Skocz do zawartości

Hamowanie motocyklem przy dużej prędkości


TymbaRRk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie sprawą była dość jasna - skoro sam zacząłeś na początku tematu pouczać innych, że hamuje się całą łapą to znaczy że z ABS.
No i wskutek całej lapy na klamce : bez prawidłowej redukcji oraz trzymania palców na klamkach. Znaczy to tyle że w sytuacji awaryjnej zamiast hamować pojedziesz w pizdu, strzały że skrzyni już pomijam.
Generalnie cały misterny plan wyszkolenia ubermotorradfahrera w pizdu.

 

Komandosek

 

Acha, niema argumentow, to jest wyluzuj !

 

Zapytam sie po raz koleny, ile osob wyszkoliles w swoim zyciu i co wogole wiesz na temat szkolenia i problemow z nim zwiazanych ?

 

Prosze krotko i konkretnie.

 

Co do „ prawidlowej redukcji “ to sie zapytam, w/g kogo jest ona prawidlowa ? W / g Ciebie czy w/g mnie ?

 

W/g szkolenia niemieckiego czy polskiego ? Oczywiscie, ze ilosc nie jest wymiennikiem prawidlowosci, tyle, ze kultura oraz samo wyszkolenie i poziom mowi samo za siebie. Jak do tej pory poza Monterem, to nie jechalem za zadnym Polakiem ktory mial prawidlowa trajektorie przejazdu winkli – przypadek ?

 

Komandosek, wiec moze skonc pie**olic i zacznij prawidlowe szkolenie motocyklistow ? Jezeli bedziesz w tym dobry, to idzie zarobic calkiem przyzwoita kase, jezeli jednak bezdiesz szkolil jak polska srednia elita, to nie wroze przyszlosci. A ze w/g takiego zajebistego Experta jakim jestes cale moje szkolenie idzie w pizdu to nawet nie bede sie wypowiadal, bo co o szkoleniu moze powiedziec kts kto niema o tym zielonego pojecia ?

 

1. Jeśli z takim rzekomym doświadczeniem nie wiesz jak uczyć hamować bez absu to pozostaje mi jedynie współczuć Twoim kursantom

2. Czyli jednak, motocykl który nie posiada ABSu jest złomem Michoa to możemy jednak popełniać to samobójstwo
3. Jeśli gloryfikujecie swoje uzależnienie od systemu to na prawdę wam współczuję.
Ty no zobacz a polscy instruktorzy jednak jakoś sobie radzą. Może Ty masz problem z tą odpowiedzialnością?

4. Macie infrastrukturę, nie tylko te autostrady. No i trochę bardziej lamersko jeździcie Jak byłem w Berlinie to myślałem że ocipieje

5. Cóż, my przynajmniej nie tworzymy kalek

6. A może Ty jesteś zbyt mało kumaty na jazdę bez absu? Ja Twoich filmów nie widziałem ale już nie pierwszy raz przeczytałem że żenadę tam odstawiłeś Nawet i nie piąty nawiasem mówiąc

 

Songo

 

1. Zapytam po raz kolejny kto powiedzial Ci, ze nie wiem jak hamwac bez ABS'u czy jak szkolic bez ABS'u ? ? ? O moich kursantow mozesz byc spokojny. Daja rade.

 

2. Masz ochote popelnic samobujstwo ? Jak chcesz podrzuce Ci kilka pomyslow. Widac komplexy daja o sobie znac. Dziwie sie, ze potrzebujesz do tego kumpli, bez kumpli nie idzie czy jak ?

 

Moze skoncentruj sie na sobie na nie na MichoA ?

 

3. Zapewniam Cie, ze nikt z nas nie potrzebuje Twojego wspolczucia, dajemy rade bez niego.

Misku, co Ty mi o polskich instruktorach ?

 

- Mowisz o tych ktorzy szkola hamowanie tylnym hamulcem, bo przy uzyciu przedniego mozna sie wywrocic ?

- o tych ktorzy zostawiaja kursanta na pastwe losu na placu i ida do kanciapy na kawe czy szkolic kogos innego ?

