Skocz do zawartości

przewóz dziecka na motocylku przepisy


Gość Neti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Art. 20 ust 6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi:

 

1) ciągnika rolniczego (również z przyczepą) - 30 km/h;

 

2) pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia dla kierującego - 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza obszarem zabudowanym;

 

3) motocykla (również z przyczepą) i motoroweru, którymi przewozi się dziecko w wieku do 7 lat - 40 km/h.

 

 

W takim razie mój błąd :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

próbowałem się wczytać w przepisy o ruchu drogowym i powiem szczerze że jest to jakaś zagwozdka dla mnie. jak ma się przewożenie dzieci na motocyklu do naszego prawa. interesuje mnie kilka kwestii, mianowicie:

 

- czy mogę jechać wraz z kobitą i dzieckiem na motocyklu? (mówię oczywiście o małym dziecku... powiedzmy do 5 lat)

- czy mogę jechać z dzieciakiem sadzając go przed sobą a nie z tyłu? (zakładam że taki 4-7latek z tyłu nie dosięgnie nawet do nóżek, wydaje się zatem że z przodu miałbym nad nim jakąś kontrolę)

- czy jest jakieś minimum wiekowe dla dzieciaka, żeby w ogóle mógł jechać (oczywiscie jako pasażer) na potocyklu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisże ile wiem:

- Dzieci do lat 7 tylko z prękością do 40km/h

- Z mojej wiedzy wynika, że w przepisach nie ma sprecyzowanego miejsca, na którym trzeba przewozić dziecko (ja bym się bał posadzić malca za sobą, a w razie kontroli ze strony jakiegoś przemądrzałego policjanta poprosiłbym o wskazanie podstawy prawnej).

- Czy możesz jechać z kobitą i dzieckiem - no nie wydaje mi się... co innego jak masz kosz;)

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy mogę jechać wraz z kobitą i dzieckiem na motocyklu? (mówię oczywiście o małym dziecku... powiedzmy do 5 lat)

 

a ile masz miejsc wpisanych w dowodzie rejestracyjnym? tyle możesz przewozić osób na motocyklu: nie jest nigdzie powiedziane, że jak mikrych gabarytów, to możesz napakować więcej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, po prostu pamiętam obrazek z kilku dobrych lat wstecz, kiedy małego dzieciaka (który jeszcze nie potrafił się utrzymać sam z tyłu, ale był juz na tyle duży żeby nie zjechać z przodu) sadzało się przed kierowcę, pasażera (najczęściej żonę) z tyłu na kanapę i tak się jechało. ;-)

skoro malca można by bylo posadzić z przodu to tylna kanapa jest ciagle wolna.... no głośno tylko myślę, a przepisy odnoszące się do motocykli są dość ubogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie powiedziane, że jak mikrych gabarytów, to możesz napakować więcej

jsz

Wg mnie dziecko z przody jest równie groźną sytuacją jak z tyłu... Z resztą nie ryzykowałbym w ogóle. Ktoś Cię stuknie, zajedzie drogę, wyjedzie z podporządkowanej i co wtedy?? Specjalnie z myślą o dziecku mam Urala z koszem i w tą zimę wstawiam pałąk nad głowę oraz masywny gmol przykręcony do ramy chroniący gondolę od przodu, no i oczywiście pasy bezpieczeństwa. Po takich zabiegach mam jakąś nadzieję że miszczowi nie stanie się krzywda (oby...).

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

 

Ja już nigdy nie zabiorę małego ze sobą, nie ma co kusic losu.

Tu masz moją sytuację

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?act=ST&f=10&t=78550

Pozdro

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile masz miejsc wpisanych w dowodzie rejestracyjnym? tyle możesz przewozić osób na motocyklu: nie jest nigdzie powiedziane, że jak mikrych gabarytów, to możesz napakować więcej

jsz

ale jest dopuszczalna ładownośc i tego trzeba się trzymac

więc jak z kobitą i dzieckiem nie przekraczamy jej to chyba można śmigac

ja tam zabieram dzieciaki czasami na przejażdżkę

oczywiście bocznymi drogami i z normalną prędkością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest dopuszczalna ładownośc i tego trzeba się trzymac

więc jak z kobitą i dzieckiem nie przekraczamy jej to chyba można śmigac

ja tam zabieram dzieciaki czasami na przejażdżkę

Naście lat temu jadąc normalną prędkością ~40km/h nie wiadomo skąd wyskoczył mi zając i uderzył w przednie koło, ... a potem wstałem i pojechałem dalej...

W dowodzie masz wpisane 2 osoby i dopuszczalna ładowność w tym momencie nie ma nic do rzeczy.

 

 

Pozdro all :flesje:

Edytowane przez Klapek

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak ładowność motocykla. Jest dopuszczlna masa całkowita ale to nie ma nic do rzeczy. W dowodzie jest liczba miejsc i tele osób może się poruszać.

 

4 latek faktycznie nie sięgnie do podnóżków, ale 7-mio już spokojnie. Dla mnie problemem ważniejszym są nie warunki fizyczne dziecka tylko predyspozycje psychiczne oraz umiejętność koncentracji. 7-mio latek w czasie godzinnej trasy może byś zestrachany, ale równie dobrze może się nudzić i robić jakieś głupie rzeczy lub wręcz zasnąć.

Osobiście wolę przewozić dziecko normalnie z tyłu. W razie wypadku i tak będzie dramat.

Żadnych złożeń, zapie**alania itp. Ja już mam opracowaną trasę dojazdową do Wawy z Pomiechówka (przez Czosnów, Pieńków), bo nie wyobrażam sobie, żebym miał dzieciaka zawieźć na 8:00 do szkoły samochodem szczególnie w poniedziałek :D

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy mozna dzieciaka posadzić przed kierowcę, czy trzeba sadzać na kanape za kierowcą?

 

 

Nie wiem czy można, ale ja 4-ro letniego syna zawsze tak wożę i nigdy policja się nie czepiała, z tylu bałbym się ze spadnie, faktem jest, ze z młodym na wycieczki częściej wybieram się "kanałami" gdzie jest mniejszy ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa specjane foteliki dla dzieciakow w ktore "wklada" sie dzieciaka i jazda ..

Oczywiscie wolno i rozsadnie :crossy: :buttrock:

 

Albo się wozi dzieciaka Electrą. :biggrin: Z tyłu oparcie, podłokietniki pasażera służą jako "barierki" dla dziecka co by nie wychylał się na boku, uchwyty tez mu pasują pod rączki więc wożę syna często, a ma 5 latek. Wie że nie może się wychylać, bujać, wiercić i spać. Prawe lusterko ustawiam tak że widzę go w nim i wszystko git. Oczywiście unikam ruchliwych ulic, ruchliwych godzin dnia itd. A siostrzeńca kiedyś woziłem SHL-ką z przodu, było git. Trzymając kierownicę miałem kontrolę nad dzieciakiem, nie wypadł na bok bo był między moimi łokciami. Trzymał się kratki na baku. :biggrin: Oczywiście trzeba wiedzieć gdzie i kiedy jeździć z dzieciakami. I 200% skupienia na drodze. Jak byłem młody to latałem Rometem z dziadkiem i babcią, we trójkę.Pamiętam dokładnie. :biggrin: Obecnie remontuję tego Rometa. :buttrock:

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...