Skocz do zawartości

przewóz dziecka na motocylku przepisy


Gość Neti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 7 roku życia normalnie. Poniżej 7 roku życia możesz wieźć, ale wszędzie obowiązuje Cię ograniczenie prędkości do 40 km/h. Oczywiście o kasku nie wspominam.

Mam pytanie...6-cio latek,może być wożony z przodu?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... dobre pytanie bo gdzie mam posadzić chrześniaka który ma 4 lata i jaki mu nałożyć kask na glowe??? czy może to być rowerowy, czy taki na narty... bo jak znam życie to policjant i tak sie do czegoś przyczepi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca wozenia dzieci na motocyklu..prawo nasze tego nie okresla..okresla bodajze tylko to ze wiozac dziecko ktore ma do lat 7 zawsze jezdzisz z predkoscia 40km/h a w wieku ponad 7 lat wg przepisow..kask oczywiscie dziecko miec musi niezaleznie od wieku.

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask powinien zakrywać uszy i tylną cześć głowy, więc taki jak na rower się nie nada.

 

Nawet jak by to był integralny kask rowerowy ze szczęką. Żadne kaski narciarskie na rolki rowery i hełmy wermachtu. Na kasku motocyklowym ma być certyfikat dopuszczający do jazdy w nim na motocyklach. Może i policja się przy kontroli nie przyczepi że nie ma certyfikatu to na pewno w razie wypadku prokurator się kaskiem zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

może, wtedy obowiązuje ograniczenie prędkości. natomiast kodeks AFAIR nic nie mówi o dolnej granicy wieku - czyli limitem jest (lepiej, żeby był) rozsądek rodzica

(chociaż coś mi się majaczy o 4 latach. tylko nie wiem skąd...)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smigam już drugi sezon z 5-letnim synem i nie ma żadnego problemu. Rok temu chłopak był niższy i praktycznie nie było go widać zza szyby (ze względów bezpieczeństwa jeździ siedząc przede mną).

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lalag: koledzy,a czy takie 5-cio letnie dziecko,może jechac jako 3-cia osoba np. pomiędzy rodzicami,jak to się kiedyś praktykowało?oczywiście kask itd. motocykl w zasadzie jest zarejestrowany na dwie osoby ale w samochodach tacy mali pasazerowie nie stanowią przekroczenia limitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może - jest to pasażer bez względu na wiek. Będziesz więc miał po prostu "przeludnienie" na pokładzie :icon_biggrin:

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może, wtedy obowiązuje ograniczenie prędkości. natomiast kodeks AFAIR nic nie mówi o dolnej granicy wieku - czyli limitem jest (lepiej, żeby był) rozsądek rodzica

(chociaż coś mi się majaczy o 4 latach. tylko nie wiem skąd...)

jsz

 

do 4-ego roku życia, nie można przekraczać 40 km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 20 ust 6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi:

 

1) ciągnika rolniczego (również z przyczepą) - 30 km/h;

 

2) pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia dla kierującego - 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza obszarem zabudowanym;

 

3) motocykla (również z przyczepą) i motoroweru, którymi przewozi się dziecko w wieku do 7 lat - 40 km/h.

 

 

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...