- o tych ktorzy nie maja planu na wyklad teori bo wykladaja jedynie kat. B ?

 

- o tych ktorzy 40 lat temu zdali kat A, nigdy nie jezdzili jednosladem a szkola ?

 

- otych ktorych zapytasz w ktora strone popchnac kierownice gdy maja zamiar skrecic w lewo a oni odpowiedza ze w prawo ?

 

- o tych ktorzy nie maja kategori A a maja prawo kategorie A szkolic ?

 

- o tych ktorzy nie wyjezdzana z kursantem „ na miasto „ bo ze strachu przed tym co moze nastapic po ich szkoleniu sraja na mietko ?

 

 

Podac jeszzce kilka przykladow czy Ci wystarczy ? Pod wzgledem szklenia jestescie u murzyna w dupie i z tego co czytam to predko z niej nie wyjdziecie – mowie o wiekszosci a nie o kilku „ wyspecjalizowanych „ OSK

 

Jako takie szkolenie motocyklowe w PL rozpoczelo sie wlasnie po wprowadzeniu nowych przepisow. N ale gotowy jestem zapytac jak szkola polscy instruktorzy hamowanie awaryjne ktorzy szkola na Gladiusie, ER6 czy XJ6 ? ? ?

 

 

4. To moze sprecyzuj jeszcze pojecie „ lamersko „ bo jakos nie kumam o co chodzi ? Lamerstwo moj drogi to mozesz sobie obejrzec w 33 odcinkach „ Polskie Drogi „ normalnie sami miszczowie za kolkiem !

 

5. Co znaczy nie tworzymy ? Zaliczasz sie jz do szkolacych ? Szkolisz, ze pozwalasz sobie na uzycie slowa „ MY „ ? Przeczytaj punkt nr. 3 i moze ustosunkuj sie do niego.

 

6. Nie widzialem ale spyszalem, bo mego syna konia brat mi cos tam napomknol. Zaiste wiarygodne !

 

Masz ochote sprawdzic, przyjadz w nastepnym roku do Harz'u i zobaczymy co Ty potrafisz, piszesz sie ? Zapewne nie bezdiesz mial ani czasu ani kasy aby przyjachac.

 

Poraz kolejny oczekuje podania mi recepty jak mam szkolic na motocyklu ktory ma ABS, kursanta aby ten potrafil hamowac bez ABS'u ? ? ?

 

Odpowie mi ktos laskawie ? Bo jezeli nie to prosilbym bardzo grzecznie zamknac paszcze i nie wypowiadac sie na temat o ktorym wie sie mniej niz przyslowiowe gowno !

 

Powodzenia bo wlasnie die szkolic kaleki :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory poza Monterem, to nie jechalem za zadnym Polakiem ktory mial prawidlowa trajektorie przejazdu winkli – przypadek ?

Na resztę nie odpisze bo prądu szkoda.

 

Taka jazda jak Twoja powyżej ma nic wspólnego z poprawną technicznie jazdą. I Ty jeszcze kogoś pouczasz, uczysz i wymądrzasz się na forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze konkretnie napisz o co chodzi aby i inni wiedzieli.

 

Proponuje wstawic swoj filmik, jezeli jednak niemasz nic konkretniejszego do powiedzenia poza nichym nie poparta krytyka to moze nie zabieraj glosu w temacie o ktorymn iemasz zielonego pojecia.

 

pozdro

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie a tyle gównoburzy :) Śmiać mi się chce z niektórych jak mnie krytykują. Wiecie lepiej choć mnie nie znacie i nie widzieliście jak jeżdżę ale co można tłumaczyć. Po prostu zaczynam żałować że zawitałem na to forum.

Edytowane przez TymbaRRk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks lubię Cię, ale prawidłowej linii na filmie brak. Przepraszam.

 

Yuby

 

spoko !

 

Komandoskowi jednak nie o to chodzilo, ale dajmy mu szanse, niech sie wypowie.

