Skocz do zawartości

Koniec Toru Poznań ???


konrad1f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Limo, tak mogło by się stać, gdybyśmy oddali władze urzędasom. Gdyby powołać do życia stowarzyszenie mające na celu realizację tego projektu, a w następstwie dalsze zarządzanie obiektem i wybrać z naszego grona pasjonatów do jego zarządzania zakładam, że Twoja wizja zmieniła by się w shit :P

 

Uprzedzając ewentualnych malkontentów zaznaczam, że nie mam ambicji na obiekt typu "projekt Gdański", ale coś na wzór Poznania, z koncepcją rozbudowy na przyszłość.

 

Wałbrzych potrafił skrzyknąć się na budowę małego obiektu z... BUDŻETU OBYWATELSKIEGO! W sumie tak sobie myślę, dlaczego miało by to nie wypalić w gronie pasjonatów skrzykniętych w organizację? Trzeba to rozważyć, bo niebawem nie będziemy mieli gdzie jezdzić... :(

Edytowane przez Kamel-JG

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie wszedł bym w skład zespołu pracującego nad projektem. Potrzebował bym zebrać ogarnięty zespół ludzi ze szczególnym uwzglęgnieniem centralnej Polski. Luźno strzelając pripozycją lokalizacji podrzucam okolice Łodzi (zdaje się, że niegdyś próbowano już coś tam organizować). Nie znam jednak nikogo z władz tego regionu. Potrzebni by byli zatem ludzie z kontaktami w urzędach miasta, marszałka, wojewody, ktoś od dotacji i spraw księgowych. Ja służę pomocą poza oczywiście tematami stricte moto, to z zakresu zarządzania strategicznego i marketingu, w dolnośląskim mogę powalczyć w sprawach urzędowych, a i mam też zespół kilku ogarniętych architektów. Jeżeli bedzie wola formowiczów na wzięcie spraw w swoje ręce... jestem za! :)

Edytowane przez Kamel-JG

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że ziemia na zadupiu będzie praktycznie za free to:

koszt budowy 1km autostrady to 16 mln zł (cena na litwie za 1km) z tym, że mamy dwa pasy w każdą stronę i pobocze przy torze mamy połowę tego, ale nitka jest bardziej skomplikowana więc załóżmy, że cena taka sama. To mamy 64 mln zł za sam asfalt. Z całą infrastrukturą itp mamy jak nic 100 mln zł.

Gdyby nie budowa to już samo utrzymanie jest opłacalne.

Strony internetowe i aplikacje www: www.seeyou.net.pl

Automatyzacja produkcji, kartoniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuby, kto jak kto, ale że Ty w gronie malkontentów? ;)

 

Podam przykład ze swojego podwórka:

Moje miasto chciało wybudować skate park przy stadionie miejskim za kwotę 1,4 mln zł. Zrobiono piękny, betonowy, okazały projekt, ale tylko projekt. Był oderwany od rzeczywistości, bo nikt z młodzieży nie chce betonowego skateparku.

W związku z tym mój zespół od sportu w radzie dzielnicowej przygotował koncepcję obiektu podobnego do tego zaprojektowanego przez miasto, którą władze miejskie oszacowały na ok 400 tys zł. Projekt zrealizowaliśmy za połowę tej kwoty! Wszystko dzięki temu, że realizowali go ludzie, którzy wiedzą jak to robić. Bez zbędnego wydawania środków (pomijając zakup idiotycznego projektu za 1,4mln). Pozyskaliśmy sponsorów, część rzeczy zrobiliśmy w ramach możliwości własnych miasta, część rzeczy zrobiła sama młodzież, entuzjastycznie zaangażowana w całość. Dlatego ja nie przyjmuję do wiadomości słów: nie da się, nie potrafię, to niemożliwe. Trzeba tylko dać narzędzia odpowiednim ludziom i im nie przeszkadzać. To, że czegoś nie można zrobić w założonym (realnym) budżecie oznacza, że robią to ludzie niekompetentni.

