Skocz do zawartości

Wasz najlepszy i najgorszy samochód


Gość małaMi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz z jakim silnikiem miałeś e38?

Mój to 750 '96. Bardzo komfortowy i przyjemny w jeździe samochód.

 

fca59e46fb29880d.jpg

7c4306b3f6bdd3fe.jpg

 

michoa nie ma aut wiecznie bezawaryjnych. Wypowiadasz się o tanim, wiekowym już samochodzie, a to i tak dobrze o nim świadczy, że jeszcze jest użytkowany.

Test na niezawodność starych Subaru obrazuje ten film wzorowo:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2YyLvOwdg_8

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo piekne masz to BMW :clap:
My mielismy wersje z podstawowym silnikiem czyli 728 iA ale i tak przyjemnie sie nia jezdzilo.

Uzytkowalem ja glownie w miescie, na krotkich dystansach i gdyby to byl wiekszy silnik to spalala by okolo 20 L na 100 km.
I tak po zmianie kol na szerokie 18 calowe lacze (235 z przodu i 255 z tylu) spalala od 13 do 15 L. Na standardowych kolach spalala 12-13 L. Dodam jeszcze, ze sporo zainwestowalem w to BMW, poczawszy od nowego lakieru, pie**ol wykonczeniowych a skonczywszy na calym nowym, wysokiej klasy ukladzie hamulcowym, zawieszeniu, kolach i oponach. Pieknie sie prowadzila i hamowala.

Gdybym mial gdzie trzymac samochody, to juz bym dawno zakupil jeszcze jedna e38 w wersji 740 i uzywal bym jej sporadycznie.

Edytowane przez Januszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

IZO prawie wszystko w autku wymienione

 

no to psuć się nie będzie ale przy serii nie byłbym taki pewny.......jak tam jest 4wd rozwiązane , chyba ma centralny dyfer bo patrząc na zakręty to na 4wd chyba idziesz :D ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie, bo silnik jest seryjny. Zmieniłem tylko profilaktycznie uszczelki głowić na mocniejsze stalowe. Przyjmuje 1,3 bara bez mrugnięcia. Seria to 0,6 bara.
Skrzynia 6MT z STI, z tyłu szpera cierna, płytkowa, z przodu Suretrack, w centralnym wiskotyczna. Generalnie autko jeździ jak po sznurku, troche mocy więcej by się przydało.

W pogoni za Evą :)

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam chyba zamknięty blok siedzi to na oryginalnych uszczelkach przyjmie te 1,3 bara

Silnik miał już 20 lat. Nigdy nie był otwierany. Przy okazji ogólnej inspekcji silnika przed sezonem założyłem wzmocnione uszczelki.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Jeepa utopiłem WK 3.7 V6 ..... osuszyłem, silnik przepłukałem i latałem dalej ...... :D Boskie Auto 33" BFG A/T, Lift 3". .......... żałuje że sprzedałem :(

 

Tu sie nie sluszy, nie pluka tylko dostaje sowite odszkodowanie i kupuje nastepne auto ;)

 

Dodam, ze to nie ja utopilem to BMW tylko jej nowy wlasciciel.

Wjechal w olbrzymie rozlewisko, ktore powstalo na drodze w czasie wiosennych podtopien.

Silnik w czasie pracy zassal wode, wiec nie trudno sobie wyobrazic co sie tam stalo w srodku, ubezpieczyciel zaplacil za samochod, poniewaz wymiana badz naprawa silnika byla nieoplacalna, nawet nie zgodzil sie na otwarcie silnika.

Edytowane przez Januszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik miał już 20 lat. Nigdy nie był otwierany. Przy okazji ogólnej inspekcji silnika przed sezonem założyłem wzmocnione uszczelki.

chrzanić silnik, napisz co jest w zawieszeniu pomodzone że to tak po zakrętach idzie. Całkowita przebudowa na regulowanych wahaczach czy zostało coś z seryjnych rozwiązań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukałem niedrogiej zabawki w czterołapie do wygłupów w weekendy. No i trafił się taki niepozorny sedanik.

Śniardwy

799d3690255bdaa6med.jpg

 

Subaru Legacy Turbo '94 jeden właściciel od nowości. A że przyjechał z południa Włoch bez rdzy i innych niespodzianek.

Z czasem trochę go podłubałem co zaowocowało wygraną w Pucharze Classic auto w tym roku.

Autko bardzo szybkie i niesamowicie wytrzymałe. Stara dobra japońska szkoła budowania samochodów.

 

Jak ktoś się nudzi i nie ma co robić może zobaczyć jak to teraz jeździ

 

Fajnie to goni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...