Skocz do zawartości

Koniec Toru Poznań ???


konrad1f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie to ma sens ale praktycznie to na teren do supermoto nie było chętnych się zrzucić 17 tys.zł:)

 

Ludzi jeżdżących po torze jest po prostu mało a max 1/5 z nich da jakiekolwiek pieniądze. Reszty to nie obchodzi bo toru nie odwiedzają albo robią to raz na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi jeżdżących po torze jest po prostu mało a max 1/5 z nich da jakiekolwiek pieniądze. Reszty to nie obchodzi bo toru nie odwiedzają albo robią to raz na rok.

+1

Mam plan. Najpierw trzeba kupić tvn, rozgłośnic sprawę i wtedy brać się za zbiórkę :)

Przykład z supermoto rozwiewa wątpliwości, chociaż to kwestia marketingu, ja nie slyszalem o inicjatywie, a znowu tory asfaltowe i to co się wokol nich dzieje są jakby bardziej na językach.

Edytowane przez TomaszKoo

Strony internetowe i aplikacje www: www.seeyou.net.pl

Automatyzacja produkcji, kartoniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie o jednej, ważnej rzeczy. Tor asfaltowy jest nie tylko dla nas. Są jeszcze samochodziarze, gokardziarze, szkoleniowcy i sprzedawcy samochodów, a nawet kolarze. Asfalt jest po prostu bardziej wszechstronny i uniwersalny. Dlatego akcję trzeba było by wzmocnić także o te grupy.

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty mają swoje tory, samochody i motocykle jeżdżące regularnie po torze to mała grupa w stosunku do potrzebnych pieniędzy. Jeszcze nikomu nie udało się zebrać takich pieniędzy z wpłat a tutaj mowa o takiej niepopularnej rzeczy jak tor wyścigowy. Przed zbiórką zawsze wielu chętnych ale jak trzeba będzie wpłacić grubsza monetę to 90% ludzi entuzjazm opadnie.

 

Jak tylko Pesjer dawał swoje deklaracje to mówiłem, że będzie tak jak ze wszystkimi jego poprzednimi inwestycjami i nie pomyliłem się:)

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniek niewykluczone, że masz rację. Ale ja nie wyobrażam sobie wybudować tor ze składek. To było by nieco trudne ;) Chciałbym pokazać pewne zjawisko - jak społeczeństwo jest spragnione takiej inwestycji. Gdyby udalo się nam zebrać w jakąś formę organizacji, do tego będziemy już dysponować pewnym kapitałem początkowym (nie tylko finansowym, ale także projektem inwestycyjnym i kapitałem ludzkim) to jesteśmy poważniejszym partnerem do rozmów z gminą, która zdecyduje się nam pomóc (i w gruncie rzeczy sobie też). Ja nie mówię o obiekcie jaki ma powstać k. Gdańska, bo to rzeczywiście obiekt kosztowny, z rozmachem. Mniejszy tor wymaga mniejszych nakładów, a równie dobrze spełni swoje zadanie. To co? Kim dysponujemy? Prawnik, ekonomiści, "wtyki" ;) budowlańcy, pijarowcy i każde inne ręce mile widziane. Jakiś teren wypadało by też znaleźć i wybrać reprezentantów do delegacji na rozmowy z gminą itd. Jakby spiąć pośladki to w 2016/17 można by ciąć wstęgi ;)

 

Yuby nie rób z nas ochlejmordy, przecież Ty nie pijesz! ;) Ja tu widzę grupę zapaleńców, wizjonerów. Wielkie rzeczy z reguły zaczynały się od niewinnych pomysłów grupy szaleńców i marzycieli ;) a jeśli nawet na tym się skończy, to przyznaj, że marzy się całkiem przyjemnie :D

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jestem monotematyczny ale jakby była możliwość przekazania 1% podatku na budowę toru to myślę że przekonanie tych 17,5 tys. ludzi z grupy fejsbukowej nie byłoby problemem, jak i dotarcie do dużo większej liczby chętnych. Ech, te marzenia... :)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limo, ale nadal 1% nie będzie w stanie pokryć potrzeb. Trzeba było by i tak zrobić kwestę, spróbować sięgnąć po kasę z UE, znaleźć sponsorów i dołożyć coś z gminy, może województwa + zbiórka między nami - najbardziej zainteresowanymi.

Edytowane przez Kamel-JG

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś trzeba zacząć ;). Kilka lat temu kolega Tazzman wziął na siebie walkę o tańsze autostrady i udało mu się. Ten 1% i tak byłby zbierany kilka razy bo w ciągu roku nie da się wszystkiego ogarnąć. Chodzi o to że ktoś musiałby się tym zająć od strony formalnej.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysły macie ale tak na prawdę nic rewolucyjnego tutaj nie wymyślimy. Na razie zostaje nam podkulić ogony i dostosować się do narzucanych norma emisji hałasu, a w oczekiwaniu na "nowe" wspierać znane inicjatywy, czyli inicjatywę Zdanowicza - budowę toru pod Gdańskiem. W między czasie można też ciągnąć za język prezydenta Jaśkowiaka w oczekiwaniu na więcej niż tylko deklaracje.

Dziwię się, że Hołek skomentował artykuł Lovtzy, ale cieszę się że tak emocjonalnie potrafi jeszcze podchodzić do sportu motorowego. To jest człowiek który zawsze wyprzedzał całe polskie podwórko sportów motorowych o lata świetlne, przecierał stare, zapomniane już szlaki i tworzył nowe dla następnych pokoleń polskich rajdowców i na prawdę należy mu się za to szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...