Skocz do zawartości

Jazda bez prawa jazdy ale ze znajomością przepisów - co sądzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Opowiem Ci cos z zycia.

 

Na kursach PJ kat B i Ama kursantow ktorzy zdali egzamin teoretyczny i z jednym i dwoma czy nawt trzema bledami. Tyle, z w realu wjezdzajac na skrzyzowanie ten jeden blad, ta jedna nieznajomosc moze doprowadzic do karambolu.

 

Nie bede nawet wspominal jak jest w przypadku znakow drogowach bo codzienie prawie ktos przejezdza z predkoscia 50 km/h poprzez skrzyzowanie rownorzedne nie spuszczajac nogi z gazu i nawet nie obracajac glowy w prawo.

 

Posmigaj przez ten rok crossem, na zdrowie Ci to wyjdzie, a i rodzicom problemow nie przysworzysz.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to jestem zawodowcem od 21 roku życia, a jak policja zatrzyma to potrafi nowym przepisem zaskoczyć.

 

Tak więc przepisy są jedne - pieszy na pasach ma pierwszeństwo, czerwone światło to bóg, nie rób drugiemu co tobie nie miłe.

 

I używaj pieprzonych kierunkowskazów odpowiednio wcześniej, żeby ostrzec, że będziesz hamować przed skręceniem a nie używać kierunku do skręcania kierownicą.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie - nie ma u nas rodziału przyczyny i skutku z podziałem na strony zdarzenia . Jesli ktoś jechał lekko na bańi to zawsze będzie winnym , jesli bez uprawnień - równiez choćby miał dowody na winę drugiej strony .

 

 

nie gadaj bzdur. nie ma żadnego podobnego automatyzmu w przepisach. problemem jest co innego: nawet doskonała znajomość przepisów nie stanowi całkowitego zabezpieczenia przed spowodowaniem wypadku; a spowodowanie wypadku bez ważnego ubezpieczenia (brak uprawnień do prowadzenia "wyłącza" polisę) zostawia odpowiedzialność za całość na głowie sprawcy. w tym nie tylko np. lakierowanie bentleya, ale może również czyjąś dożywotnią rentę... w tym kontekście teoretyczna możliwość spuszczenia powietrza z opon naprawdę jest bez znaczenia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem stłuczkę z naprutą jak messerschmitt laską i to ja byłem winny :) zagapiłem się i wjechałem jej w tyłek. Pies stwierdził że to że jest pijana to całkiem inna para kaloszy. Ta mina jak wylazła z auta i z totalnym bełkotem zapytała się czy nic mi nie jest-bezcenne. Do dzisiaj mam wyrzuty sumienia że taka fajna babka "wpadła" przez moją nieuwagę. Uj z tym że pijana, widać że dobry człowiek :excl:

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem stłuczkę z naprutą jak messerschmitt laską i to ja byłem winny :) zagapiłem się i wjechałem jej w tyłek. Pies stwierdził że to że jest pijana to całkiem inna para kaloszy. Ta mina jak wylazła z auta i z totalnym bełkotem zapytała się czy nic mi nie jest-bezcenne. Do dzisiaj mam wyrzuty sumienia że taka fajna babka "wpadła" przez moją nieuwagę. Uj z tym że pijana, widać że dobry człowiek :excl:

"wpadła przez moją nieuwagę " :laugh: Co z tego, że dobry człowiek, bo jak bełkotała, to wątpię żeby nie spowodowała sama później wypadku. Mogła kogoś zabić, więc lepiej sie ciesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosikk sorry ale dopiero teraz zauwazylem

 

W Niemczech w kodeksie karnym jest Paragraf, ze nie wolno doprowadzac sie w stan upojenia alkoholowego przekraczajacy 2,5 promilla.

 

Od 1,1 promilla w/g prawa jest sie calkowicie niezdolnym do prowadzenia pojazdu silnikowego ( rower do 1,6 promilla :icon_mrgreen: )

 

Powyzej 1,6 promilla prowadzacy zobowiazany jest poddac sie testowi medyczno - psychologicznemu ( MPU -> Idioten Test )

 

Powyzej 3 promilli mozna zostac uznanym przez sedziego za nieodpowiedzialnym za swoje czyny - z tym, ze w/w sedzia buduje takiemu oskarzonemu tzw " Zloty most " aby nie dowaic mu pelnego wymiaru kary gdy ten przyznaje sie do winy. Zalezy wiec od sedziego niz od przepisow ktore Maja jakies tam widelki.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w sytuacji gdy bedziesz uczestniczyl w wypadku, nie ze swojej winy i niech komus cos sie stanie... Nie dosc ze mozesz miec czlowieka na sumieniu w najgorszym scenariuszu, a jak przezyje pociagnie Cie do wyplacania odszkodowan z wlasnej kieszni... Nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak z PJ na ciężarówki

człowiek ma kategorie, wie jak się jeździ, zna przepisy ale nie ma "kwalifikacji wstęnej" za kilka tysiaków i sobie może tym prawkiem rowek wyskrobać jak dopadnie policja czy inspekcja

 

ta jest prawo skontruowane że można mieć licencję od NASA na promy kosmiczneale jak nie będzie PJ kat.A to udupią

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest Polska........

 

1000 zł za możliwość jazdy skuterem -stary naprawdę ci współczuje......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michoa

Dzięki. Jeszcze z bólem potrafię zrozumieć podniesienie wieku do 14, bo nie raz widziałem w mojej wsi jak sobie 13 latki na skuterkach bez kasku popylały ( choć w sumie, rok różnicy chyba im nic nie da do myślenia?), no ale 1000 zł za papier na skuter za 2000 zł z tesco? Przesada... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody 2001

 

wez mi powiedz co ma do ceny PJ cena sprzetu na ktorym sie smiga ? Ty kupujesz za 2000 a inny 16 000.

 

Cena pojazdu niejest istotna, tak jak pisalem, chcesz lezzdic musisz zaplacic i tak to dziala na calym swiecie, tak trudno zrozumiec ?

 

Pozytym watpie aby PJ kat. AM kosztowalo 1000,- pln'ow

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozytym watpie aby PJ kat. AM kosztowalo 1000,- pln'ow

 

:crossy:

 

 

właśnie zerknałem na szybko, między 700-900zł sam kurs

:banghead:

 

 

jak robiłem swoją kartę to kosztowało to 150zł wszystko.....

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...