 

 

 

Jedno pytanie a tyle gównoburzy :) Śmiać mi się chce z niektórych jak mnie krytykują. Wiecie lepiej choć mnie nie znacie i nie widzieliście jak jeżdżę ale co można tłumaczyć. Po prostu zaczynam żałować że zawitałem na to forum.

 

Mlody, spoko, jak widzisz tu Rossi moglby sie od co niektorych uczyc lub doszkolic.

 

Zawsze najwiecej krzycza ci ktorzy maja najmniej pojecia !

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie a tyle gównoburzy :) Śmiać mi się chce z niektórych jak mnie krytykują. Wiecie lepiej choć mnie nie znacie i nie widzieliście jak jeżdżę ale co można tłumaczyć. Po prostu zaczynam żałować że zawitałem na to forum.

Nie histeryzuj.

Jak wytrzepiesz pierwszy raz pampersa mając ostre hamowanie to pogadamy. A na razie pozostań na forum pełen pokory i ucz się od bardziej doświadczonych bo uwierz, że jak dożyjesz to docenisz.

Zluzuj gumeczkę.

Z pełnią szacunku Monter.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat ciekawie się ściera z tym:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/174388-pierwszy-moto-vtx/page-2

i wieloma innymi na naszym forum gdzie zielony planuje lytra albo 350 kilo pod dupe na pierwszy motór.

 

Wczoraj pod sklepowym parkingiem zaczepiło mnie trzech nielatów oglądających moją lc4... Pytanie nr 1: "jaka pojemność", pytanie nr. 2 "jaka prędkość maksymalna?" :D To chyba taki wiek...

 

Ehh, jako iż ja zacząłem ten temat to powinienem wtrącić nos. Tak więc widzę że niektórzy zaczęli we mnie rzucać błotem (że nie umiem jeździć, amator itp), sprawa wygląda następująco.. z motocyklami sportowymi nie miałem styczności tylko i wyłącznie enduro. Od jakiegoś czasu jeżdżę w terenie i bardzo dobrze opanowałem technikę jazdy enduro natomiast jak wspomniałem wcześniej nie jeździłem sportami więc chciałem przynajmniej obrys tego jak to wygląda ale najłatwiej jest pieprznąć piachem w oczy na początek :)

 

Bo widzisz, takich co przychodzą i piszą że chcą sobie kupić na pierwsze moto 250 2t, i nie chcą setki żeby nie zmieniać ZA ROK bo przecież już będzie dla nich za słaba, to jest co drugi który pyta "co kupić".

 

Więc mając 18 lat, jak piszesz że jeździsz "od jakiegoś czasu" i technikę jazdy enduro opanowałeś "bardzo dobrze" to większość tych co już jeżdżą "nieco" dłużej pęka ze śmiechu ;) No chyba że jesteś jakimś mega talentem i "od jakiegoś czasu" oznacza więcej niż 2-3 sezony. Tak czy siak, powodzenia. ;)

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pęknij ze śmiechu :) Przyjedź sprawdzimy się :P Motocyklem enduro jeździ się przecież inaczej niż sportem dlatego zapytałem ludzie..

"Od jakiegoś czasu" dla mnie oznacza więcej niż 3 sezony ale biorę to na swoje rozumowanie. Najlepiej byłoby temat już zamknąć by nie nabijać postów kłócąc się.

 

Dodam że w przyszłości nie planuję dosiadać jakiegokolwiek sporta a tym bardziej supersporta. Jedynie co to tylko i wyłącznie supermoto.

 

Pozdrawiam..

Edytowane przez TymbaRRk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pęknij ze śmiechu :) Przyjedź sprawdzimy się :P Motocyklem enduro jeździ się przecież inaczej niż sportem dlatego zapytałem ludzie..

"Od jakiegoś czasu" dla mnie oznacza więcej niż 3 sezony ale biorę to na swoje rozumowanie. Najlepiej byłoby temat już zamknąć by nie nabijać postów kłócąc się.

