Skocz do zawartości

przewóz dziecka na motocylku przepisy


Gość Neti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

...ie ma ograniczeń wiekowych.Dziecko musi być w kasku i jeżeli ma mniej niż 7

lat to nie można jechać szybciej niż 40 km/h(nawet jak jest przewożone w

bocznym wózku) ...

 

 

:icon_mrgreen: jak coś to tu to znalazłem http://groups.google.pl/group/pl.rec.motoc...03f425c78149cf5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pisze o wożeniu małego dziecka na moto to zadaję sobie pytanie, czy milion dolarów też wziąby na przejażdżkę zapakowane na dodatek w reklamówkę ?

Twoje dziecko to coś najcennieszego co posiadasz a jazda na moto jest 15 krotnie bardziej wypadkowa niż jazda samochodem, czyli podejmujesz ryzyko utraty czegoś cenniejszego nawet niż milion dolarów ?.

Ja nie zaryzykowałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko nie za bardzo wejdzie w reklamówke...Ma 11 lat...

A czasem jest taka potrzeba ze trzeba je gdzies przewiezc,dowieśc,stad moje pytanie.

Swoja drogą,nie pytałem o prawdopodobienstwo,tylko o przepisy,które nawet policjanci z drogówki róznie interpretują....

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pisze o wożeniu małego dziecka na moto to zadaję sobie pytanie, czy milion dolarów też wziąby na przejażdżkę zapakowane na dodatek w reklamówkę ?

Twoje dziecko to coś najcennieszego co posiadasz a jazda na moto jest 15 krotnie bardziej wypadkowa niż jazda samochodem, czyli podejmujesz ryzyko utraty czegoś cenniejszego nawet niż milion dolarów ?.

Ja nie zaryzykowałbym.

 

jest bardziej wypadkowa bo samochodów jest więcej jeśli przeliczyć procentowo liczbę motorów i wypadki oraz liczbę samochodów i wypadki puszki wypadaja gorzej =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bardziej wypadkowa bo samochodów jest więcej jeśli przeliczyć procentowo liczbę motorów i wypadki oraz liczbę samochodów i wypadki puszki wypadaja gorzej =]

 

 

Pomijajac statystyke dalej nic nie wiem....

Czy motocykl to pojazd 2-osobowy,wylączając dziecko,czy też sa jakies przepisy(ja durny..) które dopuszczaja przewóz dziecka? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nurtuje mnie pytanie czy mozna przewozic dziecko miedzy rodzicami,jako trzecia osobę?

Czy jest to absolutnie zabronione,czy tez sa jakies wyjatki?(wiek,masa)

Pzdr

art. 63 Kd " ... Liczba przewożonych osób nie może przekraczać liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym"

 

Sprawdż na ile osób masz zarejestrowny motocykl. To wykroczenie kosztuje mandat 100 zł.

 

Pomijajac statystyke dalej nic nie wiem....

Czy motocykl to pojazd 2-osobowy,wylączając dziecko,czy też sa jakies przepisy(ja durny..) które dopuszczaja przewóz dziecka? :biggrin:

motocykl jest pojazdem samochodowym . ilość miejsc wynika formalnie z homologacji i wynika z konstrukcji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...