A czy obiekty tego typu są nierentowne? Wątpię i odsyłam do zdania poprzedzajacego. Drugi przykład to Termy Cieplickie w Jeleniej Górze (zwiastowano im rychły upadek) i np. Uniejów - podobno obiekty typu aqua mają lata dobrobytu za sobą i nie da się na nich zarabiać - miasta muszą dokladać do interesu. Nic bardziej mylnego - obydwa obiekty generują całkiem niezłe zyski. Nierentowne mogą być więc inwestycje, które nie mają popytu, lub są niewłaściwie zarządzane, a jak widać tematyka wyścigowa w naszym kraju dopiero rodzi się i dopiero będzie na to przysłowiowe bum. Gdyby usiąść w zespole ludzi potrafiących myśleć, gospodarować i zarządzać, całość mogła by się powieźć.



Zakładając że ziemia na zadupiu będzie praktycznie za free to:

koszt budowy 1km autostrady to 16 mln zł

 

Tak jak Miasto Jelenia Góra chciało wybudować płytę (50 x 50m) pod skatepark za 400 tys zł. Myślący zrobili tą płytę za 90 tys zł (beton specjalistyczny pod tego typu obiekty) ;) Ot, taka tam mała różnica... ;) Ale to przecież środki publiczne, więc co tam pół bańki z miejskiej kasy wylać z betonem... ;)

Edytowane przez Kamel-JG

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny autostrady są ogromne, zwykły asfalt w polach będzie o wiele tańszy. Kiedyś było tu wyliczane, Madafaka chyba pisał. Na taki tor jakby nie wpuszczać ciężarówek, to wystarczy z 20cm grubego kamienia, 10cm drobnego i ze dwie warstwy asfaltu jedna 6 cm, druga 4 cm i wsio. Roboty ziemne będą drogie, wykopanie itd(dajcie koparkę to zrobię :) ) Kiedyś miałem zapisane w telefonie ile kosztuje m2 asfaltu(z podbudową), ale skasowałem(coś rzędu 96-100zł za m2 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny autostrady są ogromne, zwykły asfalt w polach będzie o wiele tańszy. Kiedyś było tu wyliczane, Madafaka chyba pisał. Na taki tor jakby nie wpuszczać ciężarówek, to wystarczy z 20cm grubego kamienia, 10cm drobnego i ze dwie warstwy asfaltu jedna 6 cm, druga 4 cm i wsio. Roboty ziemne będą drogie, wykopanie itd(dajcie koparkę to zrobię :) ) Kiedyś miałem zapisane w telefonie ile kosztuje m2 asfaltu(z podbudową), ale skasowałem(coś rzędu 96-100zł za m2 )

Czyli jakieś 6 mln. za 4 kilometrową nitkę szerokości 15m ;) nie ma tragedii, zrobimy zrzutkę po stówce ;)

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych 60 tys użytkowników forum to realnie pewnie z 1000 jest.

1000 x 100 zł nijak mi nie wychodzi ;)

Ale inicjatywa fajna, jak ktoś założy stowarzyszenie to będę przekazywał co roku 1% podatku :wink:

 

A właśnie jest taka inicjatywa z technologiami, że robi się zrzute na pomysł i jeżeli wypali to wpłacający mają jakieś mega rabaty na samo urządzenie/technologie. Jeżeli pomysł nie wypali to każdy dostaje zwrot tego co "zainwestowal". Moze da się to jakoś ogarnąć zeby była gwarancja, że nikt nie zrobi przekrętu itp. Wtedy pomysł ma rację bytu. Jezeli zrzcuiłby się co drugi motocyklista, po stówce, to by się udało. 5 mln x 100 = 500 mln zł :D

Edytowane przez TomaszKoo

Strony internetowe i aplikacje www: www.seeyou.net.pl

Automatyzacja produkcji, kartoniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko zależy od tego ilu mogło by tu skrzyknąć się osób. Z tego grona trzeba było by uformować coś na wzór zarządu/przedstawicieli do reprezentowania nas w świecie. To bedzie dużo pracy, czasu, poświęcenia i determinacji, dlatego potrzebni będą twardziele. Piczekajmy, zobaczmy jaki będzie odzew środowiska, bo w 3 tego nie ogarniemy. Chociaż... :>

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można skorzystać z jakiegoś serwisu typu zrzutka.pl, żeby było wiadomo co się dzieje z wpłaconymi pieniędzmi.



Z tym 1% podatku to nie jest głupi pomysł bo o ile sporo osób może stwierdzić że zrzuta po 100zł to dla nich za dużo, to przekazanie 1% nic nie kosztuje.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...