 

Dodam że w przyszłości nie planuję dosiadać jakiegokolwiek sporta a tym bardziej supersporta. Jedynie co to tylko i wyłącznie supermoto.

 

Pozdrawiam..

Ciekawość mnie zżera żeby spytać się czym jeździłeś w enduro? ;)

 

4jku

Widzę że masz EXC 200-te więc lepiej nie jedź bo młody pewnie ujeżdża 300-tkę i Cię wciągnie nosem :biggrin:

 

 

Edytowane przez mort3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zapytam po raz kolejny kto powiedzial Ci, ze nie wiem jak hamwac bez ABS'u czy jak szkolic bez ABS'u ? ? ? O moich kursantow mozesz byc spokojny. Daja rade.

 

A gdzie ja napisałem że nie wiesz jak hamować bez absu? Kolejny raz powtarza się Twoje piękne czytanie ze zrozumieniem. A może chodzi Ci o tą Twoją wypowiedź na temat mojej jazdy która byłą na poziomie dna i pół metra mułu? Odpowiedziałem na właściwym poziomie.

Odniosłem się do waszego typu szkolenia i to jakie nawyki im wpajacie. A jak nie masz jak szkolić bez absu? Pozostaje mi współczuć. Może ja mam Ci rozwiązać ten problem? Ty mi rozwiążesz moje problemy z pipami na drogach?

 

2. Masz ochote popelnic samobujstwo ? Jak chcesz podrzuce Ci kilka pomyslow. Widac komplexy daja o sobie znac. Dziwie sie, ze potrzebujesz do tego kumpli, bez kumpli nie idzie czy jak ?

 

Moze skoncentruj sie na sobie na nie na MichoA ?

 

Pojęcie ironii jak widać jest Ci obce. W szkole nie uczyli?

 

3. Zapewniam Cie, ze nikt z nas nie potrzebuje Twojego wspolczucia, dajemy rade bez niego.

Misku, co Ty mi o polskich instruktorach ?

 

- Mowisz o tych ktorzy szkola hamowanie tylnym hamulcem, bo przy uzyciu przedniego mozna sie wywrocic ?

- o tych ktorzy zostawiaja kursanta na pastwe losu na placu i ida do kanciapy na kawe czy szkolic kogos innego ?

- o tych ktorzy nie maja planu na wyklad teori bo wykladaja jedynie kat. B ?

 

- o tych ktorzy 40 lat temu zdali kat A, nigdy nie jezdzili jednosladem a szkola ?

 

- otych ktorych zapytasz w ktora strone popchnac kierownice gdy maja zamiar skrecic w lewo a oni odpowiedza ze w prawo ?

 

- o tych ktorzy nie maja kategori A a maja prawo kategorie A szkolic ?

 

- o tych ktorzy nie wyjezdzana z kursantem „ na miasto „ bo ze strachu przed tym co moze nastapic po ich szkoleniu sraja na mietko ?

 

 

Podac jeszzce kilka przykladow czy Ci wystarczy ? Pod wzgledem szklenia jestescie u murzyna w dupie i z tego co czytam to predko z niej nie wyjdziecie – mowie o wiekszosci a nie o kilku „ wyspecjalizowanych „ OSK

 

Jako takie szkolenie motocyklowe w PL rozpoczelo sie wlasnie po wprowadzeniu nowych przepisow. N ale gotowy jestem zapytac jak szkola polscy instruktorzy hamowanie awaryjne ktorzy szkola na Gladiusie, ER6 czy XJ6 ? ? ?

 

Teraz nie mogę znaleźć ale chyba gdzieś wyczytałem że Ty nie stosujesz międzygazu. Ty chcesz pouczuać na temat techniki jazdy? Jeździsz jak pipa i zmieniasz biegi przy zerowej prędkości obrotowej czy normalnie i niszczysz sobie skrzynie?

4:08-4:10. Ty nie umiesz zmieniać biegów czy ten złom ma najbardziej badziewiastą skrzynie na świecie?

