które i tak bezpieczeństwa nie podniosą. :biggrin:

Jeśli ktoś jeździ po szosie i ma ABS to powinien wyrobić sobie nawyk wciskania klamki z całej siły. Gdybym jeździł z ABS-em nie wyobrażałbym sobie powrotu do motocykla bez ABS-u! Bez dyskusji ABS- podnosi bezpieczeństwo i każdy kto kupuje motocykl na szosę powinien jak najbardziej (oczywiście w miarę zasobności portfela) szukać motocykla z ABS-em.

Jak w samochodzie mam ABS to jestem "kaleką" ? :banghead:

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS na szosie to dobry układ pomagający. Nic ponad to. Poprawia bezpieczeństwo ale nie możesz się od niego uzależniać.

 

Gdybym jeździł z ABS-em nie wyobrażałbym sobie powrotu do motocykla bez ABS-u!

 

 

To ja żyje w takim razie w świecie SF :laugh:

 

Jak w samochodzie mam ABS to jestem "kaleką" ? :banghead:

 

 

Nic nie zrozumiałeś.

 

To jest właśnie to kalectwo:

Jeśli ktoś jeździ po szosie i ma ABS to powinien wyrobić sobie nawyk wciskania klamki z całej siły.

 

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 99% samochodów jeżdżących na drogach ma ABS. Właściciele są od niego uzależnieni. Gdyby dać im teraz samochody bez ABS-u powodowaliby mnóstwo wypadków.

Co złego jest w nawyku ściskania klamki z całej siły w motocyklu z ABS? Jak ktoś jeździ za ABS-em i będzie nadal jeździł z ABS-em to ten nawyk jest bardzo potrzebny.

"ABS - to układ pomagający. Nic ponad to" Dla wielu użytkowników dla których ABS uratował życie lub zdrowie "aż to".

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś 99% samochodów jeżdżących na drogach ma ABS.

 

:laugh:

 

będe obserwował ten temat ale szkoła jazdy dżastiny to był suchar przy tym :laugh:

 

piszcie dalej jestem złakniony wiedzy....

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 99% samochodów jeżdżących na drogach ma ABS. Właściciele są od niego uzależnieni. Gdyby dać im teraz samochody bez ABS-u powodowaliby mnóstwo wypadków.

 

 

Chyba nie muszę nic więcej dodawać.

 

Co złego jest w nawyku ściskania klamki z całej siły w motocyklu z ABS? Jak ktoś jeździ za ABS-em i będzie nadal jeździł z ABS-em to ten nawyk jest bardzo potrzebny.

 

 

O ile samochodem poprawnie przemieszczać może się nawet małpa, tak motocykl to trochę inna bajka.

W motocyklu z ABSem to jest żaden problem. Problemem jest wyrabiający się nawyk bezmyślnego duszenia dźwigni. Chyba mogę zaryzykować stwierdzenie że póki co na drogach przemieszcza się więcej motocykli bez ABSu niż z nim. Przynajmniej na polskich drogach.

Ale odnieśmy się do Niemiec gdzie szkoli KS. Obecnie najlepiej rozwijającym się rynkiem oraz najlepiej sprzedającym jest rynek motocykli klasy adventure. Przychodzi taki Hans do KSa, uczy się u niego jazdy motocyklem z ABSem, kupuje jakiś małolitrażowy motocykl z ABSem, pojeździ trochę a potem co kupuje? GSa 1200 z odłączanym ABSem, później wjeżdża nim w błotnistą drogę bo się naoglądał sloganów, wyłącza ABS i co się dzieje? A no miejmy nadzieje że tylko zabawna sytuacja z tyłkiem w błotnistej kałuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma 99% samochodów ABS-u?

Miałem kiedyś sytuację. Jadę CBR-ka za rzędem samochodów w bezpiecznej odległości. Nagle na jezdni pojawia się piasek zmieszany z glina itd. Naciskam klamkę i kombinuję jak tu zahamować: nie za mocno żebym nie wywinął orła, nie za słabo, żeby nie uderzyć w poprzedzający samochód. Na szczęście udało się, ale gdybym miał ABS to klamka do oporu i na pewno zahamowałbym na krótszym dystansie bez dwóch zdań!

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak. Jazda motocyklem to nie jazda passatem B5.

:banghead: Nie odpowiem.

 

 

A tak poza tym to kłócicie się o coś, na co nie ma jednoznacznej odpowiedzi "tak" albo "nie". Z kursu nie wychodzi się z wyrobionymi nawykami. Czy ktoś z was powie że dostał prawko i umiał jeździć?

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Konrad

 

TAk z ciekawosci, rozmawiamy na temat szkolenia kursantow - obecnym / terazniejszym, -> ja nie rozumie dlaczego Wy wracacie czy Ty wracasz do przeszlosci i porownujesz siebie do kursanta ?

 

Konrad, w Twoim przypadku cza pruypadku innych jestz to bez znaczenia czy Ciebie stac czy nie, bo wychodze z zalozenia, ze potrafisz chamowac bez ABS'u inni sa przekonani, ze potrafia i im ten ABS do szczescia nie jest potrzebny ( wypa´dek rewiduje te poglady - najechanie komus w doope czy strzal w pok po wymuszeniu pierszenstwa ).

 

Ci ktorzy obecnie nauczyli sie ´hamowac z ABS'em mysla nieco inaczej niz Wy. Bo oni staraja sie od razu miec Budget na moto z ABS'em ( z regoly ). Jak wiadomo chciec, to moc !

 

 

 

:crossy:

 

Znam polskie realia i oczywiście gdybym traktował kurs jako przygotowania do egzaminu to zapewne poprzestałbym na hamowaniu z ABS-em

Niemniej wolę ludzi nauczyć (bądź próbować nauczyć) jeździć motocyklem ;)

Owszem - próby hamowania awaryjnego bez użycia ABS-u są stresujące dla instruktora - no ale co zrobisz jak nic nie zrobisz. Lepiej niech się wyłożą na placu niż mieli by wpaść pod auto na przeciwnym pasie ruchu.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz. Nie trzeba nikomu wyjaśniać, ze jazda motocyklem jest na tyle niebezpieczna że trzeba umieć hamować. Jeśli ktoś z czystym sumieniem wypuszcza na drogę świeżaka, który nie umie hamować ( ma sie zdawać na abs i kwita - jak nie ma to jego problem) i jednocześnie pieje peany o niemieckiej sztuce nauki jazdy... no niezła komedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Songo daj spokój, bo to dno pół metra mułu. Po co się denerwować.

 

ku*wa przestań pisać głupoty, bo to ludzie czytają.

Yuby ... wdech...wydech :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też spieprzony :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...