Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na laika, który od 20 lat naprawia i jeździ motocyklami to wiele się nie pomyliłem: silnik 20W50 tyle, że syntetyk, ale polsyntetyk też może być, sprzęgło primary a skrzynia amsoil 75w140, filtr HD wystarczający :) Faktycznie same bzdury nawypisywałem ;)

Edytowane przez Lucasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry HD w USA nie są złe te Super Premium 5 są wykonane z materiały syntetycznego. Nie wiem jak te na Europe.

Kurcze nie mogę wkleić zdjęć ;(



Pod tym linkiem wystawiłem zdjęcia filtra jakby coś było nie tak z linkiem proszę o info:

 

https://goo.gl/photos/gHfFnAWrb1Ajonnz5

Edytowane przez maniek1300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wiedza na temat silnikow jest jak swini o gwiazdach. Gdybys 20 lat naprawial silniki a nie wymienial tylko swiece w nich, to wiedzialbys skad sie bral nagar w silniku i ze to nie jest zadne uszczelnienie, nie pie**olil tez glupot o powlakach tworzonych przez mineral, nie powtarzalbys beznadziejnie glupich mitow ze po minerale nie wolno lac syntetyku itd. Troche pojecia bys musial miec, a ty napisales to co gdzies tam doczytales i tyle.

Ale nie zrazaj sie i pisz dalej bo tu wieje nuda i nie ma co czytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i można zgłupieć, moto by stało cały sezon, a ja dalej bym nie wiedział czym zalać. Road King Custom 2006 r. 33000 mil przebiegu raczej pewny, chociaż ręki sobie nie urwie . Jak zalecają serwisy H-D w Polsce mam zalane Silnik : GENUINE 20 W 50 minerał , Skrzynia i sprzęgło FORMUŁA + i jestem bardzo zadowolony z pracy silnika i skrzyni biegów. Pzdr. Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymaj Mireczku. Powodzenia

 

Właśnie po to jest ten dział poświęcony olejom do HD, chciałbym aby każdy się wpisywał i podawał model moto, przebieg i jaki olej używał. Chciałbym sprawdzić i zobaczyć wyższość oleju syntetycznego nad mineralnym.

Proszę o wpisywanie kolegów.

 

1. Mirek, RK FLHRSI CUSTOM 2006r, 33 000mil, minerał HD, bez remontu,

 

Mirek sprawdzałeś w jakim stanie są napinacze przy tym przebiegu ciekawi mnie w jakim są stanie czy mocno zjechane czy nie.

Edytowane przez maniek1300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te nerwy?. Panie Robercie J. być może wymieniłem tylko świece przez 20 lat, a może też żarówki, kto wie, za to po Pańskiej wypowiedzi można wywnioskować, że ma Pan rozległą wiedzę z zakresu mechaniki motocyklowej. Cieszę się, że są takie osoby na forum i doradzaj.

Jednakże na forum tematy poddawane są pod dyskusję i mogę się wypowiedzieć jak każdy i robię to w kulturalny sposób. Obrażanie, kogoś, bo się pomylił lub ma inne zdanie jest niekulturalne.

Uważam, że moje rady w żaden sposób nie zaszkodziły by koledze Kolbie. Przyznałem się do pomyłki w przejściu na olej syntetyczny, ale tego chyba Pan nie doczytał...

Dziękuję bardzo za pouczenie, już nie będę (tu cytuję Pana Roberta J.)pie** olił więcej głupot, bo moja wiedza jest jak świni o gwiazdach.

Pozdrawiam Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponoć oleje H-D to najgorszy syf...

 

Właśnie chcę to ustalić, czy to prawda interesuje mnie też czy ktoś może mi podać jakie jest ciśnienie na mierniku przy użyciu oleju mineralnego czy jest ok czy spada po jakimś przebiegu np: 2tyś mil. Chcę wiedzieć jak szybko wytraca pakiet dodatków taki olej w silniku HD ze względu na wysoką temp.

 

Gasman a jak u Ciebie z ciśnieniem na tym Motulu bo ty masz miernik w Elce?

 

Chodzi też o to, że dzięki oleju syntetycznemu obniża się temperaturę silnika około od 10-20 stopni w zależności od bazy co dobrze wpływa na to gó..no na rysunku poniżej. Minerał potrafi to dziadostwo przy wysokich temp rozwalić w drobny mak. No chyba, że ktoś łańcuch wypoleruje bo w USA tak robią.

post-23242-0-72996300-1478984768.png

Edytowane przez maniek1300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymaj Mireczku. Powodzenia

 

Właśnie po to jest ten dział poświęcony olejom do HD, chciałbym aby każdy się wpisywał i podawał model moto, przebieg i jaki olej używał. Chciałbym sprawdzić i zobaczyć wyższość oleju syntetycznego nad mineralnym.

Proszę o wpisywanie kolegów.

 

1. Mirek, RK FLHRSI CUSTOM 2006r, 33 000mil, minerał HD, bez remontu,

 

Mirek sprawdzałeś w jakim stanie są napinacze przy tym przebiegu ciekawi mnie w jakim są stanie czy mocno zjechane czy nie.

Nie sprawdzałem napinaczy. W styczniu jestem umówiony, na ogólny przegląd w serwisie H-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...