 

4. To moze sprecyzuj jeszcze pojecie „ lamersko „ bo jakos nie kumam o co chodzi ? Lamerstwo moj drogi to mozesz sobie obejrzec w 33 odcinkach „ Polskie Drogi „ normalnie sami miszczowie za kolkiem !

 

Jeśli nie rozumiesz tego wyrażenia to pozostaje mi opuścić ręce w rezygnacji, nie będę używał bardziej dosadnych słów bo mi zaraz Monter da ostrzeżenie za wulgaryzmy.

 

 

6. Nie widzialem ale spyszalem, bo mego syna konia brat mi cos tam napomknol. Zaiste wiarygodne !

 

Masz ochote sprawdzic, przyjadz w nastepnym roku do Harz'u i zobaczymy co Ty potrafisz, piszesz sie ? Zapewne nie bezdiesz mial ani czasu ani kasy aby przyjachac.

 

Poraz kolejny oczekuje podania mi recepty jak mam szkolic na motocyklu ktory ma ABS, kursanta aby ten potrafil hamowac bez ABS'u ? ? ?

 

Odpowie mi ktos laskawie ? Bo jezeli nie to prosilbym bardzo grzecznie zamknac paszcze i nie wypowiadac sie na temat o ktorym wie sie mniej niz przyslowiowe gowno !

 

Powodzenia bo wlasnie die szkolic kaleki :icon_mrgreen:

 

Teraz już właśnie widziałem, oglądałem do momentu zgrzytu tej skrzyni, na resztę szkoda mi było czasu. Ja nie mam potrzeby nikomu udowadniać jak jeżdżę ale jak masz taką potrzebę to zapraszam Cię z Twoją 350 i pojeździmy sobie po poligonie pod Wawą. Pokażesz jaki jesteś kozak.
A może chcesz zobaczyć mój filmik? A proszę Cię bardzo, świeża produkcja. Dźwięku motocykla nie ma na nim ale zapewniam Cię że żadnych zgrzytów byś tam nie uświadczył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4jku

Widzę że masz EXC 200-te więc lepiej nie jedź bo młody pewnie ujeżdża 300-tkę i Cię wciągnie nosem :biggrin:

 

 

Znam takich co mnie na setkach wciągną nosem i nawet się nie spocą ;) Dodatkowo nie jestem pozbawiony instynktu samozachowawczego i pomiędzy drzewami do odcinki nie pycę bo mam do tego za małe jajca ;) a perspektywa gwałtownego hamowania od 100 do 0 na jakimś dębie jakoś mnie nie pociąga...

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Yuby

 

spoko !

 

Komandoskowi jednak nie o to chodzilo, ale dajmy mu szanse, niech sie wypowie.

 

 

 

 

Ks, niewiele jest do dodania w tym filmiku. Wygląda to jakby za kierownicą siedział ktoś świeżo po kursie prawa jazdy, z pełnymi portami a nie Pan Instruktor.
Nie jest tak, że na forum jest sie anonimowym, np ja kojarzę kilka osób choćby z tego tematu, wiem jak jeżdżą i wiedzą o czym piszą. Inaczej podchodzi się do takiej osoby. Ty mieszkasz daleko, spotkać się nigdy nie było okazji, treści o technice jazdy jakie głosisz są dość kontrowersyjne a filmiki z jazdy które sam udostępniasz komentarza nie potrzebują.
Pozdr
komandosek
Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znam takich co mnie na setkach wciągną nosem i nawet się nie spocą ;) Dodatkowo nie jestem pozbawiony instynktu samozachowawczego i pomiędzy drzewami do odcinki nie pycę bo mam do tego za małe jajca ;) a perspektywa gwałtownego hamowania od 100 do 0 na jakimś dębie jakoś mnie nie pociąga...

No to był akurat żart, ale mam nadzieję że wiedziałeś co mam na myśli ;)

 

Było trochę tego. Największą pojemnością jaką ujeżdżałem była 300'tka. Teraz jest mniejszy "kaliber" ze względu na problemy. :)

A zdradzisz chociaż co to były za motocykle i co to za 300-ta była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...